.
 
Archiv novinek sezony 2011/2012:
18.06.2012 - Informace - Tabulky střelců v sezóně 2011/2012 A-mužstva a B-mužstva !
A-mužstvo - celkový počet vstřelených gólů 85 (26 zápasů):
18x Winter
08x Finger, Mach
07x Hanzlík, Rada
06x Břicháček, Kulhánek
05x Kejzlar M., Řehák S.
04x Melichar, vlastní
03x Marel Jan
02x Kejzlar P.
01x Peterka, Kolman, Kánský

B-mužstvo - celkový počet vstřelených gólů 138 (26 zápasů):
16x Kafka
11x Rada
10x Vlček, David
09x Kánský
08x Prouza
07x Čáp M.
06x Břicháček, Rybak
05x Kulda, Mančinger, Halama
04x Hanzlík, Marel Jiří
03x Mesner, Kolman, Šulitka, Čáp R.
02x Řehák S., Peterka, Marel Jan, Lorenc, Antoš
01x Erben, Luštinec, Pich, Kriegler, Jiránek, Řehák V., Kejzlar M., Kejzlar P., Langhamer, vlastní
12.06.2012 - Informace - Sparta bude pravděpodobně slavit postupový double !
Vzhledem k zatím neoficiálním informacím z OFS TU je hodně pravděpodobné, že naše rezerva postupuje přímo ze 3.místa na úkor nepřihlášeného Mostku "B" do 3.třídy Trutnovska a nebude muset hrát baráž o postup. Konečné rozdělení, postupy a sestupy jsou závislé na přihláškách (do 14.6.2012) a na konečných umístěních v soutěžích (17.6.2012), informace budou 18.6.2012 s konečnou platností potvrzeny.
12.06.2012 - Informace - Rezerva odehraje poslední utkání ve Rtyni v Podkr. !
Závěrečný program našich mužstev v sezóně 2011/2012:

A-mužstvo: Janské Lázně - Úpice "A" (sobota, 17:00)
B-mužstvo: Úpice "B" - Lampertice (neděle, 17:00), hraje se ve Rtyni v Podkr. !!!
Dorost: Janské Lázně - Úpice (sobota, 14:00)
Mladší žáci: Turnaj ve Rtyni v Podkr. (sobota, 9:00)
Starší přípravka "A": Turnaj ve Rtyni v Podkr. (sobota, 9:00)
Starší přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Lánov (čtvrtek, 17:00)
Starší přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Mladé Buky (neděle, 9:00)
09.06.2012 - B-mužstvo - Brankové hody na hřišti v Chotěvicích !
Chotěvice - SK Sparta Úpice "B" 5:11 (2:7). Branky: Solnička 2, Vedmoch 2, Blažek – Kánský 3, David 2, M. Čáp, R. Čáp, Jiří Marel, Halama, Antoš, Lorenc. Rozhodčí: Machata. Bez karet. Diváků: 30.

Sestava Úpice: Prouza - Kriegler, Luštinec, M. Čáp (46. Antoš), Jiří Marel - Kafka (46. Lorenc), Šulitka, R. Čáp (46. odstoupil), Kánský (46. Rybak) - Halama, David.
09.06.2012 - A-mužstvo - „Pá pá 1.B třído“, znělo fotbalovým stadionem Sparty Úpice !
SK Sparta Úpice - TJ Kopidlno 6:5 (2:1). Branky: 2x Winter, 2x Marel Jan, Rada, Finger - ???. Rozhodčí: Hrušková - Vojtěch, Gereg - del. Novotný. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 400.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (64.Kánský), Hanzlík, S.Řehák, Kulhánek - Kejzlar (88. Jiří Marel), Jan Marel, Finger, Mach - Winter (85.Mančinger), Rada (64.M.Čáp). Trenér: Čáp.

Video: „Pá pá B třído“, znělo fotbalovým stadionem Sparty Úpice

Poslední domácí zápas v sezóně 2011/2012 začal na stadionu Sparty Úpice nástupem hráčů obou celků v doprovodu nejmenších fotbalistů místního fotbalového klubu za zvuku hudby fotbalové Ligy mistrů. Ještě před prvním hvizdem do píšťalky došlo k předání dresu s číslem 80 dlouholetému funkcionáři Richardu Ducháčovi, který za nedlouho oslaví významné životní jubileum. Utkání tedy začalo čestným výkopem, který obstaral za velkého potlesku divácké návštěvy již zmíněný oslavenec.

V sobotním utkání se do první příležitosti dostal Winter, ale ani z následné dorážky branka nepadla. V dalších šancí byli opět domácí, ale postupně Winter, Finger ani Rada branku nevstřelili. A tak udeřilo na druhé straně, hosté zahrávali v 18.minutě zpoza šestnáctky standardní situaci, která přes zeď prošla až do branky - 0:1. Ve 25.minutě mohlo být vyrovnáno, ale Hanzlíkova hlavička šla pouze do boční sítě. Vyrovnání se dočkali domácí až ve 31.minutě po nedorozumění hostující obrany a tak měl Rada snadnou úlohy vstřelit vyrovnávací branku - 1:1. O tři minuty později předvedl svoji typickou akci z pravé strany Kejzlar, dokázal najít Wintera, ale ten v těžké pozici zakončoval nepřesně. Ve 40.minutě si Kejzlar vyměnil míč s Fingerem, ten našel volného Jana Marela, který střelou k tyči poslal Spartu do vedení 2:1.

O poločasové přestávce sehráli modelové utkání hráči přípravky a tak diváci mohli zatleskat našim fotbalovým nadějím. Druhý poločas otevřela další branka Úpice a to v 50.minutě po rohovém kopu, kdy hlavou zakončoval Rada, ale vyražený míč dorazil do sítě Winter - 3:1. V 56.minutě se pískala penalta za faul na pronikajícího Radu, kterou Jan Marel s přehledem proměnil - 4:1. V 63.minutě se nepovedla domácím ofsajdová past, čehož využil hostující Havelka, který zakončil samostatný únik - 4:2. V 70.minutě se po další povedené akci radovali domácí znovu zásluhou Fingera - 5:2. Když v 72.minutě po rohovém roku hlavou zvýšil Winter, zdálo se být o všem rozhodnuto - 6:2. Jenže chvilka úpické nekoncentrace vlila na hostující kopačky naději na pořádnou zápletku. V 73.minutě po pěkné individuální akci snížil střelou do růžku branky Komárek - 6:3. Po dalších třech minutách se skóre opět měnilo, když po dvou chybách v obraně hosté dvěma slepenými góly snížili na rozdíl jediné branky - 6:5. Jenže v závěrečné desetiminutovce již domácí hráči nepřipustili další drama a tak utkání v němž o pěkné góly nebylo nouze skončilo vítězstvím Úpice.

Kafka Bohumil - sekretář: "Dneska jsme si chtěli zápas hlavně užít a ukázat divákům perfektní zábavu. Udělali jsme tady krásnou tečku ze postupovou sezónou a teď budeme dlouho slavit. Tak jsme MISTŘI no a cóó ..."
05.06.2012 - Informace - Sparta chystá rozloučení s postupovou sezónou !
V sobotu se hraje na stadionu v Úpici vůbec poslední zápas v této sezóně a tak se sluší důstojně se rozloučit s tak úspěšnou sezónou, jakým je pro naše barvy ročník 2011/2012. Sobota začne na Spartě zápasem ve 13:30 utkáním dorostu proti České Skalici. Zárověn od 14:00 začíná zápas naší rezervy v Chotěvicích. Vyvrcholením dne bude zápas našeho A-mužstva proti Kopidlnu, který nejprve v 17:00 začne čestným výkopem a zárověň po tomto utkání bude našemu týmu předán pohár za vítěztsví v krajské 1.B třídě ! Návštěvu na našem stadionu přislíbili zástupci Krajského fotbalového svazu FAČR, zástupci města Úpice a další pozvaní hosté. Jako poděkování za fandění v průběhu celé sezóny bude pro fanoušky přichystáno malé překvapení v podobě 2 sudů piva zdarma. V poločase utkání mužů proběhně tombola a tentokrát se bude losovat 10 výherních vstupenek. Na stadionu budou po celý den k zakoupení klubové suvenýry. Následující den bude travnatá plocha předána odborné firmě k provedení rekonstrukce trávníku a tak první domácí zápas v 1.A třídě po dlouhých 15-ti letech zahájíme na "novém" pažitu.
03.06.2012 - B-mužstvo - Béčko přivezlo tříbrankové vítězství z Bernatic !
Bernartice - SK Sparta Úpice "B" 0:3 (0:3). Branky: M. Čáp, Mančinger, Jan Marel. Rozhodčí: Pelc. ŽK: 0:0, ČK: 0:0. Diváků: 30.

Sestava Úpice: Erben - Kriegler, Luštinec, Šulitka (46.Halama), Jiří Marel - Prouza, Jan Marel (55.Rybak), Mančinger, Vlček - Kafka, M. Čáp.
02.06.2012 - A-mužstvo - Úpice porazila Mostek i díky čtyřem gólům Wintera !
SK Sparta Úpice - FK Mostek 6:0 (3:0). Branky: 4x Winter, Rada, Kejzlar. Rozhodčí: Kout - Martínek, Hofman. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 150.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (46.Kánský), Hanzlík, S.Řehák (66.M.Čáp), Kulhánek - Kejzlar, Jan Marel, Finger, Mach (63.Mach) - Winter (89.Luštinec), Rada (58.Mančinger). Trenér: Čáp.

Textově: Zápas jsme sledovali >>> ONLINE <<<

Domácí sice již mají postup do 1.A třídy zajištěný, ale přesto nehodlají závěrečná kola vypustit, zvláště na svém stadionu, kde před svými fanoušky v letošní sezóně ještě neprohráli. Soupeř z Mostku ještě nemá zajištěnou krajskou jistotu na další ročník a tak se dalo čekat, že v Úpici bude kousat. Opak byl ale pravdou.

První velkou příležitost měli domácí již v 5.minutě, kdy Kulhánkův centr našel hlavu Řeháka, ten si vyskočil v pokutovém území nejvýše, ale hostující brankář Hlušička stál na správném místě. V 16.minutě sklidil velký potlesk za své umění Mach, když si několikrát pohrál s obráncem a posadil centr na hlavu Rady, ale Hlušička byl opět připraven. Hned záhy mohl otevřít skóre Winter, ale ve vyložené pozici netrefil míč. Na druhé straně zlobil Hendrych, ale bohužel nenašel podporu od dalších svých spoluhráčů nebo se proti němu vytáhl Erben v domácí brance. Ve 20.minutě se před Hlušičku proháčkoval Rada, ale na poslední chvíli skluzem jeden z obránců odkopl míč. Skóre se měnilo ve 21.minutě, když Kejzlarovu akci z pravé strany zakončil Winter - 1:0. Mostek mohl vyrovnat po nadějném lobu Záruby, ale Erben se stihl vrátit a pokus zneškodnit. Ve 36.minutě zahrával rohový kop Finger, míč zakroutil na zadní tyč tak, že Rada měl snadnou úlohu dostat míč do sítě - 2:0. Ve 38.minutě to mohlo být již o tři branky, ale Hanzlík orazítkoval pouze břevno. Přesto se šlo do kabin s tříbrankovým rozdílem, jelikož ve 44.minutě zahrával Kulhánek roh, který hlavou zakončil Winter - 3:0

Ve druhém poločase se na první větší šanci čekalo do 57.minuty, kdy domácí trefili tyč. V 60.minutě se opakovala na vlas stejná situace jako u třetího gólu - Kulhánek kope roh a Winter v pohodě uklízí míč hlavou do sítě - 4:0. O pět minut později domácí snajpr dostal v pokutovém území příliš mnoho prostoru a svým čtvrtým gólem v utkání zvýšil skóre - 5:0. V 76.minutě měli hosté jedinou příležitost ve druhém poločase, ale Erben čisté konto udržel. V 81.minutě se domácí hráči dostali do přečíslení, Marel dokázal ideálně prostrčit na volného Wintera, ten sice již mohl skórovat, ale přesto ještě posunul do strany na volného Kejzlara a ten již neměl mnoho práce stanovit konečný výsledek utkání - 6:0.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Dneska jsme chtěli vyhrát vyšším brankovým rozdílem a to se nám povedlo, navíc nám to soupeř svým výkonem hodně usnadnil. Přístí týden převezmeme pohár za vítězství a tak chceme pozvat diváky na stadion."
28.05.2012 - B-mužstvo - Rezerva nastřílela tucet branek rezervě Podhůří !
SK Sparta Úpice "B" – Podhůří "B" 12:0 (7:0). Branky: M. Čáp 3, Kafka 2, Rybak 2, Mančinger 2, Halama, Vlček, R. Čáp. Rozhodčí: Trnovský. ŽK: 1:2, ČK: 0:0. Diváků: 50.

Sestava Úpice: Kulhánek - Luštinec, Mančinger, Šulitka, Jiří Marel (46.Rybak) - Kánský, Jan Marel, R. Čáp (46.Halama), Vlček - Kafka, M. Čáp.
27.05.2012 - A-mužstvo - Sparta v poklidném zápase vyhrála na půdě Mladých Buků !
FC Mladé Buky - SK Sparta Úpice 2:3 (1:3). Branky: Brhel, Toth - 2x Rada, S.Řehák. Rozhodčí: Zloch - Šlezingr, Slavíček. ŽK: 0:0, ČK: 0:0. Diváků: 80.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan, Hanzlík, S.Řehák, Kulhánek - Kejzlar (56.Kánský), Jan Marel, Finger, Mach - Winter (89.Luštinec), Rada (66.M.Čáp). Trenér: Čáp.
20.05.2012 - B-mužstvo - Béčko porazilo Mladé Buky a pravděpodobně míří do baráže !
Mladé Buky "B" - SK Sparta Úpice "B" 1:2 (0:1). Branky: Tamchyna – 2x Rada. Rozhodčí: Špička. ŽK: 2:0, ČK: 0:0. Diváků: 60.
19.05.2012 - A-mužstvo - Úpice porazila Sobotku a v neděli může slavit postup !
SK Sparta Úpice - SK Sobotka 3:1 (0:0). Branky: Winter, Finger, Kulhánek - Gerboc. Rozhodčí: Hofman - Kalaš, Vaníček - del. Novák. ŽK: 0:3, ČK: 0:0. Diváků: 100.

Sestava Úpice: Erben - Kánský, S.Řehák (81.Kaplan), Hanzlík, Kulhánek - Kejzlar, Finger, Marel Jan, Mach - Rada (67.Břicháček), Winter. Trenér Čáp.

Textově: Zápas jsme sledovali >>> LIVE <<<
Video: Úpice má jasný postup do 1. A třídy!

V sobotu se v Úpici postavili proti domácím borcům hosté ze Sobotky a za pěkného počasí se hrál kvalitní fotbal. Hosté začali utkání lépe a hlavně směrem dopředu byli velice nebezpečným protivníkem. Přesto první šanci zápasu zahodil v 8.minutě domácí Rada, když v dobré pozici netrefil branku. Na druhé straně musel být neustále v pozoru Erben a předvést několik dobrých zákroků. V 15.minutě se na malém vápně zjevil neobsazený Kejzlar, míč si sice dobře zpracoval, ale slabou střelou do náruče hostujícího brankáře diváky nerozjásal. Šance se střídali na obou stranách a tak se čekalo na první branku, ale dobře chytající Erben měl zamknuto, domácí z několika nadějných střel v prvním poločase také nic nevytěžili a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu sice lépe vstoupili hosté ze Sobotky, ale góly padali právě do jejich sítě. Nejprve v 56.minutě poslal Kulhánek míč z poloviny hřiště do pokutového území, kde si povyskočil Winter a pěknou hlavičkou otevřel skóre - 1:0. Za pět minut to bylo již o dvě branky, ke standardní situaci na hranici šestnáctky se postavil Finger a krásnou střelou do šibenice zvýšil skóre - 2:0. A pohroma pro hosty přišla za další čtyři minuty, když byl ve vápně faulovaný Winter a pokutový kop proměnil domácí kapitán Kulhánek - 3:0. Domácí byli rázem na koni a opaření hosté se z rychlých branek chvilku dostávali. V 80.minutě vstřelila Sobotka jedinou branku v zápase ze standardní situace zpoza vápna. Potom se na každé straně otřásla branková konstrukce a utkání se dohrálo.

Kafka Bohumil – sekretář Úpice: „V bezbrankovém prvním poločase mohlo padnout po dvou gólech na obou stranách, dokonce měl soupeř možná k vedení blíž, ale nás podržel Erben. Druhý poločas byl již v naší režii a padli v něm pěkné góly. Naše vítězství je zasloužené. Mužstvo ze Sobotky jsme chválili už na podzim a i teď na jaře potvrdili, že mají dobré mužstvo.“
19.05.2012 - A-mužstvo - Bude se Sparta po víkendu radovat z postupu do 1.A třídy ?
Fotbalové soutěže na Královéhradecku se blíží do svého závěru a tak se v jednotlivých soutěžích začíná vyjasňovat situace ohledně postupů a sestupů. Nás pochopitelně zajímá situace v 1.B třídě skupiny A - v tabulce se od prvního kola drží naše mužstvo na první příčce, kde si postupně vybudovalo několikabodový náskok, který je před tímto kolem desetibodový. Do konce soutěže zbývá odehrát pět kol, nejbližším pronásledovatelem je mužstvo z Bílé Třemešné, se kterým navíc máme při bodové shodě lepší vzájemné zápasy. Tento víkend hraje doma Úpice se Sobotkou a kolo se dohrává v neděli zápasem Kopidlno - Bílá Třemešná. Za předpokladu, že naše mužstvo v sobotním zápase získá tři body a Bílá Třemešná v neděli prohraje nebo remizuje v Kopidlně, může SK Sparta Úpice slavit po 15-ti letech návrat do 1.A třídy !!!

Utkání 22.kola 1.B třídy sk.A SK Sparta Úpice - SK Sobotka můžete sledovat online pod následujícím odkazem: >>> LIVE PŘENOS <<<

A kdo by z diváků váhal, jestli se rozhodnout pro fotbal nebo hokej, tak v průběhu zápasu budeme na stadionu rozhlasově hlásit každou změnu v utkání na MS v hokeji Česko - Slovensko !
08.05.2012 - B-mužstvo - Úpický sekretář Kafka nastřílel pět branek Borovnici !
SK Sparta Úpice "B" – Borovnice 9:0 (5:0). Branky: 5x Kafka, Jiří Marel, M. Čáp, Kánský, Rybak. Rozhodčí: Trejbal. Bez karet. Diváků: 40.
06.05.2012 - B-mužstvo - Rezerva vstřelila 11 gólů Prosečnému "B" !
Prosečné "B" – SK Sparta Úpice "B" 1:11 (0:7). Branky: M. Hek – 3x David, 2x Kafka, 2x Kulda, Manšinger, Šulitka, Langhamer, Halama. Rozhodčí: Trnovský. ŽK: 2:0. Diváků: 30.
05.05.2012 - A-mužstvo - Dramatické utkání se Starou Pakou skončilo nerozhodně !
SK Sparta Úpice - Sokol Stará Paka 1:1 (0:1). Branky: Winter - Kuchta. Rozhodčí: Jansa - Čejchan, Beránek - del. Mudruňka. ŽK: 4:5, ČK: 1:1 (45.Melichar - 58.Kuchta) Diváků: 200.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan, Melichar, Hanzlík, Kolman - Kánský (33.Břicháček), Finger, Marel Jan, Mach - Rada (68.Kejzlar), Winter. Trenér Čáp.

Sobotní utkání nezačalo pro domácí příliš dobře, hned ve 14.minutě pustil Erben za svá záda střelu z dálky hostujícího Kuchty, se kterou si úpický brankář měl určitě poradit - 0:1. Své zaváhání napravil již pozornější Erben o dvě minuty později, kdy zlikvidoval velice prudkou střelu směřující do sítě. První vážné ohrožení branky zaznamenali domácí ve 25.minutě, kdy Finger zahrával zpoza vápna standardní situaci a hostující brankář se musel hodně natahovat, aby technickou střelu konečky prstů vyrazil. Úpici se v prvním poločase příliš nedařilo dotáhnout útočnou akci do konce a tak ohrožovali hostující branku hlavně z rohů nebo ze standardních situací zahrávaných daleko od branky, kdy se míče snášeli do pokutového území a kde nejvíce hrozil Melichar. Domácí stoper byl při těchto situacích neustále bráněn dvěma až třemi hráči, ale bohužel ve 44.minutě obdržel v jednom takovém souboji žlutou kartu a o minutu později v dalším podobném souboji atakoval staropackého gólmana a byl vyloučen. Úpice byla v situaci, kdy prohrávala, hrála o jednoho hráče v poli méně a navíc další dva domácí obránci viděli v závěru poločasu žluté karty.

Druhý poločas otevřela střela úpického Wintera, která zapadla přímo k tyči a bylo vyrovnáno - 1:1. Sparta se pustila do svého soupeře se snahou otočit utkání a tak se hosté museli zatáhnout do obrané ulity, ze které podnikali brejkové situace. V 58.minutě se srovnal poměr sil na hřišti, jelikož se hloupě nechal vyloučit hostující Kuchta, který obdržel druhou žlutou kartu a následně červenou za zakopnutí míče po odpískání. V 59.minutě odcentroval Marel na volného Radu a jeho hlavičku hosté vykopli z brankové čáry. V 73.minutě měl další tutovku po centru Kejzlara Winter, ale střelu nasměroval pouze do brankáře. V 80.minutě se u lajny protáhl Mach, přihrál před branku Břicháčkovi a tentokrát zazvonila tyč. Závěrečných patnáct minut poznamenala průtrž mračen doprovázená bouřkou, ale utkání se po dohodě obou týmů bezpečně dohrálo do konce.

Úpice sice poprvé v této sezóně neodešla z domácího trávníků vítězně, ale i tak nadále pokračuje již přes rok trvající neporazitelnost na domácím trávníku v mistrovských utkáních. V dnešním zápase měli blíže k vítězství domácí, kteří měli ve druhém poločase kromě vstřeleného gólu další tři brankové příležitosti, ale dělba bodů je z pohledu nezaujatého diváka spravedlivá a jelikož nejbližší pronásledovatel Úpice ztratil všechny body v Žacléři, nemusí domácí remíza tolik mrzet.

Roman Čáp - trenér Úpice: "Po celé utkání jsme byli lepší, bohužel jsme si dali branku sami a spoustu brankových příležitostí se nám nepodařilo proměnit."
01.05.2012 - Informace - Pozvánka na fotbalový víkend našich mužstev !
A-mužstvo: Stará Paka - Úpice (sobota, 17:00)
B-mužstvo: Prosečné "B" - Úpice "B" (sobota, 14:00)
B-mužstvo: Úpice "B" - Borovnice (úterý, 17:00)
Dorost: Úpice - Volanov (sobota, 10:00)
Ml. žáci: Turnaj Trutnov HSM (neděle, 9:00)
St. přípravka "A": Turnaj Trutnov HSM (neděle, 9:00)
St. přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Pilníkov (úterý, 9:00)
Ml. přípravka: volno
28.04.2012 - B-mužstvo - Výsledek zápasu rezervy stanoven již v prvním poločase !
SK Sparta Úpice "B" – Horní Maršov 3:2 (3:2). Branky: David, Šulitka, Jiří Marel. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 1:3. Diváků: 30. Rezerva se na domácím stadionu představila nezvykle již v sobotu, navíc již ve 14:00 a to z důvodu nedělního cyklistického závodu na Spartě. V poslepované sestavě rezerva uhájila stoprocentní domácí bilanci a dále se drží na třetí příčce soutěže.
28.04.2012 - A-mužstvo - Úpice veze těsné vítězství z Milíčevse !
FC VTJ Milíčeves - SK Sparta Úpice 0:1 (0:0). Branka: Melichar. Rozhodčí: Pelová - Horský, Filip. ŽK: 3:1, ČK: 0:0. Diváků: 80.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan, S.Řehák (46. Marel Jan), Melichar, Kulhánek - Kolman (60. Kejzlar), Hanzlík, Finger, Kánský (46. Mach) - Rada, Winter (65. Břicháček). Trenér Čáp.

Sparta cestovala na půdu posledního celku tabulky s kompletní sestavou a cílem poprat se o první jarní vítězství na hřišti soupeře. Úpice si od počátku vytvořila na hřišti územní převahu, ale do vážnějšího ohrožení branky se ani jedno z mužstev moc nedostávalo. Domácí se spíše soustředili na defenzívu a v útoku spoléhali na brejkové situace. Jednu takovou musel ve 30.minutě uhasit za cenu žluté karty hostující Řehák, jinak by se domácí útočník řítil na Erbena. Ve 40.minutě se hosté dožadovali odpískání penalty a to když domácí obránce sestřelil v pokutovém uzemí pronikajícího Kánského. V prvním poločase se diváci branky nedočkali a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas otevřela první a nakonec jediná branka utkání. V 50.minutě zahrával Finger roh, jeho centr našel zcela volného Melichara a ten hlavou skóroval - 0:1. Jinak se obraz hry oproti prvnímu poločasu příliš nezměnil, domácí měli k hostující bráně daleko a Úpice se sice snažila své vedení navýšit, ale chybělo více klidu v rozhodujícím okamžiku. Ve zbytku utkání se nic dramatického ani na jedné straně nestalo a utkání se v poklidu dohrálo v bezpečné vzdálenosti od hostující branky. Lídr soutěže si tak z Milíčevse odvezl jednobrankové, leč zasloužené vítězství.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Takovéto zápasy kdy hraje první s posledním nebývají vždycky jednoduché. Naše mužstvo sice nepodalo takový výkon jako v minulém kole, ale jinak je naše vítězství zasloužené."
26.04.2012 - Informace - Do fanshopu jsme zařadili originální dres Úpice !
Na přání fanoušků jsme do našeho klubového fanshopu zařadili možnost objednání originálního klubového dresu SK Sparta Úpice značky JAKO. Dres je možno objednat ve všech velikostech včetně trenýrek. Nabízíme i možnost doplnit dres číslem a jménem hráče. Podrobnosti ve fanshopu ...
26.04.2012 - Informace - Objednávky na klubové šály do 30.dubna 2012 !
Klubové šály jsou nyní všechny vyprodané, proto Vám nabízíme možnost objednat si šálu ze třetí série, která bude k dispozici začátkem května, cena je stanovena na 150 Kč. Objednávky posílejte na klubový email.
25.04.2012 - Informace - Pozvánka na fotbalový víkend našich mužstev !
A-mužstvo: Milíčeves - Úpice 0:1 (0:0)
B-mužstvo: Úpice "B" - H.Maršov 3:2 (3:2)
Dorost: Bílá Třemešná - Úpice 8:4 (4:3)
Ml. žáci: Turnaj Dvůr Králové (bilance 1 - 1 - 1)
St. přípravka "A": Turnaj Dvůr Králové (bilance 3 - 0 - 0)
St. přípravka "B": Úpice/Rtyně "A+B" - Mutěnice 3:3 (pen. 7:7)
Ml. přípravka: Rtyně - Úpice (nerozhodně)
21.04.2012 - B-mužstvo - Rezerva odvezla dva body po penaltové loterii z Chvalče !
Chvaleč – SK Sparta Úpice "B" 1:1 (0:1), na penalty 0:2. Branky: Krejča – Kafka. Rozhodčí: Bartoň. Bez karet. Diváků: 80.
21.04.2012 - A-mužstvo - Sparta oplatila podzimní porážku Libáni !
SK Sparta Úpice - Sokol Libáň 5:1 (3:1). Branky: Rada, Kánský, Winter, Finger, Břicháček - Balcar. Rozhodčí: Šlezingr - Vojtěch, Hůlka - del. Novák. ŽK: 2:3, ČK: 0:0. Diváků: 200.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (46. Mach), Melichar (77. Mančinger), Řehák, Kulhánek - Kolman, Finger, Hanzlík (46. Marel Jan), Kánský (67. Břicháček) - Winter, Rada.

Textově: Zápas jsme sledovali >>> LIVE <<<
Video: Sparta Úpice vrátila Libáni prohru z podzimu

Do Úpice přijel v sobotu soupeř z Libáně, která jako jediná dokázala v podzimní části obrat lídra soutěže o body a zároveň mančaft, který byl před utkáním na třetím místě tabulky. Domácí na jaře už dvakrát podlehli a nepůsobí už tak suveréním dojmem jako v první části, zvláště po vysoké porážce z minulého kola. Jenže v sobotu bylo všechno jinak, domácí se na svého soupeře výborně připravili a navíc hráli na svém stadionu, kde jsou před svými fanoušky stoprocentní.

Úvodních dvacet minut se na branku soupeře doslova valila úpická smršť šancí. Hned v první minutě měli domácí ruce nad hlavou a to když Rada obešel posledního hráče a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. V 6.minutě utkání pěknou kombinační akci zakončoval Winter, jeho střelu však brankář ještě vyrazil, ale pouze k nohám volného Kánského, který míč nasměroval podruhé do sítě - 2:0. V 16.minutě mohlo být ještě veseleji, Hanzlík s Winterem běželi dva na jednoho obránce, ale prvně jmenovaný nedokázal prostrčit na svého parťáka před brankou. Winter si radost z gólu vynahradil ve 20.minutě a to když dokázal z úhlu prostřelit míč mezi tyče - 3:0. O chvilku později stejný hráč běžel z poloviny sám na branku, ale na hostujícím brankáři si tentokrát vylámal zuby. Ve 27.minutě sehráli hosté před pokutovým uzemím rychlou akci, kterou zakončil zcela volný Balcar a snížil stav utkání - 3:1. Chvilku to vypadalo, že se hosté otřepou a budou domácím vyrovnaným soupeřem, ale záhy se hra vrátila do zaběhlých kolejích.

Do druhého poločasu musel domácí trenér Čáp provést vinnou zranění dvojité střídání, ale to nikterak nepoznamenalo předváděnou hru v podání úpických hráčů. V 54.minutě táhl akci po pravé straně Winter, před brankou našel nabíhajícího Fingera, pro kterého nebyl problém dostat míč za záda bezmocného brankáře - 4:1. Záhy si domácí kotel žádal pověstné bůro do hostující sítě. To se divákům splnilo až v 76.minutě, kdy Mach sice hlavičkou trefil pouze břevno, ale z malého vápna dorazil Břicháček - 5:1. V 83.minutě nařídil rozhodčí za ruku hostí penaltu, kterou domácí neproměnili zásluhou libáňského brankáře. Úpice pak v závěru polevila a hosté mohli korigovat výsledek, ale Erben v bráně, který za celý zápas neměl moc práce se vyznamenal, ze svého portfólia vytáhl krásné zákroky a zneškodnil tři samostatné nájezdy hostí a udělal tak tečku za podařeným sobotním utkáním.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Hráči dneska makali, předvedli divákům pohledný kombinační fotbal, kterému nechybělo koření fotbalu - góly. Dneska to byl kolektivní týmový výkon, který je potřeba vyzdvihnout. Myslím si, že dost lidí o nás po minulém týdnu pochybovalo a tady je odpověď. Lidi se na stadionu bavali, fandili a proto můžeme být spokojeni.
21.04.2012 - Dorost - Spravedlivá remíza na domácím stadionu s Hostinným !
SK Sparta Úpice - Hostinné 2:2 (1:0). Branky: 2x Nývlt - Valeš, Przybyla. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 2:0, ČK: 0:0. Diváků: 15. Domácí v zápase nemohli počítat hned s šesti hráči a tak v improvizované sestavě byl bod asi maximum. Na každé straně nebyla uznána branka, takže je remíza spravedlivá.
17.04.2012 - Informace - Pozvánka na fotbalový víkend našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Libáň 5:1 (3:1)
B-mužstvo: Chvaleč - Úpice "B" 1:1 (1:1), pen. 0:2
Dorost: Úpice - Hostinné 2:2 (1:0)
Ml. žáci: Turnaj Lázně Bělohrad (0 - 1 - 2)
St. přípravka "A": Turnaj Lázně Bělohrad (1 - 0 - 2)
St. přípravka "B": Úpa "B" - Úpice/Rtyně "B" 0:2 a 2:2
Ml. přípravka: volno
15.04.2012 - B-mužstvo - Rezerva porazila Kuks a drží kontakt s čelem tabulky !
SK Sparta Úpice "B" - Kuks 3:0 (2:0). Branky: Rada, Kafka, Břicháček. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 0:5, ČK: 0:1 (Vaníček). Diváků: 30.

Rezerva dneska odehrála slušné utkání a po nevydařeném minulém zápase si připsala zasloužené vítězství. Utkání mohlo skončit i vyšším brankovým rozdílem, ale dobře chytající brankář hostů byl proti. Béčko tak zůstává na svém stadionu nadále stoprocentní.
14.04.2012 - A-mužstvo - Sparta se vrátila z Bílé Třemešné s výpraskem !
Sokol Bílá Třemešná - SK Sparta Úpice 5:1 (1:1). Branky: D. Kubelka, Jos. Kubelka z pen., Jar. Kubelka, Hrubý, Jar. Jákl – Finger. Rozhodčí: Vaníček. ŽK: 3:4, ČK: 0:0, Diváků: 250.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (66.Kriegler), Kulhánek (61.Kolman), S.Řehák, Kánský (46.Rada) - Marel, Finger, Hanzlík, Mach (71.Vlček) - Winter, Břicháček

Šlágr kola rozhodně nezklamal. Druhý tým tabulky přivítal jejího lídra a slušnou návštěvu rozehřál již ve 2. minutě technickou parádou Finger, jenž se za záda Vočky trefil přímo z rohového kopu – 0:1. Stejný hráč mohl v 16. minutě zvýšit z trestného kopu na hranici šestnáctky, pevnou zeď ale neprostřelil. Poté již počítali své velké šance hlavně domácí, proměnit však dokázali až tu ve 40. minutě Davidem Kubelkou – 1:1.

Po faulu na stejného hráče proměnil v 50. minutě Josef Kubelka penaltu, Jaroslav Kubelka zvýšil následně už na 3:1 a čtvrtou trefu přidal v 66. minutě Hrubý. Druhou půli domácí jasně ovládli a to ještě samostatný únik na branku neproměnil nováček v týmu Bělina. Nakonec však pětigólovou podzimní porážku domácí soupeři oplatili, v 87. minutě se potřetí na jaře trefil dorostenec Jákl – 5:1.

Roman Čáp - trenér Úpice: "Utkání se hrálo před velice pěknou a bouřlivou kulisou. V prvním poločase byla k vidění spousta šancí na obou stranách, druhá půle byla ze strany domácích jednoznačná."
14.04.2012 - Dorost - Dorostenci porazili Velké Poříčí na jeho hřišti !
Velké Poříčí - SK Sparta Úpice 0:4 (0:1). Branky: 2x M.Seidel, Zvara, Vlček. Utkání se hrálo na velice pěkném trávníku a v zápase bylo naše mužstvo lepším, fotbalovějším a důraznějším mužstvem. Dobře nám pracovala defenzíva, ve hře dopředu to nebylo podle představ. Domácí mají mladé mužstvo, které se bude časem určitě zlepšovat.
11.04.2012 - Informace - Pozvánka na fotbalový víkend našich mužstev !
A-mužstvo: Bílá Třemešná - Úpice 5:1 (1:1)
B-mužstvo: Úpice "B" - Kuks 3:0 (2:0)
Dorost: Velké Poříčí - Úpice 0:4 (0:1)
Ml. žáci: Turnaj Rtyně v Podkr. bilance 1-0-2 (2:0, 2:3, 1:2)
St. přípravka "A": Turnaj Rtyně v Podkr. bilance 1-0-2 (6:1, 0:4, 0:7)
St. přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Bílá Třemešná 6:1 a 12:0
Ml. přípravka: volno
10.04.2012 - Mladší žáci - Pavel Růžička ve výběru Královéhradeckého KFS U13 !
Hráč SK Sparta Úpice Pavel Růžička se v úterý 10.dubna 2012 zůčastnil v Třebechovicích pod Orebem utkání Mezikrajské soutěže 2011/2012 mezi Královéhradeckým KFS a Moravskoslezským KFS v kategorii U13. V kategorii U13 se hraje v rozestavení 7+1, na dvou hřištích zároveň. Utkání skončilo nerozhodně 7:7. Ve stejném výběru startuje i Roman Čáp ml., který reprezentuje FK Náchod a v utkání si připsal jednu branku.
08.04.2012 - Mladší přípravka - Velikonoční utkání s Kocbeří jsme v hale remizovali !
SK Sparta Úpice - Kocbeře 5:5 (1:0, 1:2, 2:1, 1:2). V neděli se naše mladší přípravka místo plánovaného venkovního turnaje postavila v hale na Blahovce v přátelském utkání proti mužstvu z Kocbeře. Utkání jsme hráli 4x20 minut a hráči obou týmů si mohli v přátelské atmosféře vypilovat svoje fotbalové dovednosti, které nabrali v zimní halové sezóně. Naši nejmenší fotbalisté pětkrát orazítkovali tyč, ale i tak se nakonec pětkrát radovali z gólu. Hostům přejeme hodně štěstí v mistrovské sezóně.
07.04.2012 - A-mužstvo - Sparta před šlágrem naladila na vítěznou notu !
SK Sparta Úpice - SK Jičín "B" 3:0 (1:0). Branky: Rada, Břicháček, Winter. Rozhodčí: Frič - Liebisch, Vlachý - del. Slavíček. ŽK: 1:0, ČK: 0:0. Diváků: 100.

Sestava Úpice: Erben – Kaplan (72. Vlček), S. Řehák (64. Kolman), Kulhánek, Kánský - P.Kejzlar (56. Jan Marel), Hanzlík, Finger, Mach – Winter, Rada (60. Břicháček).

Video-reportáž: Další tři body věnoval SK Spartě Úpici Jičín "B"

Do sobotního zápasu nastoupilo domácí mužstvo oproti předešlému nepovedenému utkání v Žacléři v pozměněné sestavě. Svůj první start za úpické áčko si připsal dorostenec Rada, poprvé na jaře se do základní sestavy protlačil Kánský a také navrátilec P. Kejzlar, který po pracovní pauze teprve v týdnu naskočil do tréninky. A byl to právě debutant Rada, který ve 2.minutě otevřel skóre utkání, když se k němu dostal odražený míč, který napálil rovnou do sítě - 1:0. V desáté minutě to mohlo být o dvě branky, ale míč který putoval po brankové čáře nikdo z domácích nedorážel. Ve 24.minutě našel Winter zpětnou přihrávkou volného Fingera, ten ale v běhu v dobré pozici přestřelil. Do obrovské šance se poté řitili Winter a Rada, bohužel druhý jmenovaný si zcela volný před brankářem počínal zbrkle. Hosté, kteří do Úpice dorazili v okleštěné sestavě se do šancí dostávali pouze sporadicky.

Druhý poločas začal velkou příležitostí Úpice a to když Mach zatáhl po levé straně míč, odcentroval do vápna kde balón nezrkrotil hostující brankář, ale Hanzlík ani na druhý pokus nepropálil hradbu těl. Poté domácí trenér provedl několik střídání zasebou a hned to první přineslo druhý gól v zápase. Místo Rady se na hrot postavil další mladý hráč Břicháček a ten hned po minutě svého pobytu na hřišti dokázal střelou k tyči nasměřovat Spartu za vítězstvím - 2:0. V 70.minutě vybojoval míč opět Břicháček, přihrál do pokutového území na Wintera, který předvedl divákům ukázkové uvolnění od obránce a prudkou střelou zvýšil na rozdíl tří branek - 3:0. Hosté mohli za pár minut snížit, když jejich zblokovaná střela těsně minula domácí branku. Záhy ve vyložené pozici přestřelil hostující útočník branku. Poté mohla Úpice skóre ještě navýšit, ale Winter trefil jenom tyč, Kolmana vychytal Přibyl a další dobrý zákrok si hostující brankář připsal i proti hlavičce Wintera.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Dobře jsme do utkání vstoupili a mohli jsme zápas rozhodnout ještě v prvním poločase. Ve střední pasáži hra trochu zapadla do průměru, ale po vystřídání a druhém gólu jsme již dali vzpomenout na naše podzimní výkony. Výsledek mohl být nakonec ještě vyšší, ale snad jsme si to schovali na příští týden do Bílé Třemešné."
07.04.2012 - Dorost - Domácí mužstvo bez opor prohrálo doma s Rudníkem !
SK Sparta Úpice - Rudník 1:2 (0:1). Branka domácích: Vlček. Dorostu sice chyběli tři největší opory, ale i tak naše mužstvo podalo na první jarní utkání solidní výkon. V každém poločase vyrobilo domácí mužstvo hrubou chybu, kterou hosté dokázali dvakrát potrestat. Na závěrečnou čtvrthodinku nastoupil do zálohy Růžička a brankář Jiříček, oba z mladších žáků. V závěru jsme pěknou brankou snížili, ale navíc již nebyl čas. Hosté dohrávali bez jednoho vyloučeného.
06.04.2012 - A-mužstvo - Online přenos z utkání Úpice - Jičín "B" na KHFotbal.cz !
Utkání 16.kola 1.B třídy sk.A SK Sparta Úpice - SK Jičín "B" můžete sledovat online pod následujícím odkazem: >>> LIVE PŘENOS <<<
02.04.2012 - Informace - Pozvánka na fotbalový víkend našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Jičín "B" (sobota, 16:30)
B-mužstvo: Hajnice - Úpice "B" (neděle, 16:30)
Dorost: Úpice - Rudník (sobota, 13:30)
Ml. žáci: volno
St. přípravka "A": volno
St. přípravka "B": volno
Ml. přípravka: Kocbeře (neděle, 09:00)
31.03.2012 - A-mužstvo - Žacléř předčil Úpici v bojovnosti a zaslouženě zvítězil !
TJ Baník Žacléř - SK Sparta Úpice 3:0 (0:0). Branky: Skála, Baše, Kotyk. Rozhodčí: Kalaš - Hofman, Doubic. ŽK: 3:1, ČK: 0:0. Diváků: 100.

Sestava Úpice: Erben – Kaplan (68. Kriegler), S. Řehák (68. Mančinger), Kulhánek, Kolman (46. M. Čáp) - Jan Marel (72. Kánský), Hanzlík, Finger, Mach – Winter, Břicháček.

V Žacléři se hrál v prvním poločase vyrovnaný fotbal a vzhledem k počasí na 1.B třídu slušný fotbal. Vítr a terén stěžoval situaci, ale i tak se obě mužstva snažila hrát kombinační fotbal a nabídnout divákům zajímavou podívanou. V obou pokutových územích se odehrávali zajímavé akce, ale bez gólového efektu. V prvním poločase byli na straně hostů tři vážnější situace. V 15.minutě vyrazil Volhejn přízemní střelu Wintera, ve 22.minutě se odraženého míče zmocnil Hanzlík a trefil břevno a ve 39.minutě hlavičku S. Řeháka, která směřovala do sítě vyhlavičkoval nad břevno na brankové čáře stojící spoluhráč Winter.

Druhý poločas začal sněhovou vánicí, která domácím přivála úvodní gól zápasu zásluhou Skály - 1:0. Po několika minutách byl zápas na deset minut přerušen, aby pořadatelé mohli znovu vyznačit hrací plochu. Za krátko po přerušení dostali domácí výhodu zahrání standartní situace, se kterou si Baše nelámal hlavu a jeho krásná trefa zapadla do šibenice hostující branky - 2:0. Víceméně po této brance to někteří naši hráči tzv. zabalili a utkání se za stálého sněžení dohrávalo. Podobu konečného výsledku stanovil žacléřský Kotyk, který se středem hřiště proháčkoval až před Erbena a nedal mu žádnou šanci - 3:0. Úpice měla ve druhém poločase dvě slibné šance, ale najít recept na spolehlivého Volhejna v domácí brance naši hráči dnes nedokázali a přidáme-li k tomu velké množství pokažených přihrávek a centrů, je výsledek takový jaký je. Dnešní vystoupení našeho mužstva musela bohužel skousnout sedmdesátka našich fanoušků a bude nyní na hračích, jakým výkonem se budou prezentovat v domácím utkání s rezervou Jičína.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "V prvním poločase jsme měli utkání pod kontrolou a neměli jsme daleko ke skórování. Do druhého poločasu jsme nastoupili bez bojovnosti a nasazení porvat se ve špatném počasí o dobrý výsledek. V tomhle směru jsme to domácím, kteří hráli s chutí, hodně usnadnili."
28.03.2012 - Informace - Správné odpovědi jarního fotbalového kvízu !
1b, 2a, 3b, 4c, 5a - 6c, 7a, 8c, 9a, 10b - 11c, 12a, 13b, 14b, 15a - 16c, 17b, 18c, 19a, 20b, 21c, 22a, 23c, 24b, 25a.
Výhercem fotbalového kvízu se stal Stanislav Čáp z Havlovic, kterému gratulujeme !
26.03.2012 - Předpřípravka - Sparta Úpice na halovém turnaji předpřípravek !
Naše mužstvo reprezentovalo náš klub na halovém turnaji předpřípravek (ročník 2005 a ml.) v České Skalici, kterého se zůčastnilo celkem 7 týmů (RSCM Rozkoš, FK Náchod, TJ Červený Kostelec, FC Hradec Králové "A" + "B", FK Pardubice a SK Sparta Úpice). Turnaj měl být pro naše malé borce prvním kontaktem s fotbalovým světem a tak jsme vyrazili na první halový turnaj. Na zkušená a daleko větší fotbalová města jsme tentokrát sice nestačili, přesto si naši kluci odvezli spoustu nových fotbalových poznatků, zážitků z "velkého" fotbalu a na závěr dostali borci svoje první fotbalové medaile. Na turnaji nás reprezentovali: Mára, Saša, Martin, Ondra, Štěpán, a Lukáš (chyběli: Tomáš a Vojta). Další turnaj nás čeká v Kocbeři na přírodní trávě 8.4.2012.

Článek o turnaji: Halový turnaj předpřípravek vyhráli nejmladší fotbalisté Náchoda
24.03.2012 - A-mužstvo - Sparta předvedla famózní závěr, rozhodla v 93.minutě !
SK Sparta Úpice - FC TJ AVON Rudník 5:4 (2:3). Branky: 2x Mach, Kolman, Kulhánek z pen., S. Řehák. Rozhodčí: Bednář st. - Kos, Stieber. ŽK: 2:2, ČK: 0:0. Diváků: 230.

Sestava Úpice: Dytrych – Kriegler (70. Kánský), S. Řehák, Kulhánek, Kaplan – Kolman (46. Břicháček), Hanzlík, Finger, Jan Marel, Mach – Winter.

Video-reportáž: Sparta Úpice na poslední chvíli vstřelila vítězný gól Rudníku

V sobotu se za pěkného počasí zvedla opona fotbalové 1.B třídy. První jarní utkání odehrálo naše mužstvo na svém stadionu na Spartě proti Rudníku. Natěšení diváci nečekali na první branku svého týmu přiliš dlouho a to ještě nevěděli jaká zápletka je teprve čeká. Po úvodních šancích na obou stranách, dokázal první jarní branku vstřelit úpický Mach, který se v 10. minutě proháčkoval až do pokutového území a střelou na zadní tyč překonal Rodra v brance - 1:0. Rudník o deset minut později vyrovnal zasluhou Havránka gólem z penalty po faula Kulhánka v pokutovém území - 1:1. Ve 30. minutě vrátil Spartě vedení hlavičkující Kolman - 2:1. Poté domácí trochu ubrali ze svého tempa a trestem byla vyrovnávací branka Hylmara ze standartní situace, se kterou si neporadil Dytrych v domácí brance - 2:2. Ve 43.minutě se do vedení dostali hosté, kteří po důrazu Gregora stanovili poločasový výsledek na překvapivý stav - 2:3.

Sotva začal druhý poločas a Úpice prohrávala dokonce o dvě branky a to když Novákův roh skončil přímo v brance - 2:4. Průběžný stav jakoby domácí trochu zaskočil a trvalo téměř dvacet minut, než se z toho otřepali a začali hrát zase svoji hru. V 67. minutě našel Kulhánkův centr na zadní tyči Macha, který vykřesal svým druhým gólem v utkání domácím naději na nějaký bodový zisk - 3:4. Do velké šance se potom dostal Břicháček, který se snažil povedeným lobem přehodit vyběhnutého Rodra, ale jehos pokus mezi tyčemi těsně neskončil. Domácí se v závěrečném náporu dočkali vyrovnání v 88.minutě a to když se pískala penalta za podražení Wintera v pokutovém území. Jako správný kapitán vypjatou situaci Kulhánek ustál a z penalty vyrovnal na 4:4. Úpice v euforii z vyrovnání vrhla veškerou snahu strhnout vedení na svoji stranu a to se jí povedlo ve třetí minutě nastavení, když po faulu za polovinou hřiště zahrával standartní situaci Kulhánek, dlouhý míč poslal do vápna a hlavička Standy Řeháka skončila přímo v šibenici hostující branky - 5:4 ! Mezi hráči a fanoušky propuklo obrovské nadšení. Záhy rozhodčí František Bednář st. ukončil dramatické utkání, ve kterém zvítězil šťastnější domácí tým a připsal si tak úspěšný vstup do jarních bojů.

Roman Čáp, trenér Úpice: „Pro oko diváka to byl v sobotu velice atraktivní fotbal, který se odehrával na výborně připraveném hřišti. Měli jsme neuvěřitelné štěstí, když Řehák zařídil výhru až ve třetí minutě nastavení. Rudník u nás zanechal sympatický dojem, určitě si zasloužil bodovat a porážka je pro hosty hodně krutá."
22.03.2012 - Informace - Změny v kádru pro jarní část soutěží !
Příchody: Zbyněk Finger (FK Trutnov - změna hostování v přestup), Stanislav Řehák (Dvůr Králové - prodl. hostování), Milan Dytrych (obnovení činnosti), Lukáš Rada (FK Trutnov - změna hostování v přestup; dorost).
Odchody: Martin Kejzlar (FK Trutnov - ukončení hostování), Dian Kasabov (Česká Skalice - ukončení hostování), Lukáš Trunkát (FK Trutnov - ukončení hostování), Stanislav Horák (Janské Lázně - přestup).
Hostování z Úpice do 30.06.: Š. Novák, K. Mach, J. Hanák (všichni Rtyně); M. Souček (Hajnice); Kábele, Vlček, Lacko (všichni Červený Kostelec, žáci); Adamec (FKM Úpa, žáci).
11.03.2012 - Informace - Soutěžní úpický fotbalový kvíz o dárkový balíček !
Jelikož se blíží start jarní části fotbalových soutěží, připravili jsme pro Vás fotbalový kvíz, ve kterém můžete vyhrát klubový dárkový balíček. Uzávěrka je 23.března 2012 a výherce bude znám v poločase prvního jarního domácího utkání (24.3. Úpice - Rudník v 15:00). Vyplněný kvíz odešlete na emailovou adesu sparta-upice@seznam.cz
Formulář - Fotbalový kvíz SK Sparta Úpice
10.03.2012 - A-mužstvo - Rozpis přípravných zápasů pro mužstva dospělých !
Rozpis přípravných zápasů:
19.02.2012: Úpice - Babí (UMT Náchod) - nehráno
22.02.2012: Úpice - Náchod U19 (UMT Náchod) - 3:5 (2:3)
25.02.2012: Úpice - Provodov (UMT Náchod) - 4:3 (2:2)
03.03.2012: Úpice - České Meziříčí - (UMT Nové Město n/M.) - 3:3 (0:2)
10.03.2012: Úpice - Vysoká n/L (UMT Náchod) - 1:4 (0:2)
18.03.2012: Úpice - Přepychy (Přepychy) - 2:5 (1:1)
08.03.2012 - Mládež - Mladežnické týmy přípravek, ml. žáků a dorostu na turnajích !
17.12.2011: Starší přípravka - Turnaj Rtyně v Podkr. - 4.místo (9 týmů)
07.01.2012: Mladší žáci - Turnaj Rtyně v Podkr. - 7.místo (8 týmů)
14.01.2012: Starší přípravka - Turnaj Česká Skalice - 3.místo (6 týmů)
21.01.2012: Starší přípravka - Turnaj Červený Kostelec - 3.místo (8 týmů)
21.01.2012: Mladší žáci - Turnaj Dvůr Králové n/L. - 4.místo (10 týmů)
28.01.2012: Dorost - Turnaj Rtyně v Podkr. - 2. a 8.místo (9 týmů)
28.01.2012: Starší přípravka - Turnaj Dvůr Králové n/L. - 6.místo (9 týmů)
05.02.2012: Mladší žáci - Turnaj Červený Kostelec - 2.místo (8 týmů)
05.02.2012: Starší přípravka - Turnaj Rtyně v Podkr. - 2. a 6.místo (9 týmů)
11.02.2012: Mladší žáci - Turnaj Rtyně v Podkr. - 1.místo (8 týmů)
12.02.2012: Starší přípravka - Turnaj Česká Skalice - 1.místo (6 týmů)
03.03.2012: Starší přípravka - Turnaj Rtyně v Podkr. - 6.místo (9 týmů)
10.03.2012: Mladší žáci - Turnaj Rtyně v Podkr. - 2.místo (9 týmů)
25.03.2012: Mladší přípravka - Turnaj Česká Skalice - 7.místo (7 týmů)
08.04.2012: Mladší přípravka - Turnaj Kocbeře
25.02.2012 - Informace - Kalendář akcí, aktivů, trenérských kurzů ... !
Kalendář akcí:
06.03.2012 (18:00) - Sportovec Města Úpice (Divadlo A. Jiráska Úpice)
09.03.2012 (15:30) - Valná hromada KFS + aktiv sekretářů (SSIS Dvůr Králové)
16.03.2012 (18:00) - Losovací aktiv U11 + U13 (Aula univerzity Hradec Králové)
17.03.2012 (08:45) - Trenér fotbalu "C" licence - prodloužení (Gymnázium Trutnov)
30.01.2012 - Informace - Valná hromada fotbalového klubu v sobotu 18.02.2012 !
Výbor fotbalového klubu svolává řádnou Členskou schůzi (valnou hromadu) fotbalového klubu SK Sparta Úpice, která se uskuteční v sobotu 18.02.2012 v 10:00 v bývalém "Hotelu Beneš". Všichni členové, přátelé oddílu, ale i případní noví členové, kteří mají zájem do fotbalového oddílu vstoupit, jsou zváni. V rámci programu dojde i na volbu nového výkonného výboru oddílu pro následující čtyřleté období. Případní zájemci o funkci v novém VV nechť se již nyní hlásí u sekretáře p. Bohumila Kafky, nejpozději však do 17.2.2012 do 12 hodin. Tel: 776 595 557 (e-mail: sparta-upice@seznam.cz). Účast současných členů (včetně hráčů na hostování v jiných klubech!) na valné hromadě je více než nutná a to vzhledem k vyplnění přihlášek do FAČR
Více informací o členství: http://clenstvi.fotbal.cz
23.01.2012 - Informace - Změna klubové emailové adresy: sparta-upice@seznam.cz
Původní emailová adresa klubového sekretáře bokajunio08@seznam.cz se počínaje dnešním dnem změnila - ve svém adresáři si proto proveďte změnu na následující novou adresu klubu, za pochopení děkujeme. Nová adresa: sparta-upice@seznam.cz
15.01.2012 - Přípravka - Video-reportáž z utkání nejmenších fotbalistů na ZŠ Lány !
"Redakce Televize JS navštívila fotbalové utkání nejmenších fotbalistů, čili dětí ve věku od 5-ti do 8 let. V tělocvičně ZŠ-Lány se utkala mužstva mladší přípravky Úpice a Kocbeře. Výsledek a střelci branek v tomto utkání nejsou tak důležitá, jako radost z povedené přihrávky nebo vstřeleného gólu. Smyslem těchto tréninků je nabídnout dětem a jejich rodičům možnost prvního kontaktu s prostředím fotbalu a seznámení s kolektivem kamarádů. Dále je počítáno s tím, že bude v případě přetrvávajícího zájmu dítěte nabídnuta možnost setrvání ve fotbalovém klubu a postup do starších družstev. Proto trenéři mladší přípravky uvítají další zájemce o fotbal."

Video-reportáž: Nadějní fotbalisté mladší přípravky SK Sparta Úpice

SK Sparta Úpice - fotbalový klub, pořádá každou středu v tělocvičně na ZŠ Úpice-Lány v 17:00 tréninky nových fotbalistů ve věku od 5-ti do 8 let. Sebou sportovní oblečení, sálovou obuv a pití.
07.01.2012 - Informace - Do fanshopu doplněna klubová šála !
Na stránku Klubové suvenýry byla doplněna klubová šála, která je v prodeji od posledního podzimního zápasu. Na stránce najdete i další klubové suvenýry, kterými se ještě stále můžete vybavit. Na první jarní domácí zápas A-mužstva připravujeme zcela nový suvenýr !
06.01.2012 - Informace - Tréninky úpických mužstev v zimním období !
A-mužstvo: pátek 20:00 - 21:00 (hala Blahovka); začátek přípravy 9.2.2012
B-mužstvo: pátek 20:00 - 21:00 (hala Blahovka); začátek přípravy 9.2.2012
Dorost: úterý 18:30 - 20:00 (hala Blahovka); začátek přípravy 7.2.2012
Mladší žáci: středa 17:00 - 19:00 (hala Orlovna), pátek 16:30 - 18:00 (hala Blahovka)
Starší přípravka: pondělí 15:00 - 16:30 (hala Blahovka), úterý 15:15 - 17:00 (hala Rtyně-škola), středa 17:00 - 19:00 (hala Orlovna), čtvrtek 16:00 - 17:00 (hala Rtyně-škola), pátek 16:30 - 18:00 (hala Blahovka)
Mladší přípravka: středa 17:00 - 18:00 (hala Lány).
05.01.2012 - Informace - Dorostenecký turnaj "O pohár Sparty Úpice" již 28.01.2012 !
Fotbalový klub SK Sparta Úpice nabízí účast na dorosteneckém turnaji "O pohár Sparty Úpice" (ročník 1993 a mladší), který pořádáme 28.01.2012 ve sportovní hale Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší. Při obsazování turnaje budeme upřednostňovat včasnost přihlášek.
k 31.12.2011 přihlášeno 10 týmů - odkaz: Propozice turnaje.
15.12.2011 - Informace - Plán nejbližších akcí úpických fotbalistů !
Sobota 17.12.2011: společné družstvo starší přípravky zahájí halovou sezónu na domácím turnaji ve Rtyni v Podkrkonoší, kterého se zúčastní celkem 9 mužstev; Sobota 7.1.2012: mladší žáci startují na domácím turnaji ve Rtyni v Podkrkonoší za účasti devíti týmů; Sobota: 28.1.2012: úpický klub pořádá halový dorostenecký turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší, do turnaje se lze ještě přihlašovat (zatím 9 týmů); Leden 2012: fotbalový klub čeká po čtyřech letech řádná volební valná hromada, termín bude upřesněn. Únor: do 29.2.2012 musí všichni členové klubu (hráči, trenéři, realizační týmy, funkcionáři, pořadatelé, atd.) podat přihlášku k členství ve FAČR prostřednictvím mateřského klubu nebo individuálně, bez této registrace nelze působit v jakékoliv funkci na všech úrovních fotbalu. Podrobnosti o podávání, vyplňování přihlášek a placení členského příspěvku budou po projednání ve výboru zveřejněny zde na webu a budou prezentovány na valné hromadě v lednu.
11.12.2011 - A-mužstvo - Krkonošské noviny hodnotí podzimní část 1.B třídy !
Na internetových stránkách Deník.cz si můžete přečíst následující články - zhodnocení okresních mužstev v 1.B třídě: Úpická Sparta míří za postupem a krátký rozhovor s trenérem: Roman Čáp: Duel s Libání nás hodně poučil. Dále v Jičínském deníku se objevil článek s trenérem Kopidla, který se zmiňuje i o Úpici: Kopidlenské trenér: Jaro bude hodně zajímavé, podobný článek si můžete přečíst i od trenéra Jičína "B": Trenér jičínského béčka: Ke spokojenosti je daleko a dalším článkem je rozhovor s trenérem Milíčevse, který se zmínil o kolapsu jeho mužstva v Úpici: Trenér Fejfar: Nenajdu zápas, který by mi udělal radost.
27.11.2011 - Informace - Tréninky nových fotbalistů na Lánech od 7.prosince !
SK Sparta Úpice - fotbalový klub, pořádá ve středu od 7.prosince 2011 v tělocvičně na ZŠ Úpice-Lány v 17:00 tréninky nových fotbalistů a fotbalistek ve věku od 5 do 8 let. Sebou sportovní oblečení, sálovou obuv, pití a případně holenní nebo kolenní chrániče.
17.11.2011 - A-mužstvo - Deník Sport hledá Nejofenzivnější tým v ČR !
Na webových stránkách Deníku Sport zveřejňuje redakce střeleckou tabulku všech týmů v ČR od 3.ligy po 1.B třídy. SK Sparta Úpice "A" figuruje po odehrání svých podzimních zápasů zatím na 26.místě z celkového počtu 1141 týmů! Z našeho kraje je výšše pouze Vysoká n/L (3.místo) a Deštné v Orl. horách (5.místo). Celá tabulka: Nejofenzivnější tým ČR.
17.11.2011 - A-mužstvo - Úpickou tabulku střelců áčka vede Leoš Winter !
Celkový počet vstřelených gólů 49 (13 zápasů): 8x Winter; 7x Hanzlík; 5x Mach, M.Kejzlar; 4x Kulhánek, Finger, Břicháček; 3x S.Řehák, Melichar, vlastní; 1x Jan Marel, P.Kejzlar, Peterka. Celkový počet inkasovaných branek 16 (13 zápasů): 9x Erben (10x zápas, 5x nula, 0,9 průměr), 7x Kasabov (3x zápas, 0x nula, 2,33 průměr). Mužstvo celkem: průměr 3,77 vstřelených gólů : průměr 1,23 inkasovaných gólů.
11.11.2011 - Informace - Klubové šály budou k dispozici ještě v omezeném množství !
Klubové šály, které se prodávali na stadionu při sobotním utkání A-mužstva, jsou momentálně všechny vyprodané. V průběhu zápasu se prodalo všech vyrobených 60 kusů a jelikož jsme nečekali takový zájem, doobjednali jsme pro Vás dalších 20 kusů, které budou v prodeji od pátku 18.11.2011, taktéž za sníženou cenu. Pokud si chce někdo šálu rezervovat, tak na emailové adrese sekretáře bokajunior08@seznam.cz s uvedením jména a telefonu.
10.11.2011 - A-mužstvo - Video-reportáž z utkání Úpice - Janské Lázně !
Video-reportáž z posledního podzimního zápasu: Úpice - Janské Lázně.
10.11.2011 - Informace - Úpický divák zaplatil Spartě udělenou pokutu !
Při utkání A-mužstva Úpice - Mladé Buky 22.10.2011 došlo k incidentu mezi domácím divákem a hostujícím trenérem. Na základě zasedání disciplinární komise byl náš klub potrestán pokutou 5000 Kč za vniknutí do technické zóny. Celá částka byla naším divákem plně uhrazena a tak klubu nevznikla finanční ztráta.
05.11.2011 - A-mužstvo - Sparta uzavřela úspěšnou podzimní část vítězstvím !
SK Sparta Úpice - Janské Lázně 3:0 (2:0). Branky: Winter, S.Řehák, Finger. Rozhodčí: Svoboda - Koutník, Kout - del. Koňák. ŽK: 1:2, ČK: 0:0. Diváků: 300.

Domácí mužstvo vstoupilo do posledního zápasu s jednoznačným cílem a tím bylo zvítězit a nepokazit si tak svoje dosavadní účinkování v soutěži. Úpický trenér Čáp mohl vybírat hráče z kompletního kádru, za to hosté z Janských Lázní měli problémy se sestavou, když chybělo hned několik opor. Víkendové počasí bylo optimální pozvánkou na stadion a tak se okresní derby hrálo před pěknou diváckou návštěvou.

Utkání začalo slibnou šancí Wintera, ale hostující obránce přispěchal pohotovým zákrokem na poslední chvíli. Záhy na to prověřil připravenost Dvořáka v brance domácí Kulhánek, když prudkou střelou nebyl úspěšný. Hosté hráli hodně zataženě a tak domácí hráči hledali mezery v jejich defenzívě. Ve 13.minutě zatáhl míč po levé straně Hanzlík, našel nabíhajícího Wintera a ten ve skluzu překopl prázdnou branku. V 19.minutě se stoper M.Kejzlar nikým neatakován rozhodl pro střelu z dálky, ke smůle hostujících hráčů byla jeho střela z blokována tak, že se míč odrazil přímo k nohám Wintera, ten se nijak nerozpakoval a napálil míč přímo do růžku hostující branky - 1:0. Dvě minuty na to mohl zvýšit Finger, ale trefil pouze Dvořákovi nohy. V další šanci se ocitl Winter, když po schrumáži v pokutovém území trefil tyč. Ve 32. minutě zahrozili poprvé hosté, když Němečkovu povedenou střelu z 35-ti metrů vyrazil Erben na roh. Domácí odpověděli Kulhánkem, ale konstrukce branky dnes stála asi o kousek vedle, jelikož trefil opět tyč. Vše si domácí borci vynahradili ve 40. minutě a to když Kulhánek zahrával volný kop, poslal centr do pokutového území, kde si nejvýše vyskočil S.Řehák a pěknou hlavičkou překonal Dvořáka podruhé - 2:0. Před poločasovým hvizdem se řítilo na jediného obránce pět domácích hráčů, ale akci se nepodařilo pro faul dokončit.

Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva bez nějakých změn, ale úvodních dvacet minut druhého dějství se na hřišti moc podstatného nedělo, domácí jako by kontrolovali jednoznačný průběh utkání a hosté se dopředu také nehnali. Poté domácí lavička provedla dvojí střídání a opět se na hřišti začalo něco dít. Kaplan z pravé strany odcentroval na hlavu Marela, ten ale z obtížné situace netrefil branku. V 74.minutě přišel krásný moment sobotního odpoledne, Finger si připravil na rohu velkého vápna střeleckou pozici a vymetl šibenici tak, že se Dvořák nestihl na brankové čáře ani pohnout - 3:0. Tečku za okresním derby udělal hostující Němeček, který pohotovou střelou otřásl domácí brankou, když trefil břevno té stejné branky, jako domácí hráči v prvním poločase obě tyče.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan, S.Řehák (66.Melichar), M.Kejzlar, Kulhánek - P.Kejzlar (80.Kriegler), Jan Marel, Finger (74.Kánský), Hanzlík, Mach (67.Břicháček) - Winter.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Dnešní utkání mělo jednoznačný průběh, navíc ho naši hráči okořenili pěknými góly. První místo si zasloužíme, je v tom hodně práce, pokory a úcta k soupeři. Za celý podzim jsme si vyslechli hodně nenávisti, ale všechno to je jedna velká závist. Úspěch se neodpouští!
01.11.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice "A" - Janské Lázně 3:0 (2:0)
B-mužstvo: Lampertice - Úpice "B" 5:1 (2:0)
Dorost: Úpice - Janské Lázně 4:0 (1:0)
01.12.2011 - A-mužstvo - Divácké akce při utkání Úpice - Janské Lázně !
V sobotu 5.11.2011 od 14:00 přivítáme v rámci 13.kola 1.B třídy sk.A na našem stadionu soupeře z Janských Lázní (3.místo) a na podporu divácké návštěvy bude připravena následující zápasová nabídka:

1/ Každý návštěvník obdrží u vstupu na stadion zápasový program "Úpický poločas" a každá zakoupená vstupenka bude navíc slosovatelná. O poločase sobotního utkání budou vylosováni 3 výherci z řad diváků, kteří obdrží od klubu dárkový balíček. Výherci si ceny mohou vyzvednout u hlavního vchodu do budovy.

2/ Pro pozitivní ohlas z předchozího utkání, ke každé zakoupené vstupence poukaz na speciální horký "Úpický nápoj" na zahřátí hlasivek.

3/ Před zápasem a v průběhu celého sobotního utkání bude k zakoupení za symbolickou cenu zcela nový originální klubový suvenýr, který jsme připravili pro fanoušky jako odměnu za podzimní podporu při našich utkáních doma i venku.

4/ Pro fanoušky, kteří nemohou navštívit sobotní utkání, bude připraven textový online přenos. Živý komentář bude přístupný na adrese online.sparta-upice.cz.

Jako při minulém domácím zápase bude vstup do areálu realizován tradiční pokladnou u hlavní brány. Parkování na škvárovém hřišti, samozřejmě zdarma.
30.10.2011 - B-mužstvo - Šest zásahů Vlčka základem úpické desítky !
SK Sparta Úpice "B" - Chotěvice 10:0 (6:0). Branky: 6x Vlček, Rada, V. Řehák, Halama, Šulitka. Rozhodčí: R. Trejbal. ŽK: 0:2, ČK 0:0. Diváků: 60. Jednoznačná zálěžitost domácí rezervy, kteří o výsledku rozhodli již v prvním poločase. Střelecky se zaskvěl Vlček, který vstřelil jeden hattrick v prvním poločase a ve druhém přidal ještě jeden.
29.10.2011 - A-mužstvo - Sparta vydřela výhru v Kopidlně a má náskok 11 bodů !
Kopidlno - SK Sparta Úpice 3:4 (1:3). Branky: 2x Břicháček, Winter, Kulhánek z pen. Rozhodčí: Vlachynský. ŽK: 3:1, ČK: 0:0. Diváků: 200.

Lídr tabulky na půdě silného Kopidlna nezachytil úvod a od první minuty prohrával. Naštěstí po centru Marela brzy srovnal Winter a do přestávky se dvakrát prosadil i Břicháček, jemuž první trefu připravil Finger a podruhé zakončoval nekompromisně po odraženém míči.

Start druhé půle patřil opět gólu domácích, na který Sparta odpověděla penaltovou ranou Kulhánka 2:4. Přesto soupeř stihl ještě snížit, vyrovnání se ale přes závěrečnou snahu nedočkal.

Sestava Úpice: Erben – Kriegler, M. Kejzlar (80. S. Řehák), Melichar, Kulhánek (66. Kolman) – P. Kejzlar (89. Kánský), Hanzlík, Finger, Jan Marel – Winter, Břicháček (63. Mach).

Bohumil Kafka - sekretář Úpice: „Odehráli jsme velmi náročný duel proti kvalitnímu soupeři. Navíc na těžkém terénu. Absolutně jsme nezachytili úvod obou poločasů a lacinými góly jsme domácím umožnili držet krok. Především proto jsme se museli o vítězství strachovat do samotného konce.“
24.10.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Kopidlno - Úpice "A" 3:4 (1:3)
B-mužstvo: Úpice "B" - Chotěvice 10:0 (6:0)
Dorost: Česká Skalice - Úpice 4:1 (3:1)
Mladší žáci: Turnaj Úpice bilance 2 - 0 - 0
Přípravka "A": Turnaj Úpice bilance 2 - 0 - 0
Přípravka "B": Mladé Buky - Úpice/Rtyně "B" 0:8 a 0:11
23.10.2011 - B-mužstvo - Rezerva těsně porazila Bernartice a drží se čela !
SK Sparta Úpice "B" - Bernartice 2:1 (2:1). Branky: Prouza, Břicháček - Flexig. Rozhodčí: Jandera. ŽK: 1:3, ČK: 0:0. Diváků: 70.

Rezerva se v dnešním zápase nedokázala střelecky více prosadit a tak si připsala těsné vítěství, o které bojovala do posledního hvizdu. Domácí sestava byla přošpikována dorostenci a hráčemi, kteří tuto kategorii opustili v loňské sezóně, což je cesta kterou chceme jít.

Video-reportáž ze zápasu: Úpice "B" - Bernartice
22.10.2011 - A-mužstvo - Úpice otočila vyhecovaný zápas na Mostkách !
FK Mostek - SK Sparta Úpice 1:4 (1:1). Branky: Besšapošnikov - Hanzlík, S.Řehák, Kulhánek, Jan Marel. Rozhodčí: Zloch - Janeček, Buchta - del. Wolf. ŽK: 4:1, ČK: 0:0. Diváků: 110.

Sobotní partie s Mostkem se odehrávala v duchu předešlých zápasů s tímto soupeřem, čili obranný domácí val a snažící se hosté mosteckou defenzívu překonat a otupit rychlé domácí brejky. Přesně tohle se na hřišti odehrávalo až do 31.minuty, kdy se domácí obraně s vidinou ofsajdové pasti nepodařilo zachytit jeden z mosteckých útoků a na Erbena se najednou řítili O. Pacák s Besšapošnikovem a druhý jmenovaný vsítil první branku utkání - 1:0. Ve 40.minutě mohlo být vyrovnáno, ale osamocený M.Kejzlar svoji hlavičku nasměroval přímo do náruče brankáře. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za mírného vedení domácího mužstva, vystřelil zpoza vápna Hanzlík a jeho přízemní nikterak prudká střela k tyči překvapila Jirana v brance - 1:1.

Ve druhém dějství se hra nezměnila a tak bylo na Úpici, co s výsledkem provedou a ukáží šedesátce hostujících fanoušků, že nejeli do Mostku zbytečně. V 57.minutě propadl míč až na zadní tyč, ale Jan Marel zakončoval nad branku. O minutu později se z podobné situace po přihrávce Hanzlíka nemýlil S.Řehák a střelou do protipohybu brankáře poslal hosty do vedení - 1:2. Záhy mohl vyrovnat Hendrych, ale branku přestřelil. Pojistka přišla až v 86.minutě, kdy se vyražený míč dostal ke Kulhánkovi, který netradičně pravačkou obstřelil klubko hráčů a jeho střela zapadla přímo k tyči - 1:3. Ve třetí minutě nastavení vystřelil z vápna Jan Marel a jeho několikrát tečovaná střela zapadla za Jiranovi záda - 1:4. Úpice si tak připsala jubilejní desáté vítězství v soutěži, které bylo zasloužené, leč se proti bojujícím domácím hráčům nerodilo vůbec snadno.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (88.Kriegler), M.Kejzlar, Melichar, Kulhánek - Kolman (Marel Jan), S.Řehák (62.Břicháček), Finger, Hanzlík, Mach (70.Kánský) - Winter.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Soupeř se umí vždy proti nám vyhecovat, navíc se nám v zápase tolik nedařilo, jak bychom si představovali, ale o to je dnešní vítězství cennější. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale dvě branky jsme vsítili až v závěru a tak jsme o vítězství bojovali až do konce."
20.10.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Mostek - Úpice "A" 1:4 (1:1)
B-mužstvo: Úpice "B" - Bernartice 2:1 (2:1)
Dorost: Úpice - volno
Mladší žáci: Turnaj Rtyně v Podkr. bilance 2 - 0 - 0
Přípravka "A": Turnaj Rtyně v Podkr. bilance 2 - 0 - 0
Přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Vítězná 22:0 a 24:0
15.10.2011 - A-mužstvo - Sparta porazila i Mladé Buky a upevnila si vedoucí příčku !
SK Sparta Úpice - FC Mladé Buky 2:1 (0:0). Branky: S.Řehák, Hanzlík - Mikolajczyk. Rozhodčí: Franěk - Kalaš, Kubálek - del. Vašata. ŽK: 1:3, ČK: 0:0. Diváků: 300.

V sobotním šlágru kola na sebe narazila vedoucí Úpice a druhé Mladé Buky a nejenom pohled na tabulku, ale i samotné dění na hřišti potvrdilo, proč se tyto týmy usadili na vedoucích příčkách 1.B třídy. Utkání neuniklo ani diváckému zájmu a tak si na stadion našlo cestu na tři stovky natěšených diváků, které přivítalo krásné podzimní počasí.

Utkání začalo z obou stran opatrně, bylo vidět, že ani jedno mužstvo nechce dohánět nějakou ztrátu hned od začátku. První větší příležitost si vypracovali domácí, když Finger přihrával Winterovi, ten ale z těžké pozice přestřelil branku. Úpice si postupem času získala územní převahu, ale pozorně bránící defenzíva hostů pracovala spolehlivě. Domácí hrozili hlavně ze standartních situací a tak se další šance zrodila z rohového kopu, Hanzlík hlavou vracel před branku na M.Kejzlara, ten ale hradbu těl nepropálil. Ve 29.minutě se řítil na branku Winter, ale nájezd zastavil ofsajd. Záhy měl plné ruce brankář Strasser, který likvidoval dva střelecké pokusy Úpice. Gól v této pasáži doslova vysel ve vzduchu, jelikož domácí ještě více přitlačili hosty ke své brance. Dalším pokusům domácích P.Kejzlara a Kulhánka scházeli gólové parametry. Ve 38.minutě domácí publikum již řvalo gól po rychlém rozehrání Hanzlíka, ale rozehrávka se musela opakovat. O minutu později se hosté prezentovali prudkou střelou pod břevno, ale úpický Erben byl v pohotovosti a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas otevřel zákrok v pokutovém území na P.Kejzlara, ale penalta se nepískala. V 54.minutě propuklo v domácím táboře nadšení, když po závaru před mladobuckou brankou dorážel v nepřehledné situaci do sítě S.Řehák - 1:0. V 67.minutě mohlo být vyrovnáno, když hostující dělovku pod břevno vyrazil parádním zákrokem Erben. V 70.minutě propadl centrovaný míč celým pokutovým územím až na stojícího Hanzlíka na zadní tyči, pro kterého nebyl problém dopravit balón do sítě - 2:0. Úpice se ale z dvoubrankového vedení neradovala dlouho, jelikož o dvě minuty později chyboval domácí obránce, který zahrával malou domů, ale jeho úmysl vystihl Mikolajczyk a snížil průběžný stav utkání - 2:1. Poslední šanci zápasu vypracoval Winter, který se protáhl u brankové čáry přes dva hráče, našel P.Kejzlara, ale jeho zakončení bylo vysoko nad branku. Poslední čtvrthodina se odehrávala na hostující polovině za stálého domácího tlaku.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan, M.Kejzlar, S.Řehák, Kulhánek - P.Kejzlar, Jan Marel (72.Břicháček), Finger, Hanzlík, Mach - Winter.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Hosté v Úpici potvrdili své postavení v tabulce. Dnes to byl rozhodně těžký zápas, ale zasloužili jsme si ho vyhrát. V poli jsme měli převahu, ale rozhodli naše standartní situace. Divákům z obou táborů děkujeme za návštěvu utkání."
13.10.2011 - A-mužstvo - Na šlágr kola Úpice - Mladé Buky novým vstupem na stadion !
V sobotu 15.10.2011 od 15:30 přivítáme v rámci 10.kola 1.B třídy sk.A na našem stadionu soupeře z Mladých Buků (2.místo) a na podporu divácké návštěvy bude připravena následující zápasová nabídka. Každý návštěvník obdrží u vstupu na stadion zápasový program "Úpický poločas" a každá zakoupená vstupenka bude navíc slosovatelná. O poločase sobotního utkání budou vylosováni 3 výherci z řad diváků, kteří obdrží od klubu dárkový balíček a vstupenku na příští domácí utkání. Výherci, které systém vylosuje, si ceny mohou vyzvednout na základě předložené vstupenky u hlavního vchodu. Pro fanoušky, kteří nemohou navštívit sobotní utkání, bude připraven textový online přenos. Živý komentář bude přístupný na adrese online.sparta-upice.cz. Samozřejmostí při utkání je tradiční občerstvení a na podporu hlasivek točené pivo Krakonoš a Gambrinus. Jelikož se díky provozovateli městského stadionu podařilo zajistit opravu tradiční pokladny u hlavní brány, bude vstup do areálu realizován tímto vchodem. Zároveň bude umožněno parkování na škvárovém hřišti, samozřejmě zdarma. A protože při minulém domácím utkání s rezervou Trutnova odcházeli diváci ze stadionu díky nedohranému utkání již krátce po prvním poločase, připravili jsme pro diváky kompenzaci - ke každé zakoupené vstupence poukaz na speciální horký "Úpický nápoj", který se bude podávat při tomto zápase na zahřátí.
13.10.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice "A" - Mladé Buky (sobota, 15:30); sparta
B-mužstvo: Podhůří "B" - Úpice "B" (neděle, 15:30), auta
Dorost: Úpice - Babí/Machov (sobota, 9:30), sparta
Mladší žáci: Turnaj Hradec Králové (sobota, 10:00), autobus
Přípravka "A": Turnaj Hradec Králové (sobota, 10:00), autobus
Přípravka "B": Lánov - Úpice/Rtyně "B" (neděle, 9:00), auta
11.10.2011 - Informace - Reakce k vyjádření FK Trutnov k nedohrannému utkání !
Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Vzhledem k tomu, že se množí nepravdivé informace ohledně nedohranného utkání 1.B třídy sk.A Úpice - Trutnov "B" (1.10.2011), považuji za nutnost informovat veřejnost o pravdivých skutečnostech, které se událi v souvislosti s tímto utkáním. Jelikož se v dopise Bohumíra Fuchse /FK Trutnov/, který se objevil na webových stránkách Deník.cz, objevuje několik polopravd a dezinformací, byl jsem nucen reagovat na tento článek:

1. Odložení utkání: "Z těchto důvodů jsme v týdnu požádali SK Spatra Úpice ..." Potvrzuji, že nás FK Trutnov prostřednictvím sekretáře p. Chrásky požádal o přeložení utkání ze zdravotních důvodů a neuvolnění hráčů z kádru A-mužstva, které hrálo svůj zápas až v neděli. Každopádně toto vše telefonicky v pátek ve 20:05, což mohou potvrdit další dvě osoby, čili necelých 20 hodin před utkáním !!!

2. Důvody neodložení utkání: "Soupeř však toto jednoznačně sekretářem p. Kafkou odmítl s pofidérními důvody o již vynaložených nákladech ..." Moje odpověď sekretáři FK Trutnov byla taková, že do 30-ti minut po obvolání užšího vedení SK Sparta zavolám zpátky s odpovědí, to jsem učinil přesně ve 20:35, což mohu potvrdit výpisem volání z mého telefonu. Společně jsme se v Úpici usnesli, že odkládat utkání nebudeme z těchto důvodů: A/ problémy soupeře s kádrem je naše výhoda, to nepopíráme, ale v předcházejícím týdnu jsme se v utkání ve Staré Pace museli obejít bez 7 hráčů základního kádru a také jsme soupeře nežádali o odklad B/ vynaložené náklady byli nasledující: tisk 160ks programů k zápasu, odborné sekání hřiště soukromou firmou (o víkendu hrál pouze dorost, na který bychom nechali hřiště v původním stavu), vše jsem zajišťoval v pátek C/ jeden hráč měl přehozenou službu a druhý na sobotu dovolenou D/ špatné zajištění hráčů na dohrávaném utkání v týdnu E/ hlavně hrajeme fotbal pro lidi a ty se na sobotu tešili !!! Důvodů existovalo několik dalších, proto jsme přeložení zápasu odmítli.

3. Doplnění mužstva hráčema z SCM: "p. sekretář Kafka pouze dokazuje, že vůbec nezná legislativu, když poukazuje na možnost doplnění z kádru SCM dorostu". Pokud p. Fuchs na začátku dopisu uvádí, že nás žádali o přeložení utkání již v týdnu, šlo vyřídit střídavé starty z B-dorostu, který startuje v soutěži KFS a zajistit tak odehrání a hlavně dohrání utkání, samozřejmě na úkor kvality kádru. Na tuto variantu bych jako člen vedení fotbalového klubu myslel již před sezónou, zvláště když se tato stejná skutečnost stala trutnovskému klubu v minulosti již několikrát. Zde jenom připomínám, že souběžně s tímto utkáním hrálo naše B-mužstvo i svoje utkání, a za naši rezervu startovali 4 dorostenci, z toho tři ročník 94 a 1 hráč ročník 95, všichni s ochotou a chutí startovat za mužstvo dospělých, navíc s jedním zápasem v nohách. V Úpici jsme na tuto kolizi mysleli již před sezónou, proto hrál dorost již ráno. Vše je pouze o komunikaci, organizaci a ochotě uvnitř klubu, tahle to u nás prostě chodí ...

4. Údajné úmyslné zranění hráčů: "když mužstvo vede 5:0, přesto jde jeho hráč do souboje s tím, že zraní protihráče" FK Trutnov "B" zahájil utkání s 9-ti hráči, na druhý poločas nastoupilo pouze 8 hráčů. U hráče Doubice, který do druhého poločasu nenastoupil, pochybujeme o závažnosti zranění, jelikož hráč druhý den nastoupil za A-mužstvo, důvody jeho odstoupení si nechť každý domyslí sám. Při nástupu do druhého poločasu, již mezi hráči kolovala zmínka o tom, že se utkání nedohraje pro malý počet. V 51.minutě došlo k faulu našeho hráče, uvádím jednalo se o faul ze strany na kotník, při nekontrolovaném pádu hráče Holase došlo k úrazu. V tomto případě se jednalo o souboj, kterých je v zápase nespočet, proto nemůže být řeč o úmyslném zranění, zvláště když hráč Holas u nás v minulosti působil. Jelikož p. Fuchs na utkání nebyl fyzicky přítomen, uvádím na pravou míru, že v tento okamžik byl stav 3:0, což je ale nepodstatné a hráči to v uzdravení nepomůže. Poslední hráč, který odstoupil z utkání a tím již nebylo možné v utkání pokračovat, se údajně zranil po zákroku našeho hráče, bohužel s videozáznamu je patrné, že se spíš jednalo o připravenou věc než o úmysl hráče zranit.

5. Zdravotnická služba: "pořadatel za 40 minut nezajistí vozidlo záchranné zdravotní služby" Na Lince 155 je záznam hovoru s oznámením cca 5 minut po úrazu, bohužel nemůžeme nést odpovědnost za rychlost zdravotnické služby. Sanitka byla na hřišti po 40-ti minutách, což potvrdí záznam řidiče a několik dalších osob.

Dále jenom uvedu, že jsem v pátečním telefonickém rozhovoru nabídnul, že pokud nám soupeř oznámí nedostavení se k utkání do soboty cca 12:00, vyfakturování pouze nezbytných nákladů na přípravu k utkání. Soupeři by odpadla povinná úhrada nákladů, tak jak uvádí rozpis soutěží a navíc by FK Trutnov nemusel vynakládat finance na dopravu. Myšlenka, že se sport v tomto případě musí podřizovat potřebám hráčům zavání spíše alibismem, než soutěžením, zvláště když podobné představení se již v případě rezervy FK Trutnova několikrát stalo. Obhajovat se ochotou pouštění hráče do našeho oddílu je nesmyslné, jelikož v případě M. Kejzlara se jedná o iniciativu tohoto hráče, než našeho klubu a v tomto případě se nabízí odpověď, že jsme spíše pomohli my, aby hráč nesporných kvalit nespadl na okresní úroveň v případě přerušení aktivní činosti. Na závěr uvádím, že moje vyjádření po utkání bylo tradičním pozápasovým hodnocením, které po každém zápase uvádíme na webových strankách klubu, a které zasíláme do fotbalových periodik, v tomto případě Deník KN a časopis v Fotbal v kraji. V žádném případě se nejednalo o nějaký útok vůdči FK Trutnov, pouze o konstatování nad průběhem utkání. Určitě jsme nežádali KN o nějaké speciální zveřejnění s palcovým titulkem. Proto zcela nerozumím dopisu, ve kterém se objevilo hodně polopravd a spíše bych od soupeře očekával zcela jiný obsah vyjádření k zajištění průběhu utkání. Dále si myslím, že než věnovat čas těmto řádkům, mělo by se přemýšlet a vynaložit aktivita na záchranu divizní příslušnosti pro naše okresní město, než útočit na funkcionáře konkurenčního klubu. Nezaujatý fanoušek si nechť po přečtění článku a pohledem na tabulky udělá obrázek sám.
09.10.2011 - B-mužstvo - Rezerva si poradila se soupeřem hrajícím o deseti !
SK Sparta Úpice "B" - Mladé Buky "B" 6:0 (0:0). Branky: 3x Kafka, Rada, Halama, vlastní. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 0:0, ČK: 0:0. Diváků: 60.
08.10.2011 - A-mužstvo - Úpice si odvezla ze Sobotky jednoznačné vítězství !
Sobotka - SK Sparta Úpice 0:5 (0:2). Branky: 2x M.Kejzlar, Hanzlík, Winter, Břicháček. Rozhodčí: Bačo - Svoboda, Erlebach - del. Koňák. ŽK: 1:0, ČK: 0:0. Diváků: 80.

Utkání začalo velkou šancí Úpice hned v 1.minutě a to když Winter dostal pěkný míč za obranu, ne zcela dobrou přihrávkou našel rozběhnutého P. Kejzlara, ale ten trefil pouze boční síť domácí branky. V 5.minutě zahrávali hosté roh Kulhánkem, na zadní tyč si zaběhl Hanzlík a ten zcela osamocený měl až příliš prostoru k zakončení - 0:1. Poté se hra odehrávala za mírné převahy vedoucí Úpice, ale té chyběla větší přesnost a klid před rozhodující přihrávkou. Domácí se prezentovali zajištěnou obranou s vidinou rychlých brejků, ale hostující obránci pracovali spolehlivě. Ve 33.minutě Finger krásně našel nastartovaného P. Kejzlara, který se řítil na domácího brankáře, ale v poslední chvíli si míč předkopnul víc než potřeboval. O pět minut později musel zasahovat Erben proti prudké střele domácích. Ve 41.minutě předvedli bratři Kejzlarové akci "já na bráchu, brácha na mě" - Martin vyvezl z vlastní poloviny míč, přihrál na sprintujícího Pavla, který po zatažení míče po pravé straně zpětnou přihrávkou našel opět Martina, který z těžké pozice propálil vše co mu stálo v cestě - 0:2. Dvě minuty před koncem poločasu nastřelili domácí z přímého kopu břevno Erbenovy branky.

Druhý poločas otevřeli hosté v 54.minutě, když M. Kejzlar ze standardní situace přízemní střelou zamířil přímo k tyči - 0:3. V 62.minutě se po hostujícím presinku zmocnil míče P. Kejzlar, který předložil gólovku Winterovi a ten z prvního doteku nezaváhal - 0:4. Domácí se sice snažili nějakým způsobem ohrozit úpickou branku, ale na dostřel Erbena se dostávali pouze sporadicky. V 72.minutě unikl po levé straně Hanzlík, proti němu vyběhl brankář, kterého úpický podhrotový hráč sice obstřelil, ale střelu směřující mimo branku usměrnil do domácí sítě střídající Břicháček, který si ve svém druhém startu za A-mužstvo připsal druhou branku. Sobotka záhy přidala na agresivitě a tak úpický trenér raději vystřídal další hráče a utkání se dohrálo. Za zmínku stojí pouze dělovka Kulhánka, kterou brankář vyrazil na roh.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (74. Kriegler), M. Kejzlar, S. Řehák, Kulhánek - P. Kejzlar (74. Kánský), Jan Marel, Finger, Hanzlík, Mach (62. Kolman) - Winter (69. Břicháček).

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Sobotka disponuje kvalitním mladým mužstvem, za podzimní část to byl nejlepší tým, proti kterému jsme nastoupili. Naše mužstvo předvedlo vyzrálý výkon, který se divákům líbil. Za rozhodující okamžik považuji domácí břevno těsně před koncem poločasu a naši třetí branku z úvodu poločasu. Teď nás čeká souboj se druhým celkem tabulky, který bude důležitý pro další vývoj v tabulce.
08.10.2011 - U11+U13 - Č. Kostelec vyloupen jak mladšími žáky tak i starší přípravkou !
Starší přípravka: Rtyně/Úpice - Nová/Stará Paka 2:1 (2:0), Rtyně/Úpice - Dvůr Králové 5:1 (2:1), Rtyně/Úpice - Č.Kostelec 4:0 (2:0). Mladší žáci: Rtyně/Úpice - Nová/Stará Paka 5:1 (2:0), Rtyně/Úpice - Dvůr Králové 5:1 (2:0), Rtyně/Úpice - Č.Kostelec 3:2 (1:1).
05.10.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Sobotka - Úpice "A" 0:5 (0:2)
B-mužstvo: Úpice "B" - Mladé Buky "B" 6:0 (0:0)
Dorost: Úpice - volno
Mladší žáci: Turnaj Červený Kostelec bilance 3-0-0
Přípravka "A": Turnaj Červený Kostelec bilance 3-0-0
Přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Podhůří 7:1 (4:0) a 9:0 (4:0)
01.10.2011 - A-mužstvo - V Úpici utkání předčasně ukončeno v 57.minutě !
SK Sparta Úpice - Trutnov "B" 5:0 (2:0), nedohráno. Branky: 2x Finger, M. Kejzlar, Winter, Břicháček. Rozhodčí: Odvárko - Otava, Janota - del. Židík. ŽK: 0:0, ČK: 0:0. Diváků: 250.

Mělo to být derby s nábojem, před početnou návštěvou, za krásného podzimního počasí. Místo toho diváci zklamaně v sobotu předčasně opouští stadion s rozpaky z počínání trutnovského fotbalového klubu. Tahle se fotbal pro lidi nehraje!

Před utkáním se v zápise soupeře objevuje pouze 9 hráčů, kteří opravdu nastupují k utkání. V průběhu prvního poločasu se domácí snaží vstřelit úvodní branku, ale svojí zbrklostí nebo špatnou koncovkou se jim to nedaří. Hostující brankář má plné ruce práce a zatím všechny příležitosti končí právě na něm. Hosté kontrují dvěma rychlými výpady, ale branky nedocílí. Ve 23.minutě po pěkné akci Wintera doklepává do sítě M.Kejzlar - 1:0. O pět minut později si Winter zaběhne mezi obránce a elegantním lobem přehazuje ve skluzu hrajícího Mahrlu - 2:0. Záhy na poslední chvíli hosté vykopávají z branky na roh. Poté se jakoby domácí uspokojí s průběžným stavem, hosté pošetří čas a je za námi první poločas.

Do druhého poločasu nastupují hosté pouze v 8 hráčích a začínají se objevovat spekulace o předčasném ukončení zápasu. Domácí trenér do druhého dějství připravil trojí střídání. Hned v úvodu se prosazuje na jeden dotek debutující Břicháček po přihrávce P. Kejzlara - 3:0. V 51.minutě dojde ke srážce protihráčů, z níchž trutnovský Holas pro zranění odstupuje z utkání a dokonce to vypadá, že se hosté chystají k odchodu z plochy. Jelikož v 7 hráčích se může pokračovat, rozhodčí po pěti minutách dává pokyn pokračovat ve hře. Domácí ihned situaci využívají ke vstřelení dalších dvou branek zásluhou Fingera - 5:0. Ihned po rozehrání dochází k údajnému zranění dalšího hostujícího hráče a hlavní rozhodčí bez váhání předčasně ukončuje v 57.minutě utkání pro nedostatečný počet hráčů jednoho mužstva!

Sestava Úpice: Erben - Kriegler (46.Kaplan), Kulda (46.Kánský), S. Řehák, Kulhánek - P. Kejzlar, Finger, Jan Marel, Mach - M. Kejzlar (46.Břicháček), Winter.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Je na pováženou, že klub v krajské soutěži nedokáže zajistit účast dostatečného počtu svých hráčů na utkání. Hráči, kteří nastoupili, měli dostatečnou podporu svých spoluhráčů v hledišti. Legislativně lze již také zajistit start hráčů z vlastního sportovního centra mládeže, proto této situaci absolutně nerozumíme a celkově tímto soupeř znevažuje sportovní stránku soutěže.
01.10.2011 - B-mužstvo - Slepená sestava rezervy vyhrála v Prosečném !
Prosečné "A" - SK Sparta Úpice "B" 2:5 (1:4). Branky: 2x D. Špička – 2x Peterka, Lorenc, Antoš, Jiránek. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 2:2. Diváků: 50. V přímém souboji druhého se třetím se radovala z vítězství naše rezerva. Domácí kopali tři penalty, z nichž jednu nedali. Jelikož áčko hrálo zároveň svoje utkání, sestavu rezervy doplňilo kvarteto dorostenců, kteří měli svoje utkání v nohách a kopačky z pomysleného hřebíku sundali Antoš a Vágner. Tresty pro hráče za tři červené karty ze středečního zápasu v Libotově budou známy ve čtvrtek.
01.10.2011 - Dorost - Dorostenci vystřelili výhru v závěru utkání !
SK Sparta Úpice - Meziměstí/Teplice 2:1 (1:1). Branky: Rada, M.Seidel - Suk. Rozhodčí: Kubálek. Domácí mužstvo bylo herně lepší, vytvořilo si i dostatek příležitostí ke vstřelení gólu, ale dostat míč za záda hostujícíhí brankáře bylo dneska pro domácí asi nadlidský úkol. V 86.minutě hosté zahráli v pokutové území rukou a z nařízené penalty Úpice strhla vedení na svoji stranu.

Kafka Bohumil - trenér Úpice: "Do poločasu jsme mohli vést o tři branky, jenom proměnit některé šance. V tom druhém jsme měli ještě vyloženější příležitosti, ale nakonec nám pomohla branka z penalty, jinak bysme dneska branku nevstřelili. Třikrát nás podržel mladý brankář Luštinec.
30.09.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Trutnov "B" 5:0 (2:0), nedohr.
B-mužstvo: Prosečné "A" - Úpice "B" 2:5 (1:4)
Dorost: Úpice - Meziměstí/Teplice 2:1 (1:1)
Mladší žáci: Turnaj Dvůr Králové bilance 0-0-2
Přípravka "A": Turnaj Dvůr Králové bilance 0-2-0
Přípravka "B": Kocbeře - Úpice/Rtyně "B" (neděle, 09:00), auta
29.09.2011 - A-mužstvo - Divácké akce při sobotním utkání s rezervou Trutnova !
V sobotu 1.10.2011 od 16:00 přivítáme v rámci 8.kola 1.B třídy sk.A na našem stadionu soupeře rezervy Trutnova a na podporu divácké návštěvy bude připravena následující zápasová nabídka. Každý návštěvník obdrží u vstupu na stadion zápasový program "Úpický poločas" a každá zakoupená vstupenka bude navíc slosovatelná. O poločase sobotního utkání budou vylosováni 3 výherci z řad diváků, kteří obdrží od klubu dárkový balíček a vstupenku na příští domácí utkání. Výherci, které systém vylosuje, si ceny mohou vyzvednout na základě předložené vstupenky u hlavního vchodu. Pro fanoušky, kteří nemohou navštívit sobotní utkání, bude připraven textový online přenos. Živý komentář bude přístupný na adrese online.sparta-upice.cz. Samozřejmostí při utkání je tradiční občerstvení a na podporu hlasivek točené pivo Krakonoš a Gambrinus.
25.09.2011 - B-mužstvo - Rezerva nadělila soupeři osmnáctku !
SK Sparta Úpice "B" - Prosečné "B" 18:0 (9:0). Branky: 4x Prouza, 3x Rybak, 3x Rada, 3x J. Vlček, R. Čáp, Jiří Marel, Kriegler, Kafka, Kulda. Rozhodčí: Jandera. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 70. Utkání snad nemá cenu nějak popisovat, hráli modrý proti červeným, domácí si zastříleli, diváci za dvacku viděli 18 gólů, správce poklidil a všichni šli na pivo.
24.09.2011 - A-mužstvo - Úpice odjela ze Staré Paky se třemi body !
TJ Sokol Stará Paka - SK Sparta Úpice 0:2 (0:0). Branky: P.Kejzlar, Mach. Rozhodčí: Průcha - Šmolka, Svoboda. ŽK: 5:2, ČK: 2:0. Diváků: 80.

Úpický trenér Čáp měl hodně starostí se sestavou, jelikož pro utkání do Staré Paky nemohl počítat se službami Kasabova, Melichara, Kaplana, Hanzlíka, Kolmana a M.Kejzlara, za normálních okolností všichni hráči základní sestavy. Přesto sestava, která vyběhla na staropacký trávník, utkání zvládla a tento fakt potvrzuje vyrovnanost úpického kádru. V pěkném areálku místního hřiště se úvodní minuty sobotního utkání hráli opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu hned v začátku. Ve 22.minutě se v první velké šanci zápasu ocitl Winter, který se zjevil tváří v tvář domácímu brankáři, ale ten jeho úmysl vystihl a tak se skóre neměnilo. Stará Paka hrozila při absenci úpických stopéru hlavně z rohových kopů, ale hostující obrana dokázala míče letající do malého vápna úspěšně odvracet. Za zmínku stojí i několik domácích faulů, které rozhodčí po zásluze odměňoval žlutou kartou.

Druhý poločas začal výborně pro úpické mužstvo, v 51.minutě Kánský vyvezl z vlastní poloviny balón, dokázal najít Wintera, který na jeden dotek našel zcela volného P.Kejzlara a ten neměl do odkryté branky se zakončením sebemenší problém - 0:1. V 64.minutě se P. Kejzlar pokoušel přelobovat brankáře, ale pár centimetrů scházelo. Tentýž hráč se záhy pokoušel o střelu, ale ta jen prošla vedle domácí tyče. V 68.minutě mohli domácí po závaru v pokutovém území vyrovnat, ale Erben v brance reflexivně zasáhl proti tečované střele. V 70.minutě se na hřiště podíval se sebezapřením M.Kejzlar a po pár vteřinách pobytu na hřišti mohl skórovat, Mach zaběhl s míčem po levé straně, přihrál na P.Kejzlara, který posunul na svého bráchu Martina a jeho střelu brankář Malý konečky prstů vytěsnil. V 80.minutě musel pod sprchy domácí kapitán Kuchta, který po zbytečném faulu uviděl druhou žlutou kartu. Domácí se i tak chystali k závěrečnému náporu, jejich míče směřovali na hostující branku a zvláště rohové kopy byli největší zbraní na domácí straně. V 86.minutě snahu o vyrovnání zmrazil svým vyloučením Knapp, který po faulu zezadu uviděl rovnou červenou kartu. V 92.minutě se řitili na jediného obránce čtyři hráči v oranžovém, kteří přeci jenom po zásluze Macha dostali míč do sítě - 0:2. Úpice si připsala po zásluze další vítězství a po prohře Mladých Buků v Sobotce se osamostatnila v čele tabulky.

Sestava Úpice: Erben - Kriegler, Kulhánek, S. Řehák, Kánský - Mach, Finger, Jan Marel, P. Kejzlar, Peterka (46. Vlček, 68. M. Kejzlar), Winter (84. M. Čáp).

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Předem jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. Respekt ze soupeře byl na místě, k tomu menší hřiště a několik absencí v naší sestavě. Každopádně podle průběhu utkání je naše vítězství zcela zasloužené.
24.09.2011 - Dorost - Dorostenci po dvou debaklech vyhráli venku !
Lánov - SK Sparta Úpice 0:2 (0:0). Branky: M.Seidel, P.Seidel. V prvním poločase se hrál poklidný fotbal za mírné převahy našeho mužstva. Moc šancí ani na jedné straně nebylo. Do druhého poločasu nastoupilo úpické mužstvo více nabuzeno a s cílem rozhodnout utkání nějakou brankou. V druhém poločase předvedla Úpice dravější výkon a po vstřelení dvou branek si připsala vítězství.

Kafka Bohumil - trenér Úpice: "Dneska jsme se s mnoha absencemi včetně obou brankářů vypořádali slušně. V poločase jsem musel hráčům hlasitě něco vysvětlit a pak jsme už hráli trochu podle představ, se zájmem a s chutí vyhrát zápas. Doufám, že jsme hodili za hlavu dva předchozí zápasy a začínáme opět makat.
18.09.2011 - A-mužstvo - Sparta otočila tříbrankové vedení Milíčevse !
SK Sparta Úpice - FC VTJ Milíčeves 6:3 (2:3). Branky: 2x Winter, Peterka, Finger, Kulhánek, Melichar - Špicar, Rejha, Jiří Roman. Rozhodčí: Vlachýnský - Janeček, Zloch - del. Pánek. ŽK: 1:3, ČK: 0:0. Diváků: 210.

Domácí mužstvo vstoupilo na svém stadionu do utkání s jediným cílem a to odčinit debakl z minulého kola v Libáni. Na tento špatný výkon reagoval trenér Čáp průvanem v základní sestavě, když nasadil hned pět jiných hráčů. V začátku zápasu se mužstva jenom oťukávala, ale divákům bylo jasné, že se domácí budou snažit tvořit hru a rozhodnout utkání ještě do poločasu, za to hosté přijeli s defenzivní taktikou s vidinou rychlých brejků. A jeden z nich se jim povedl hned ve 13.minutě, kdy po rychlé akci z levé strany dostal příležitost ke skórování kapitán Špicar a nabídnutou šancí nepohrdl - 0:1. Za pět minut mohlo být vyrovnáno, když před Kolmanem stála jenom prázdná branka, ale míč skončil na tyči a ani následná Hanzlíkova dorážka v síti neskončila. Ve 27. minutě zahrávali hosté roh, po nedorozumění obrany s brankářem si nejvýše vyskočil Rejha a překvapivé dvoubrankové vedení bylo na světě - 0:2. Úpice se v tomto okamžiku hodně trápila a na hřišti působila nervózním a místy ospalým dojmem. Fotbalovou katastrofou pro domácí byla 43.minuta, kdy nikým neatakován Jiří Roman vypálil z 35-ti metrů a jeho střela nachytala Erbena v nedbalkách - 0:3. Po této brance již někteří domácí diváci nad svým mužstvem zlomili hůl. Každopádně to neměli dělat, jelikož z následného rozehrání si Peterka všiml, že hostující brankář, který vyběhl blahopřát svému střelci, stojí daleko od branky a tak domácí útočník přímo ze středového kruhu svým dalekonosným pokusem nastartoval úpické mužstvo v famóznímu obratu - 1:3. Ale to do poločasu nebylo vše, hosté z rozehrávky přišli o míč, kterého se nakonec zmocnil Finger a ten krásnou střelou k tyči z hranice šestnáctky snížil - 2:3. Závěr poločasu přinesl z dramatizování sobotního utkání a domácím hráčům a divákům dodal potřebný impuls do druhého poločasu.

Do druhého dějství nasadili domácí Wintera s Janem Marelem a provedené změny se na ofenzívě domácího mužstva hned projevili. Nejprve v 51.minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop za sražení proniknuvšího M. Kejzlara, následnou penaltu proměnil Kulhánek a bylo vyrovnáno - 3:3. Záhy svým důrazem vypracoval P. Kejzlar gólovku pro Wintera, který stál na správném místě a ze snadné pozice poslal Úpici do vedení - 4:3. Hosté tak ztratili dobře rozehraný duel a za několik minut přišli o nadějný náskok tří branek. Milíčeves se na polovinu soupeře dostávala již jenom sporadicky. V 66.minutě poslal Spartu do dvoubrankového Winter, který po akci rychlonohého P. Kejzlara propálil zasahujícího brankáře a míč se následně doklouzal do sítě - 5:3. Na hostech bylo vidět, že na nějakou závěrečnou zápletku nenajdou sílu a smířeni s osudem sobotního utkání zápas v poklidu dohráli na své polovině. Každopádně domácí naladěni průběhem nepolevovali ze svého tempa, které nasadili v druhém poločase a pokračovali v ofenzívě. V 79. minutě našel centrující Kolman hlavu Melichara, který se dneska po dvou neúspěšných pokusech konečně vešel mezi tyče - 6:3. Poté krásně našel mezi dvěma obránci uličku Jan Marel, ale Winter si před brankářem ukopl míč víc než potřeboval. Úpice po zranění Kolmana dohrála utkání v deseti, ale to na třech bodech pro úpickou Spartu nemělo žádný vliv.

Sestava Úpice: Erben - Jiří Marel (45. Jan Marel), M. Kejzlar, Melichar, Kulhánek - P. Kejzlar (70. S. Řehák), Finger, Hanzlík, Mach (80. Kánský) - Peterka (Winter) - Kolman.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Hráči hráli první poločas asi pod tíhou debaklu z Libáně, navíc to vše umocnili branky soupeře a zdržovací taktika hostů. Nemohli jsme se dostat do tempa a předvádět naši hru. Paradoxně nás probudila třetí branka v naší síti, na kterou jsme reagovali dvěma góly do šatny. Pak už jsme všichni věřili, že zápas otočíme. V druhém poločase jsme předvedli zcela odlišný výkon než v tom prvním."
14.09.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Milíčeves 6:3 (2:3)
B-mužstvo: Horní Maršov - Úpice "B" 0:6 (0:1)
Dorost: Úpice - Javorka 1:7 (1:0)
Mladší žáci: Turnaj Trutnov bilance 0 - 0 - 2
Přípravka "A": Turnaj Trutnov bilance 1 - 0 - 1
Přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Dolní Kalná 5:1 (2:1) a 8:0 (2:0)
12.09.2011 - A-mužstvo - Divácké akce při sobotním utkání s Milíčevsí !
V sobotu 17.09.2011 od 16:30 přivítáme v rámci 6.kola 1.B třídy sk.A na našem stadionu soupeře z Milíčevse a na podporu divácké návštěvy bude připravena následující zápasová nabídka. Každý návštěvník obdrží u vstupu na stadion zápasový program "Úpický poločas" a každá zakoupená vstupenka bude navíc slosovatelná. O poločase sobotního utkání budou vylosováni 3 výherci z řad diváků, kteří obdrží od klubu dárkový balíček a vstupenku na příští domácí utkání. Výherci, které systém vylosuje, si ceny mohou vyzvednout na základě předložené vstupenky u hlavního vchodu. Pro fanoušky, kteří nemohou navštívit sobotní utkání, bude připraven textový online přenos. Živý komentář bude přístupný na adrese online.sparta-upice.cz. Samozřejmostí při utkání je tradiční občerstvení a na podporu hlasivek točené pivo Krakonoš a Gambrinus.
11.09.2011 - A-mužstvo - Úpice odjela z Libáně s potupným bůrem !
Libáň - SK Sparta Úpice 5:2 (3:0). Branky: M. Kejzlar, Hanzlík.

Úpická Sparta podobně jako Mladé Buky poprvé narazila. Na hřišti v Libáni věřila v bodový zisk, domácí ji ale zcela jasně přehráli v bojovnosti a nasazení. V prvním poločase byla Libáň jasně lepším týmem a třemi góly položila základ k cennému vítězství nad vedoucím celkem tabulky. Po přestávce sice brzy snížil M. Kejzlar, impuls do hry hostů ale nepřinesl. Naopak domácí přidali další dvě branky a teprve za stavu 5:1 dokázal upravit stav z pokutového kopu Hanzlík. Výhodu penalty měli domácí v utkání hned dvakrát a také díky dvěma brankám z této výhody zaslouženě zvítězili 5:2. Výkon Úpice naopak trenérovi Čápovi přinesl zklamání a po čtyřech výhrách také návrat na zem.

Roman Čáp - trenér Úpice: "Z dnešního výkonu našeho mužstva jsem jednoznačně zklamaný. Bez bojovnosti a nasazení nám vítězství do klína samo nespadne."
11.09.2011 - B-mužstvo - Ve šlágru kola rezerva pokořila Chvaleč 6-ti góly !
SK Sparta Úpice "B" - Chvaleč 6:2 (3:1). Branky: 3x Břicháček, 3x Kolman - Štibrány, Votava. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 1:4, ČK: 0:0. Diváků: 80.

Oba úpické mužské celky hráli zároveň svoje zápasy, přesto z kádru A-mužstva se v sestavě objevili brankář Erben, středopolař Peterka, útočník Kolman a sestavu doplnili dorostenci Pich, Jiránek a Břicháček. Poslední jmenovaný si v dnešním utkání připsal hatrick a položil tak základ k dnešnímu vítězství, stejný počin se povedl i Kolmanovi. Naše mužstvo přehrálo soupeře v osobních soubojích, fyzičkou a hlavně v produktivitě.
10.09.2011 - Dorost - Ve Volanově sedm gólů v hostující síti !
Volanov - SK Sparta Úpice 7:2 (2:1). Branky: M. Seidel, Zvara.

Na úvod utkání jsme se ujali vedení z přímého kopu, jinak nás v prvním poločase domácí mužstvo přehrávalo a dokázalo otočit stav ve svůj prospěch. Poločasový výsledek byl pro nás díky našemu brankáři přijatelný. Druhý poločas se obraz hry změnil a tlačili jsme se na polovinu soupeře. Dokázali jsme vyrovnat a měli další obrovské šance na obrácení výsledek, místo toho jsme inkasovali. Přesto jsme měli další šance na vyrovnání, ale dnešní koncovka byla tragická. Další góly jsme obdrželi při hře vabank.

Kafka Bohumil - trenér Úpice: "Vysoká porážka neodpovídá tomu co se dělo na hřišti. Po vyrovnání na 2:2 jsme mohli klidně jít do vedení o dva góly, ale nabídnuté šance jsme trestuhodně zahodili. Soupeři jsme dneska připravili 4 góly a v závěru utkání nás Volanov vyučil z produktivity."
08.09.2011 - Informace - Fotbalový výsledkový servis našich mužstev !
A-mužstvo: Libáň - Úpice 5:2 (3:0)
B-mužstvo: Úpice "B" - Chvaleč 6:2 (3:1)
Dorost: Volanov - Úpice 7:2 (2:1)
Mladší žáci: Turnaj Červený Kostelec 1 - 0 - 2
Přípravka "A": Turnaj Červený Kostelec 1 - 1 - 1
Přípravka "B": Pilníkov - Úpice/Rtyně "B" 0:8 a 0:5
05.09.2011 - B-mužstvo - Z Kuksu po utrápeném výkonu se dvěma body !
Kuks - SK Sparta Úpice 2:2 (1:0), na pen. 1:3. Branky: Mikeš, Coufal – 2x S. Řehák. Rozhodčí: Janota. ŽK: 3:1. Diváků: 50.

Rezerva vstoupila do utkání rozpačitě a jenom díky špatné koncovce domácích hráčů prohrála první poločas pouze o jediný gól. V druhém dějství hosté trochu přidali a dvěma góly Standy Řeháka otočili skóre. Pět minut před koncem utkání domácí vyrovnali a utkání skončilo spravedlivou remízou. Ze značky pokutového kopu byli naši střelci stoprocentní a když J. Vlček vychytal domácího borce, připsala si rezerva druhý bod.
04.09.2011 - Informace - Aktuální reportáž z posledního zápasu v TV Účko !
SK Sparta Úpice převálcovala Bílou Třemešnou:
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2011090007
03.09.2011 - A-mužstvo - Pět gólů v síti hostující Bílé Třemešné !
SK Sparta Úpice – Sokol Bílá Třemešná 5:0 (4:0). Branky: 2x Mach, M. Kejzlar, Hanzlík, Melichar. Rozhodčí: Fišer - Martínek, Pešava - del. Galba. ŽK: 0:4, ČK: 0:0. Diváků: 210.

Úvodní okresní derby přineslo svižný fotbal, pouze však z jedné strany. Zatímco na hru domácích byla radost koukat, hosté v utkání působili jen jako sparingpartner. Přitom v úvodní půlhodině konečnému výsledku nic nenasvědčovalo. Domácí byli aktivnější, obrana soupeře ale hrála v klidu, navíc hosté zahrozili dvěma brejky. Ve 26. minutě poslal oblouček před branku Vočky Melichar a k překvapení všech se míč zastavil na břevně. O minutu později už Sparta vedla. Zpětná přihrávka se dostala k trestuhodně volnému M. Kejzlarovi a divizní posila si nemohla přát lepší premiéru – 1:0. O pár vteřin později hosté chybovali v rozehrávce, stoper uklouzl a samostatný únik zakončil Mach chytrým obstřelením Vočky – 2:0. Stejný hráč využil rychlého brejku i za další tři minuty a spokojení diváci nešetřili aplausem – 3:0. Ačkoliv se brankostroj na chvíli zastavil, přidali domácí ještě gól do šatny. Ve 43. minutě zvýšil střelou k tyči Hanzlík a o vítězi duelu bylo definitivně jasno. Po přestávce Úpičtí nehodlali polevit, hosté ale zlepšili koncentraci a nechtěli připustit narůstající skóre. Přesto inkasovali ještě jednou, to když po rohovém kopu nejvýše vystoupal Melichar a hlavou překonal Vočku popáté. Zatímco hosté si v utkání větší možnosti nevytvořili, v té poslední Úpické orazítkoval břevno střídající Peterka.

Sestava Úpice: Erben - Kaplan (77. Marel Jiří), Kejzlar M. (79. Šulitka), Melichar, Kulhánek - Mach, Marel Jan, Hanzlík, Finger, Kejzlar P. (69. Peterka) - Winter (62. Řehák S.).

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Dneska naše mužstvo předvedlo divákům, proč se chodí na fotbal. Myslím, že kromě hostů, se všichni fotbalem bavili. Dnešní výkon byla pozvánka na další domácí utkání."
03.09.2011 - Dorost - Úpické mužstvo v soutěži ještě neinkasovalo !
SK Sparta Úpice - Bílá Třemešná 5:0 (4:0). Branky: 2x Břicháček, P. Seidel, M. Seidel, Rada. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (80.Břicháček). Diváků: 50.

Vstup do utkání vyšel náramně domácím hráčům, kteří během úvodní desetiminutovky vstřelili dvě branky a jasně dali najevo, kdo je v Úpici doma. Do poločasu se hostující síť zavlnila ještě dvakrát a o vítězi bylo rozhodnuto. Druhý poločas Úpice prostřídala šest hráčů a výsledek si pohlídala. V závěru se zbytečně přiostřilo a padlo několik karet.

Kafka Bohumil - trenér Úpice: "Fyzicky a fotbalově jsme na tom byli lépe a v dnešním horku jsme měli větší chuť do fotbalu než-li soupeř. Na druhý poločas jsem nemohl dohlédnout, proto mě radost z vítězství kazí vyloučení našeho hráče, který se zbytečně nechá vyloučit za odkopnutí míče po odpískání."
02.09.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Bílá Třemešná 5:0 (4:0)
B-mužstvo: Kuks - Úpice "B" 2:2 (1:0), na pen. 2:3
Dorost: Úpice - Bílá Třemešná 5:0 (4:0)
Mladší žáci: Turnaj Hostinné 1-1-1
Přípravka "A": Turnaj Hostinné 1-1-1
Přípravka "B": Úpice/Rtyně "B" - Úpa "B" 1:5 a 2:4
31.08.2011 - Informace - Aktuální reportáž o klubu v TV Účko !
SK Sparta Úpice vstoupila do nové sezóny:
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2011080029
30.08.2011 - A-mužstvo - Domácí zápasy A-mužstva v online přenosu !
Ve spolupráci s webem khfotbal.cz připravujeme od následujícího domácího zápasu A-mužstva textový online přenos. Živý komentář bude přístupný na adrese online.sparta-upice.cz. Prvním přenosem bude zápas Úpice - Bílá Třemešná (sobota, 3.září 2011, 17:00).
28.08.2011 - B-mužstvo - Rezerva porazila Hajnici a je také bez ztráty !
SK Sparta Úpice - Hajnice 2:1 (1:1). Branky: 2x Mesner - vlastní. Rozhodčí: Bartoň. ŽK: 0:2, ČK: 0:0. Diváků: 100. V prvním poločase neproměnilo naše mužstvo několik šancí, naopak soupeř z ojedinělé akce s přispěním obránce skóroval. Domácí se proti snaživému soupeři těžko prosazovali, ale nakonec rezerva výsledek otočila ve svůj prospěch.
27.08.2011 - A-mužstvo - Úpická Sparta prodloužila v Jičíně vítěznou sérii !
SK Jičín „B“ – SK Sparta Úpice 1:2 (0:2). Branky: Zlámal - Kulhánek, vlastní. Rozhodčí: Tobiáš - Kazda, Beránek. ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (50. Trunkát). Diváků: 70.

Hosté přijeli do Jičína s touhou prodloužit vítěznou sérii a hned od začátku byli aktivnější. Již ve 4.min začal Kulhánek ostřelovat hostující branku, ale jeho první ránu zblokoval domácí obránce, který byl po této dělovce značně otřesen. Další Kulhánkův pokus skončil těsně vedle domácí branky a do třetice v 9.min jeho střela skončila za bezmocným Bursou - 0:1. Úpičtí pokračovali v tlaku a v 15.min se špatně domluvil domácí obránce s brankářem a vlastním gólem poslali úpické do dvoubrankového vedení - 0:2. Ve 23.min po centru Trunkáta těsně minul domácí branku Mach. Do dalších šancí se dostal Hanzlík, ale ani jeho snaha neskončila další brankou. Průběh druhého poločasu ovlivnila nedisciplinovanost Trunkáta, který byl v 50.min vyloučen. Hosté přesto mohli jít do tříbrankového vedení, ale po Machově střele Jan Marel netrefil odkrytou domácí branku. Jičín se dočkal v 65.min kdy po rohovém kopu špatně trefil míč Kulhánek, ten se odrazil k domácímu hráči, který z jediné střely domácích na Erbenovu branku snížili - 1:2. Úpičtí stále i v oslabení byli lepším mužstvem a své vedení mohli ještě zvýšit, ale Winter, který se objevil ve třech obrovských šancích uklidňující branku nevstřelil.

Sestava Úpice: Erben – Kaplan, Melichar, Kulda (70. Peterka), Kulhánek – Mach (80. Šulitka), Finger, Jan Marel (85. Vlček), Trunkát – Hanzlík, Winter

Čáp Roman - trenér Úpice: "Po celý zápas jsme byli jasně lepším mužstvem a jenom naše nemohoucnost vstřelit další branku nás stála zbytečné nervy až do konce utkání."
27.08.2011 - Dorost - Dorostenci vezou výhru z Hostinného !
Tatran Hostinné – SK Sparta Úpice 0:2 (0:1). Branky: Břicháček, P. Seidel. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 1:1, ČK: 0:0.

Naši mladíci se představili na půdě Hostinného a předem mužstvo vědělo, že je nečeká nic jednoduchého. V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách, ale do vedení šlo naše mužstvo zásluhou Břicháčka. Poté nás několikrát zastavil praporek pomezního a tak do kabin jsme šli za mírného vedení. Ve druhém poločase jsme se nezvykle zatáhli do obrany a téměř celý druhý poločas jsme hráli pod tlakem dobře hrajících domácích hráčů. Přesto až na vyjímky kdy nás podržel výbornými zákroky brankář, jsme soupeři dovolili pouze několik nebezpečných střel z dálky za hranicí naší šestnáctky. Naši obránci ve druhém poločase odvedli skvělou práci. Před koncem utkání podnikl brejk do otevřené obrany P. Seidel a brankou stanovil výsledek utkání.

Kafka Bohumil - trenér Úpice: "Dnes jsme viděli pohledné utkání, ke kterému přispěli kvalitou obě mužstva, nasazení a bojovnost byla na obou stranách. Byli jsme lepší pouze o vstřelené branky a o proto si vítězství ceníme."
25.08.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Jičín "B" - Úpice 1:2 (0:2)
B-mužstvo: Úpice "B" - Hajnice 2:1 (1:1)
Dorost: Hostinné - Úpice 0:2 (0:1)
Mladší žáci: Turnaj Úpice 2-1-0
Přípravka "A": Turnaj Úpice 3-0-0
Přípravka "B": volno
25.08.2011 - A-mužstvo - Reportáže TV JS z domácích zápasů !
SK Sparta Úpice - Baník Žacléř (1.B třída)
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2011080017

SK Sparta Úpice - Červený Kostelec (Pohár KFS 2.kolo)
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2011080009

SK Sparta Úpice - Police nad Metují (Pohár KFS 1.kolo)
http://www.televize-js.cz/view.php?cisloclanku=2011070029
22.08.2011 - Informace - Anketa Borec kola a Tipujeme s B-třídou !
V minulém týdnu se do krajské nominace ankety Borec kola za svůj výkon dostali hráči A-mužstva Hanzlík a Kejzlar, druhý jmenovaný anketu po týdením hlasování vyhrál. V okresní nominaci urval druhé místo Kánský z B-mužstva. Tento týden máme následující zastoupení: Krajský borec kola (Kulhánek), hlasovat můžete zde a Okresní borec kola (Hanzlík, Kánský), pro ně hlasujte zde. Od této sezóny se navíc v Krkonošském deníku rozběhla nová tipující soutěž, kde mezi sebou soupeří okresní zástupci hrající krajskou B-třídu. Každý týden jeden zástupce z klubu natipuje celkem 10 zápasů a body se sčítají. Jak si vedl v minulém kole sekretář klubu Kafka Bohumil se můžete podívat zde.
21.08.2011 - B-mužstvo - Rezerva deklasovala domácí Borovnici !
Borovnice - SK Sparta Úpice "B" 3:10 (0:6). Branky: 3x Hanzlík, 2x Kánský, Luštinec, Čáp, Kulda, Erben, Marel Jan. Rozhodčí: Bartoň. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 40. Jednoznačná záležitost hostujícího mužstva, kteří první branku vstřelili ve 30.minutě a poslední v 60.minutě. Záhy rezerva polevila v koncentraci a soupeř kosmeticky upravil skóre.
20.08.2011 - A-mužstvo - Sparta porazila na domácím stadionu Baník !
SK Sparta Úpice - Baník Žacléř 4:1 (1:1). Branky: Melichar, Mach, vlastní, Winter - Vít. Rozhodčí: Kout - V. Ježek, Martínek - del. Galba. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 200.

Úvodní minuty se oba soupeři vzájemně oťukávali, nikdo nechtěl udělat v začátku chybu a hrálo se v bezpečné vzdálenosti od obou branek. V 11.minutě se do první velké příležitosti dostal Peterka, když se k němu na hranici malého vápna dostal Volhejnův vyražený míč, ale domácí útočník vysoko přestřelil. Toho využili ve 13.minutě hosté, když po pravé straně unikl hostující Vít, Mančinger trochu podcenil situaci a zblokovaná střela zapadla za záda domácího brankáře - 0:1. Hra byla nadále dosti rozkouskovaná, což spíše svědčilo hostům, kteří bránili svůj náskok a Úpici nepouštěli do nějakých vážnějších akcí. Domácí se nemohli dostat do kombinace a ze hry byla cítit mírná nervozita. Tu uhasil ve 34.minutě po Kulhánkově rohovém kopu Melichar, který hlavou zavěsil do hostující sítě - 1:1. Vyhrocený závěr poločasu žádné další šance nepřinesl a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu nastoupili domácí borci s klidnou hlavou, s cílem urvat před početnou diváckou návštěvou domácí vítězství. A to záhy začali i naplňovat, když v 53.minutě po faulu pohotově rozehrál Kulhánek na rozběhnutého Macha, na což hostující hráči nedokázali zareagovat a druhý jmenovaný přízemní střelou podél brankáře dal důvod k radosti v domácím táboře - 2:1. V 67.minutě diváci slavili znovu, když Kulhánkův dlouhý pas zpracoval Winter, který chtěl najít před brankou volného Macha, ale jeho přihrávku nešťastně zblokoval hostující obránce tak, že míč skončil v brance - 3:1. Tato branka přinesla potřebný klid na domácí kopačky, kteří již mohli prostřídat a utkání v pohodě dohrát. Hosté jim to navíc usnadnili v tom, že v druhém poločase prakticky neměli vyloženou příležitost ke skórování a fyzické síly jim rychle docházeli. Konečnou podobu utkání přinesla 76.minuta, kdy z levé strany odcentroval Mach, Volhejn neudržel v náručí míč, který mu vypadl a Winter měl snadnou pozici ke vstřelení branky - 4:1. Hostující tým předvedl v Úpici sympatický výkon a pokud se v budoucnu vyvaruje individuálním chybám, půjdou jeho výkony ještě nahoru. Domácí si vítězství hlavně za druhý poločas zasloužili a prožívají tak dobrý vstup do mistrovské sezóny.

Sestava Úpice: Kasabov - Kaplan (80. V.Řehák), Mančinger, Melichar, Kulhánek - Kejzlar (60. Trunkát), Finger, Hanzlík, Mach (85. Jiří Marel) - Peterka (66. Jan Marel), Winter

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Přáli jsme si domácí vítězství, ale to se nerodilo snadno, soupeř předvedl svoji kvalitu. V prvním poločase jsme se nemohli dostat do kombinace, naše hra byla zbytečně nervozní. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší a hráči mohli divákům předvést, že výsledek z minulého týdne nebyl náhodný.
20.08.2011 - Dorost - Domácí kanonáda se zastavila na čísle deset !
SK Sparta Úpice - Velké Poříčí 10:0 (6:0). Branky: 4x Břicháček, 3x Seidel, Hanuš, Rada, Vlček. Rozhodčí: Kubálek. Utkání, které domácí odehráli při absenci dalších 8 hráčů celý zápas v 11-ti, se proměnil v jednoznačnou záležitost. Mladý soupeř nás v utkání moc neprověřil, ale již za týden nás čeká silnější protivník z Hostinného.
17.08.2011 - Informace - Víkendová fotbalová pozvánka našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Žacléř (sobota, 17:00)
B-mužstvo: Borovnice - Úpice "B" (neděle, 17:00)
Dorost: Úpice - Velké Poříčí (sobota, 10:00)
Mladší žáci: Turnaj Rtyně v Podkr. (neděle, 8:30)
Přípravka "A": Turnaj Rtyně v Podkr. (neděle, 8:30)
Přípravka "B": volno
14.08.2011 - B-mužstvo - Rezerva napodobila výsledek áčka a vyhrála !
SK Sparta Úpice "B" - Libotov 5:1 (1:1). Branky: 2x Kánský, David, Mesner, Prouza - Klazar. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 1:0, ČK: 0:0. Diváků: 40. Do vedení šli v utkání hosté, když domácí obraně utekl Klazar a vstřelil úvodní gól zápasu. Rezerva postupně dokázala převzít iniciativu a do poločasu stihla vyrovnat. V prvním dějství mělo naše mužstvo několik slibných příležitostí, ale v koncovce to ještě nebylo ono. Druhý poločas se odehrával převážně na polovině soupeře a svoji převahu domácí dokázali vyjádřit i gólově.
13.08.2011 - A-mužstvo - Sparta vstoupila do sezóny vysokým vítězstvím v Rudníku !
FC TJ AVON Rudník - SK Sparta Úpice 1:5 (1:4). Branky: Havránek - 2x Hanzlík, Mach, vlastní (Havránek), Winter. Rozhodčí: Kudláček - Pešava, Ježek. ŽK: 6:3, ČK: 0:0. Diváků: 100.

Hosté měli do utkání raketový nástup a po půl hodině hry bylo o třech bodech pro Úpici rozhodnuto. Ve 2.minutě zasprintoval po pravé straně rychlonožka Kejzlar, jeho centr našel Macha, který ukázkově obstřelil umístěnou střelou Rodra - 0:1. V 11. minutě se situace opakovala, jenom s rozdílem, že Kejzlarův centr srazil do vlastní sítě domácí Havránek - 0:2. Pak se předvedl brankář Rodr, který reflexivně vychytal Macha. Ve 25.minutě předvedl svou typickou akci Kejzlar, jeho centr našel Hanzlíka a ten se nemýlil - 0:3. O minutu později zachybovala domácí obrana, špatně odkopnutý míč si zpracoval Hanzlík a krásným angličanem skóroval - 0:4. Domácí diváci byli jednoznačným průběhem utkání v šoku, za to na čtyřicítka hostujících příznivců jásala radostí. Ve 40.minutě si za úpickou obranu zaběhl Havránek a přízemní střelou na vzdálenější tyč prostřelil Kasabova - 1:4. V 59.minutě zopakoval akci z prvního poločasu Kejzlar, který si na své straně hrál vlastní zápas, když jeho další centr našel Wintera, který pohotově prodloužil do sítě - 1:5. Ve druhém poločase viděli diváci na obou stranách několik dalších gólových příležitostí, ty ale brankové sítě již nerozvlnili, buď nesměřovali mezi brankové konstrukce nebo brankáři předvedli výborné zákroky. Z pohledu rozložení sil na hřišti je výsledek vypovídající, pro domácí tak skončilo první utkání výpraskem, kdežto hosté si do Úpice odvezli vysoké, leč zasloužené vítězství.

Sestava Úpice: Kasabov - Kaplan (85. Marel Jiří), Mančinger, Melichar, Kulhánek - Kejzlar (80. Řehák V.), Hanzlík, Finger (62. Trunkát), Mach - Peterka (46. Marel Jan), Winter.

Kafka Bohumil - sekretář Úpice: "Lepší vstup do sezóny jsme se nemohli přát. Dneska odehrál mančaft výborné utkání, zvláště proti soupeři, na který se nám nikdy nedařilo. Vyzdvihnout je potřeba dnešní výkon Kejzlara. Teď se již můžeme připravovat na první domácí utkání proti Žacléři, na které zveme do našeho areálu diváky, jelikož přivezené body je potřeba potvrdit."
13.08.2011 - Dorost - Dorostenci porazili v přípravě pražskou Bohemku !
SK Sparta Úpice - Červený Kostelec U17 5:2 (1:1). Branky: 3x Ferenc, 2x Petr Seidel. Zajímavé utkání, ve kterém domácí vyzkoušeli 4 nové hráče. Příští týden čeká dorost na domácím trávníku ostrý start do soutěže.
11.08.2011 - A-mužstvo - Úpické Spartě začíná mistrovská sezóna !
V sobotu 13.srpna v 17:00 zahájí A-mužstvo na hřišti v Rudníku novou sezónu. V přípravě odehrálo naše mužstvo 4 přátelská (Červený Kostelec, Náchod U19, Ohnišov, Provodov) a 2 pohárová utkání (Police n/M., Červený Kostelec). Po tréninkové a herní stránce hodnotíme přípravu jako povedenou. Zkušený trenér Roman Čáp, kterého z pozice asistenta doplňuje Zdeněk Šulitka, měl po celou letní přípravu k dispozici široký kádr úpických hráčů, který byl navíc vhodně doplněn. Prodloužilo se hostování Fingera a Trunkáta z Trutnova, S. Řeháka ze Dvora, do branky přišel Kasabov z Č. Skalice a mužstvo doplnili dorostenci (Jan Marel, Čáp a V. Řehák), navíc se z Trutnova z hostování vrátil J. Kulhánek a na poslední chvíli přišel na přestup Melichar z J. Lázní, z týmu nikdo neodešel. Po loňských starostech s udržením soutěže, kdy bylo mužstvo v zápase s Horním Starým Městem do 75.minuty již téměř v okresním přeboru, se mužstvo zkonsolidovalo a nyní myslí na podstatně vyšší příčky 1.B třídy. Sobotní utkání na rudnickém pažitu nebude jednoduchá procházka, zvláště když se nám proti tomuto soupeři tradičně nedaří, ale každá série jednou končí a jiná začíná ... Na domácím trávníku se A-mužstvo představí o týden později proti nováčkovi ze Žacléře. Na všechny domácí i venkovní zápasy samozřejmě zveme všechny příznivce úpické kopané.
05.08.2011 - Dorost - Dorostenci porazili v přípravě pražskou Bohemku !
SK Sparta Úpice - FK Bohemians Praha U17 4:2 (2:1). Branky: 2x Patrik Břicháček, Paťha, Petr Seidel. Doplněný domácí tým v prvním poločase sehrál zcela vyrovnanou partii, ve které šlo do vedení hostující mužstvo brankou z penalty. Domácí své šance nedokázali využít, přesto v závěru poločasu otočili skóre pohotovými góly do sítě soupeře. V úvodu druhého dějství domácí Sparta předvedla raketový nástup a dvěma góly rozhodla utkání, když navíc ještě neproměnila pokutový kop. Hosté dokázali v závěru jenom upravit skóre. Utkání se již poté dohrálo ve volnějším tempu.
02.08.2011 - A-mužstvo - V Provodově v přípravném utkání remíza !
Provod - SK Sparta Úpice 1:1 (1:1). Branka: Finger. Po slabším výkonu obou týmů, se oba soupeři rozešli smírně.
01.08.2011 - Dorost - Dorostenci v pátek vyzvou FK Bohemians Praha !
Ve středu 3.8.2011 od 17:45 zahájí přípravu na soutěžní ročník mužstvo dorostu. V pátek se odehraje na našem stadionu přípravné utkání, ve kterém naše mužstvo přivítá celek FK Bohemians Praha (U17), utkání začíná v 17:00.
01.08.2011 - Informace - Plán zápasů na tento týden !
A-mužstvo - úterý: Provodov - Úpice (18:00); Dorost - pátek: Úpice - Bohemians Praha (17:00); A-mužstvo - sobota: Úpice - Červený Kostelec (16:00); B-mužstvo - neděle: Úpice - Velké Poříčí (17:00).
30.07.2011 - A-mužstvo - Sparta postupuje v poháru přes Polici n/M. !
SK Sparta Úpice - Police nad Metují 3:2 (1:2). Branky: Peterka, Winter, Kejzlar. Rozhodčí: Čejchan - Tryzna, Rada. ŽK: 1:2, ČK: 0:0. Diváků: 80. Úpice otočila nepříznivý stav z 0:2 na 3:2 a zaslouženě postupuje do dalšího pohárového kola, kde se 6.srpna od 16:00 na domácím stadionu postaví proti Červenému Kostelci, který vyřadil Mostek po výsledku 8:0.
29.07.2011 - A-mužstvo - Starší dorost Náchoda nad síly Úpice !
SK Sparta Úpice - FK Náchod U19 3:5 (1:2). Branky: Peterka, Marel Jan, Winter. Dobře hrající mladé mužstvo soupeře předvedlo v Úpici dobrý výkon. Domácí opět v poločase vystřídali kompletní jedenáctku a v zápase se nevyvarovali několika laciných chyb, které soupeř potrestal.
26.07.2011 - A-mužstvo - Pohyby v mužstvu dospělých v letním období !
Příchody: D. Kasabov (Česká Skalice - hostování), J. Kulhánek (FK Trutnov - návrat z hostování), Z. Finger, L. Trunkát (FK Trutnov - prodl. hostování), S. Řehák (Dvůr Králové - prodl. hostování), M. Čáp, Jan Marel, V. Řehák (příchod z dorostu). Odchody: J. Huneš (ukon. hostování).
23.07.2011 - A-mužstvo - Sympatický výkon proti A-třídnímu Ohnišovu !
SK Sparta Úpice - Ohnišov 1:2 (0:1). Branka: Kulhánek J. Utkání se oproti původnímu plánu odehrálo na domácím stadionu na pěkně připravaném pažitu. Domácí hráči po náročném týdnu podali v zápase sympatický výkon, ve kterém zaslouženě zvítězil lepší soupeř.
21.07.2011 - A-mužstvo - V přípravě porážka po vyrovnaném boji !
SK Sparta Úpice - Červený Kostelec 1:2 (0:1). Branka: Kejzlar. V prvním přípravném utkání proti soupeři z vyšší soutěže jsme po vyrovnaném boji těsně prohráli. Domácí trenér Čáp měl k dispozici dvě kompletní jedenáctky, které v zápase rovnoměrně využil.
07.07.2011 - Informace - Začátek přípravy mužstev mužů 20.července !
Ve středu 20.července 2011 od 18:00 na domácím stadionu je naplánován začátek přípravy na nadcházející soutěžní ročník 2011/2012. První přípravné utkání sehrajeme ve čtvrtek 21.7. od 18:30 na Spartě proti Červenému Kostelci (1.A třída). Kompletní rozpis zde.
05.07.2011 - Informace - Předběžná termínová listina pro podzimní část soutěží !
V horní části obrazovky pod odkazem "Kalendář 2011/2012 (podzim)" najdete předběžnou termínovou listinu utkání pro podzimní část soutěží. Kdispozici jsou zatím termíny A-mužstva, B-mužstva a Dorostu, ostatní mladežnická mužstva budou teprve doplněny. Termíny zápasu se ještě mohou změnit na základě případných hlášenek.
02.07.2011 - A-mužstvo - V 1.B třídě na úvod soutěže soupeřem nepříjemný Rudník !
Rozlosování 1.B třídy sk.A 2011/2012: Rudník (v), Žacléř (d), Jičín "B" (v), Bílá Třemešná (d), Libáň (v), Milíčeves (d), Stará Paka (v), Trutnov "B" (d), Sobotka (v), Mladé Buky (d), Mostek (v), Kopidlno (v), Janské Lázně (d). Soutěž začíná v sobotu 13.srpna 2011 v 17:00.
02.07.2011 - Dorost - Dorostenci v prvním kole přivítají Velké Poříčí !
Rozlosování 1.třídy sk.A 2011/2012: Velké Poříčí (d), Hostinné (v), Bílá Třemešná (d), Volanov (v), Javorka (d), Lánov (v), Rudník (v), Meziměstí-Teplice (d), volno (-), Babí-Machov (d), Hronov/Police "B" (v), Česká Skalice (v), Janské Lázně (d). Soutěž začíná v sobotu 21.srpna 2011 v 10:00.
01.07.2011 - A-mužstvo - Prvním soutěžním soupeřem bude v poháru Police n/M. !
Na základě rozlosování poháru KFS 2011/2012 je jisté, že prvním soupeřem v nové sézoně bude účastník krajského přeboru celek Police nad Metují. Utkání se odehraje na našem stadionu v pouťovém termínu v sobotu 30.07.2012 od 17:00. Vítěz utkání narazí na lepšího z dvojice Mostek - Červený Kostelec.
01.07.2011 - Informace - Roman Čáp pokračuje na lavičce A-mužstva !!!
Úpickou Spartu povede z lavičky v následující sezóně i nadále Roman Čáp, který k mužstvu nastoupil 7 kol před koncem sezóny. Odkoučoval 6 utkání s bilancí 4-2-0 (na utkání v Jičíně nebyl přítomen) a má obrovský podíl na záchraně krajské soutěže v Úpici.
30.06.2011 - Archiv - Zprávy ze sezony 2010/2011 přesunuty do archivu.
Všechny zprávy a novinky ze sezony 2010/2011 byly přesunuty do archivu.