.
 
Archiv novinek sezony 2009/2010:
20.06.2010 - B-mužstvo - Rezerva dala vítěznou tečku na závěr !
SK Sparta Úpice "B" - Horní Maršov 3:1 (2:0). Branky: 2x Vylíčil, Erben. Bez karet. Rozhodčí: Louda. Diváků: 50. Naše mužstvo bylo v utkání fotbalovějším týmem a vítězství si zasloužilo. Brankář Erben proměnil penaltu a Vylíčil spoustů šancí ještě zahodil.
19.06.2010 - A-dorost - Šestice hráčů se rozloučila s dorosteneckým věkem !
Dnešní poslední zápas dorostenců byl i posledním zápasem pro 6 hráčů ročníku 91, přímo na hřišti se rozloučila čtveřice. Mach Ladislav je již rok a půl členem základní sestavy našeho A-mužstva. Kánský Eda do dospělého fotbalu také již dávno nakoukl. Malý Petr dnes speciálně nastoupil po dlouhé době a všichni si přejme, aby nám svůj talent i přes jeho zdravotní komplikace ještě ukázal. Vosmek Ondra snad jednou přijde na to, proč má cenu pro fotbal obětovat svůj volný čas. Teichman Ivoš se rozloučil na hřišti minulý týden a v jeho florbalové kariéře mu přejeme hodně úspěchů. Felcman Michal ukončil sezónu předčasně a pokračování v aktivním fotbale je otázkou. Všem odcházejícím hráčům děkujeme a těšíme se, že se brzo potkáme na hřišti v mužské kategorii.
19.06.2010 - A-dorost - Dorostenci v rozlučkovém zápase porazili Javorku !
Javorka - SK Sparta Úpice "A" 0:3 (0:2). Branky: Mach L., Kánský, Saidel. V tomto utkání našemu mužstvu nesvědčilo malé hřiště, navíc nás soupeř zaskočil aktivní hrou a tak nám chvilku trvalo než jsme se s tímto aspektem vyrovnali. Domácí byli aktivnější, ale branky stříleli pouze hosté. Spolehlivě zahrála celá obrana a výborný výkon předvedl brankář B-dorostu Tomm, který v úvodu chytil nařízenou penaltu i následnou dorážku a v dalším průběhu utkání předváděl jisté zákroky. Jinak zápas jsme pojali hlavně rozlučkově s ročníkem 91 a celkově s vydařenou sezónou.
16.06.2010 - A-mužstvo - V EUROFIN Poháru KFS přivítáme Jaroměř !
Los dalšího ročníku EUROFIN Poháru KFS mužů v soutěžním ročníku 2010/2011 nám v předkole přisoudil soupeře z Jaroměře (1.A třída). Pohárové utkání se odehraje na našem stadionu 31.7.2010 od 17:00. Vítěz utkání vyzve Broumov.
13.06.2010 - A-mužstvo - Trenér Zbyněk Finger a Radek Černý se loučí s Úpicí !
Dnešní derby-utkání s Horním Starým Městem bylo zároveň posledním zápasem Zbyňka Fingera na trenérské lavičce ! Bývalí úpický hráč a později i trenér vedl A-mužstvo v posledních dvou sezónách v krajské B-třídě. S mužstvem v loňském ročníku skončil na 7.místě se ziskem 32 bodů a bilancí 10-2-14. V tomto ročníku se rozloučil 8.místem se ziskem 36 bodů a bilancí 10-6-10. Trenére děkujeme a věříme, že Vaše rozhodnutí ještě změníte. Se sparťanským dresem se loučí i Radek Černý, který odchází na podzimní hostování do Baníku Rtyně, které se v zimě změní v přestup. Radek Černý je odchovancem úpického klubu, s fotbalem začínal v 6-ti letech a v našem klubu působil bezmála 20 sezón. Radku děkujeme !
13.06.2010 - B-mužstvo - Bohuslavice nad síly omlazené rezervy !
Bohuslavice - SK Sparta Úpice "B" 3:1 (1:0). Branka: Trunkát. Téměř dorostenecká sestava odehrála na bohuslavickém pažitu předposlední zápas sezóny. Junioři měli svůj odpolední zápas v nohách a tak jim patří poděkování za výpomoc a přístup k tomuto utkání. Vzhledem ke skutečnostem podala rezerva zvláště v prvním poločase, ve kterém jsme si dali vlastní branku, odpovídající výkon a víme, že na ročníku '92' budeme v budoucnu stavět. Gólově se přece jenom prosadil v úpickém dresu Lukáš Trunkát.
13.06.2010 - A-dorost - Dorostenci otočili zápas proti Žlunicím !
SK Sparta Úpice "A" - Žlunice 2:1 (0:1). Branky: Holas, Mach L. Domácí Úpice měla od začátku utkání více ze hry, ale nepodařilo se jí vstřelit úvodní gól. To se povedlo na druhé straně hostům, kteří po dlouhém výkopu využili zaváhání domácí obrany. Úpice nepropadla ve druhém poločase panice a trpělivě vyhlížela vyrovnávací branku. To se nám povedlo po důrazu v šestnáctce, když do branky dorážel Holas. I nadále jsme byli aktivnějším týmem na hřišti a za snahu otočit utkání přišla i odměna v podobě vedoucí branky Macha. Závěr utkání jsme takticky dobře zvládli a drama nepřipustili. Pochvalu za bojovnost v náročném programu si celé mužstvo zcela zaslouží. Vítězstvím jsme dnešního soupeře přeskočili v tabulce.
12.06.2010 - A-mužstvo - Loučení nejenom se sezónou se vydařilo !
SK Sparta Úpice "A" - Horní Staré Město 3:1 (1:1). Branky: Winter, Hanzlík, Černý - Skuček. V dnešním utkání bylo znát, že obě mužstva vítají konec sezóny s otevřenou náručí a podle toho se utkání i hrálo. Domácí i hosté se představili v nekompletních sestavách, zápas se hrál celkem v klidném tempu, ale Úpice dnes chtěla vyhrát o trochu více než hosté. Každopádně nebýt několika výborných zákroků brankáře Erbena, mohl být výsledek jiný. Domácí byli produktivnější a tak po zásluze zvítěžili.
05.06.2010 - A-dorost - Dorostenci bodovali po dobrém závěru v Nové Pace !
Nová Paka - SK Sparta Úpice "A" 1:1 (1:0). Branka: Marel. První půlhodinu nepouštělo naše mužstvo favorita utkání na dostřel naší branky a hrálo se mezi oběma vápny bez šancí na obou stranách. Poté postupně náš výkon slábl a domácí získali převahu, kterou korunovali gólem do šatny ze standardní situace. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady, což se nám vyplatilo až v poslední patnáctiminutovce, jinak do té doby držel naděje na bodový export výborně chytající Pavel Břicháček. Od 75.minuty jsme se nadechovali k vyrovnání, ale nejdříve nás zastavili dvě nastřelené tyče Macha a až poté jsme dokázali skórovat - individuální průnik Macha dorazil do brány Marel. S trochou štěstí jsme mohli i vyhrát, ale Saidel trefil v poslední minutě břevno. I přes bodový zisk jsme na půdě lídra soutěže podali paradoxně nejslabší jarní výkon.
03.06.2010 - Informace - Víkendová pozvánka za našimi mužstvy !
Sobota: Jako jediný úpický tým se v sobotním odpoledni představí A-dorost na hřišti vedoucí Nové Paky, navíc s odvážným cílem bodovat. Domácí nemají v poslední době přesvědčivé výsledky a našemu týmu se naskytla možnost poskočit v tabulce výše. Utkání začíná ve 14:45. Neděle: Mladší přípravka hraje od 9:00 předposlední dvojutkání na hřišti Mostku a starší přípravka ve stejný čas startuje na turnaji v Pilníkově, kde by měla před finálovým turnajem (20.6. Mladé Buky) naplnit roli favorita. B-dorost v Malých Svatoňovicich ve 14:45 zakončí sezónu proti Chotěvicím. Od 17:00 rozehrají svoje partie B-mužstvo i A-mužstvo - rezerva hostí na Spartě celek Dolní Branné a první tým se bude prezentovat v Jičíně s místním B-týmem.
31.05.2010 - Informace - Video-reportáž z utkání Úpice - Hlušice !
Video-reportáž z vítězného sobotního utkání Úpice - Hlušice najdete zde.
31.05.2010 - Informace - Hlasujte v KN pro naše "Borce kola" !
V souboji fanoušků můžete hlasovat tento týden pro našeho hráče A-mužstva Tomáše Mančingera a dotáhnout ho za jeho sobotní výkon co nejvýše v anketě "Borec kola" - hlasujte zde. V "okresní" anketě můžete hlasovat pro našeho Šimona Nováka ve službách Baníku Rtyně zde. Gratulujeme a fanouškům děkujeme za podporu našim borcům !
30.05.2010 - B-mužstvo - V souboji rezervních týmů Úpice prohrála v Lánově !
Lánov "B" - SK Sparta Úpice "B" 3:0 (2:0). V neděli rezerva nepodala optimální výkon a na rychlejší domácí nestačila. Dva dorostenci měli odpolední zápas v nohou a čtyři hráči odehráli celé sobotní utkání, únava se dostavila.
30.05.2010 - A-dorost - Výborná úpická půlhodina vymazala Stěžery !
SK Sparta Úpice "A" - Stěžery 5:1 (3:0). Branky: 3x Mach L., Břicháček Patrik, Koptík. Domácí dorostenci předvedli v první půlhodince na podmáčeném terénu rychlý kombinační fotbal ozdobený střeleckou produktivitou Ládi Macha, který ve 30. minutě zkompletoval hatrick. Ve druhém poločase naše mužstvo trochu polevilo vlivem střídáním, čehož využili hosté, kteří se poté prezentovali zlepšenou hrou a dokázali snížit. Následně domácí opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a po pěkných brankách Patrika Břicháčka a Michala Koptíka stanovili konečný výsledek utkání. V sobotu zajíždíme na hřiště vedoucí Nové Paky.
30.05.2010 - St. přípravka - Úpice stále atakuje čelní pozice tabulky !
Výsledky turnaje v Lánově: Úpice – Poříčí 3:2, Lánov – Poříčí 0:8, Pilníkov – Poříčí 0:15, Lánov – Úpice 0:18, Pilníkov – Úpice 0:14, Pilníkov – Lánov 0:4. Až poslední kolo rozhodne o celkovém prvenství a bonifikacích do závěrečného turnaje v Mladých Bukách.
30.05.2010 - Ml. přípravka - Z náročného víkendu dvě výhry a dvě prohry !
SK Sparta Úpice – Staré Buky 2:0, SK Sparta Úpice – Staré Buky 4:2, Rtyně – SK Sparta Úpice 11:0, Rtyně – SK Sparta Úpice 17:0.
29.05.2010 - A-mužstvo - Sparta překřížila postupové plány soupeře z Hlušic !
SK Sparta Úpice "A" - Hlušice 3:0 (1:0). Branky: 2x Winter, Černý. Rozhodčí: Stejskal - Otava, Odvárko - del. Wolf. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 145. Utkání začalo náporem Úpice, která si za první deseti-minutovku vypracovala 3 gólové šance, ale svou zbrklostí se připravila o vedoucí branku. Vše napravil v 15.minutě Winter, který obešel v pokutovém území tři hráče a se štěstím dokázal prostřelit i hostujícího brankáře - 1:0. Hosté hru sice poté vyrovnali, ale až na vyjímky se nedokázali přes pozornou obranu domácích prosadit. Úpice do konce poločasu pokračovala v zahazování šancí. Do druhého dějství nastoupili hosté jakoby pokropeni živou vodou a do 70.minuty zamkli domácí na své polovině. V době největšího náporu Hlušic vykombinoval hosty na levé straně Trunkát, poslal vysoký centr do vápna, který nachytal v nedbalkách hlušického brankáře a Winter hlavou uklidil do prázdné branky - 2:0. V 76. minutě dostal ideální přihrávku střídající Černý a lobem přehodil vyběhnutého brankáře - 3:0. Ve zbytku utkání již domácí žádné drama nepřipustili. Úpice připsala čtvrté vítězství v řadě a potvrdila B-třídní příslušnost pro další seźonu.
26.05.2010 - A-dorost - V dohrávce jsme vedoucímu Kopidlnu nestačili !
Kopidlno - SK Sparta Úpice "A" 4:0 (3:0). Domácí mužstvo disponuje kvalitními fotbalisty a právem se nachází na vedoucí pozici. První poločas měli ve své režii domácí a utkání rozhodli již v prvním poločase třemi góly. Rychlý a důrazný fotbal na nás prostě platil. Druhý poločas jsme již začali hrát fotbal i my a po zbytek zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem.
24.05.2010 - Informace - Hlasujte v KN pro naše "Borce kola" !
V souboji fanoušků můžete hlasovat tento týden pro naše čtyři hráče a dotáhnout je co nejvýše v anketě "Borec kola". Pro borce A-mužstva Milana Hanzlíka, Ladislava Macha nebo Leoše Wintera můžete hlasovat zde. Pro borce B-mužstva Bohumila Kafku můžete hlasovat zde. Gratulujeme a fanouškům děkujeme za podporu našim borcům !
23.05.2010 - B-mužstvo - Rezerva završila úspěšný víkend vítězstvím !
SK Sparta Úpice "B" - Bílá Třemešná 5:2 (2:0). Branky: 2x Vylíčil, Kafka, Jeschke, Luštinec – Hrubý, Všetečka. Rozhodčí: Louda. Bez karet. Diváků: 75. Naše béčko určilo vývoj utkání již v prvním poločase, kdy po "šouráku" Vylíčila a krásném gólu Kafky z otočky, vedlo v poločase o dvě branky. Rychlý nástup do druhého poločasu znamenal posun vedení o čtyři branky po gólech Jeschkeho a Vylíčila. Pak sice Úpice polevila a dvakrát inkasovala, ale záhy uklidnil domácí publikum po centru Luštinec, jehož rameno znamenalo "búro" v hostující brance.
22.05.2010 - A-mužstvo - Úpice šokovala v Sobotce a veze domů tři body !
Sobotka - SK Sparta Úpice "A" 0:4 (0:2). Branky: 2x Hanzlík, 2x Mach L. Výsledek sobotního zápasu je stejným překvapením, jako umístění hokejové reprezentace na MS. Disciplinovaný, běhavý a kombinační fotbal, navíc ozdobený gólovou nadílkou v síti soupeře, zdobil naše fotbalisty v Sobotce. Domácí si vyprodukovali v utkání dvě brankové příležitosti, při kterých se vyznamenal Erben, který jinak moc práce za velice kvalitní defenzívou neměl. Naše branky padly po rychlých kombinačních akcích, při kterých střelci víceméně zakončovali do prázdné branky.
22.05.2010 - A-dorost - Dorostenci vyhráli v Lánově a protáhli sérii !
Lánov - SK Sparta Úpice "A" 0:2 (0:1). Branky: Kánský, Koptík. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, kterému ale chybělo tempo. Úpice šla do vedení v závěru poločasu po brance Kánského. Druhý poločas domácí přitlačili, ale na pozorně bránící hosty recept nenašli, i když při nich stálo trochu štěší. Před koncem zápasu utekl Koptík, pohrál si s brankářem a stanovil konečný výsledek zápasu.
21.05.2010 - Informace - Víkendová pozvánka za našimi mužstvy !
Sobota: A-dorost zajíždí na půdu Lánova, kde se pokusí prodloužit čtyřzápasovou sérii bez porážky, utkání začíná ve 14:15. A-mužstvo se představí na půdě lídra soutěže v Sobotce, kterého jsme na podzim dokázali doma porazit, káždopádně jakýkoliv bodový zisk proti domácím hrající o postup bude překvapením. Neděle: Mladší žáci odehrají od 09:00 dvě utkání proti Kuksu na jeho hřišti. B-mužstvo se jako jediný úpický tým představí na svém stadionu a proti rezervě Bílé Třemešné bude mírným favoritem, ale hostům se v poslední době vysledkově daří. Ostatní mužstva mají tento víkend volno.
17.05.2010 - Informace - Hlasujte v KN pro naše "Borce kola" !
V souboji fanoušků můžete hlasovat pro naše dva hráče a dotáhnout je co nejvýše v anketě "Borec kola". Pro borce A-mužstva střelce Aleše Kolmana můžete hlasovat zde. Pro borce B-mužstva dorostence Jana Marela můžete hlasovat zde. Gratulujeme !
16.05.2010 - A-dorost - Dorostenci proti Sobotce potvrdili dobrou jarní pohodu !
SK Sparta Úpice "A" - Sobotka 2:0 (0:0). Branky: Mach Ladislav, Břicháček Patrik. ŽK: 1:2, ČK: 0:1, Rozhodčí: Valenta. Domácí mužstvo se v prvním poločase nedokázalo brankově prosadit a to i přes velký počet standardních situací. Druhý poločas Úpice zpřesnila hru a ukázala i několik pěkných kombinačních akcí, po kterých padly branky. Kolektivní výkon celého mužstva.
16.05.2010 - St. přípravka - Domácí turnaj jednoznačnou kořistí mladých Sparťanů !
Výsledky turnaje v Úpici: Úpice - Malé Svatoňovice 4:0, Úpice - Rtyně 2:0, Úpice - Vítězná 13:2.
15.05.2010 - A-mužstvo - Více než sedmiměsíční čekání na domácí výhru skončilo !
SK Sparta Úpice "A" - Libáň 3:1 (2:1). Branky: 2x Kolman, Hanzlík. ŽK: 1:5, ČK: 0:0, Rozhodčí: Šmolka. Z příjemného vstupu do utkání domácí těžili ještě několik minut. Stál proti nim však velmi kvalitní soupeř, který postupně získával míč stále častěji do svého držení a nakonec i zaslouženě vyrovnal. Ačkoliv Úpice v prvním poločase nebyla lepší, měla čtyři stoprocentní šance na skórování. O přestávce si k tomu mužstvo něco řeklo a ve druhé půli mělo hru pod kontrolou, i když do šancí se dostávalo až v závěru.
15.05.2010 - B-mužstvo - Dorostenci úřadovali za mužskou rezervu ve Volanově !
Volanov - SK Sparta Úpice "B" 3:3 (2:1), penalty 1:3. Branky: 2x Marel Jan, Kafka (pen: Kánský, Marel Jan, Luštinec). ŽK: 1:2, ČK: 0:0, Rozhodčí: Louda. Když po patnácti minutách vedli domácí o dvě branky, s hostujícím týmem to vypadalo hodně zle. Ve 35. minutě zvedl úpický prapor dělovkou trenér dorostu Kafka a jeho svěřenec Jan Marel po poločase vyrovnal na 2:2. Ten si sice v 72. minutě dal vlastní branku, ale o deset minut později zase skóroval za naše barvy a šlo se na penalty. Dorostenci Kánský a Marel Jan proměnili, totéž i Luštinec a když hned tu první domácí penaltu vyrazil Stach, tak dva body odváží Úpice.
12.05.2010 - Informace - Víkend plný fotbalu na úpické Spartě !
Sobota: Mladší přípravka odehraje v sobotu od 9:00 další kolo soutěže na hřišti prvního celku tabulky ve Rtyni. Svěřencům Martina Kamitze se na jaře náramně daří, takže souboj slibuje napínavou podívanou. Souběžně odstartují v Úpici zápasy mladším žákům, vedoucí tým Zdeňka Šulitky přivítá na svém hřišti druhý Pilníkov. Ve 14:45 hraje B-dorost ve Volanově a Málkův mančaft nebude chtít v tomto zápase odevzdat body zadarmo. Ihned po b-dorostu nastoupí ve Volanově od 17:00 i mužská rezerva a trenér Jarda Maršík to nebude mít se sestavou vůbec jednoduché, jelikož A-mužstvo ve stejný čas rozehraje záchranářský duel na svém stadionu proti Libáni. Fingerova družina bude chtít potvrdit výhru z minulého týdne a hlavně konečně doma zvítězit, jelikož poslední domácí výhra nese datum 3.říjen 2009 ! Neděle: Starší přípravka bojuje o vítězství v dlouhodobé části a jarní pohodu bude chtít potvrdit v domácím turnaji na Spartě od 9:00. Trenéři Kaplan a Wajsar již určitě spřádají plány na vítězství v turnaji. Od 13:00 nastoupí na Spartě po třech zápasech venku A-dorost proti Sobotce a Kafkova parta by měla ukázat kdo je doma.
09.05.2010 - Ml. přípravka - Nejmenší fotbalisté opět na jaře vítězně !
Dolní Kalná - SK Sparta Úpice 3:4 a 2:4. Mladší přípravka potvrzuje i nadále dobrou jarní formu a dokonce v tabulce dotahuje svého dnešního soupeře, na kterého ztrácí pouhý bod.
09.05.2010 - A-dorost - V Libáni se soupeři rozešli smírně !
Libáň - SK Sparta Úpice "A" 3:3 (2:1). Branky: 2x Saidel, Kánský. Opět se nám podařil vstup do utkání a rychlou brankou jsme šli do vedení. Kolem třicáté minuty domácí po naší nekoncentrovanosti utkání dvěma góly otočili. Druhý poločas potvrdil naše dobré nástupy a v 50.minutě jsme zase vedli my. V 68.minutě musel po tvrdém faulu vystřídat do té doby nejlépe hrající Řehák, čímž hodně utrpěla naše obranná řada. Záhy jsme inkasovali a i nadále jsme odolávali nebezpečným nájezdům domácích, přesto utkání skončilo remízou.
09.05.2010 - B-dorost - Nabitý víkend s jedním vítězstvím !
Sobota: SK Sparta Úpice "B" - Prosečné 7:0 (5:0). Neděle: SK Sparta Úpice "B" - Kuks 2:4.
08.05.2010 - A-mužstvo - V důležitém souboji exportujeme body z Miletína !
Miletín - SK Sparta Úpice "A" 3:4 (1:1). Branky: 2x Hanzlík, Kolman, Černý. Téměř existenční zápas odehrálo naše mužstvo na hřišti předposledního Miletína a vyšlo z něj vítězně. V 11. minutě si na přihrávku Macha naběhl Hanzlík a umístěnou střelou vstřelil první branku - 0:1. Domácí vyrovnali hned ze své první šance o tři minuty později - 1:1. Poté se hra odehrávala mezi oběma vápny bez nějaké vážné akce na obou stranách. Úvod druhého poločasu zaskočil domácí naší rychlou brankou, když po akci Wintera se vyražený míč dostal ke Kolmanovi a ten neměl problém skórovat - 1:2. Na rozdíl dvou branek naše mužstvo odskočilo v 61. minutě po brance Hanzlíka, ke kterému se dostal málo razantní odkop domácích a střelou k tyči zvýšil na 1:3. Domácí odpověděli záhy po našem nedůrazu v šestnáctce - 2:3. V 80.minutě mohlo být vyrovnáno, ale Erben stál na správném místě. Ihned na to po pěkné zasekávačce uklidňuje hostující lavičku střídající Černý - 2:4. Bohužel opět ne na dlouho, v 85. minutě po závaru před naší brankou přeci jen domácí snižují - 3:4. V poslední minutě Sparta přežila sérii šesti rohů a mohla slavit.
02.05.2010 - A-dorost - Dorostenci rozhodli drtivým nástupem !
Žacléř - SK Sparta Úpice "A" 2:5 (1:3). Branky: 2x Břicháček Patrik, Saidel, Pich, Jeschke. Nejrychlejší gól, který jsme asi doposud na vlastní oči viděli, zaskočil domácí tak, že ve 12. minutě to bylo o tři branky. Od dvacáté minuty naše mužstvo polevilo, čehož využili domácí hráči, kteří v 55. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Poté jsme se oklepali a opět přidali. Čtvrtá branka přinesla potřebný klid do našich řad. Závěr utkání jsme dohráli v klidu a navíc vstřelili pátou branku.
02.05.2010 - St. přípravka - Sparta prohrála až v devátém jarním zápase !
Výsledky turnaje ve Vrchlabí: Úpice - Lánov 6:0, Vrchlabí "B" - Úpice 2:4, Kunčice - Úpice 2:0. Naše přípravka stále vede okresní přebor, o dalším víkendu má volný los.
01.05.2010 - B-mužstvo - Rezerva si dojela pro první výhru do Radvanic !
Radvanice - SK Sparta Úpice "B" 1:2 (1:1). Branky: Kejzlar, Vylíčil. Hosté proměnili hned první nabídnutou šanci ke skórování a v první minutě šli do vedení. Úpice pokračovala v náporu, ale z dalších příležitostí do poločasu již nic nevytěžila a postupně se vytrácela z našich kopaček fotbalovost. V závěru poločasu jsme domácím doslova darovali gól do šatny. Ještě před kabinou proběhlo slovní tornádo a v druhém poločase jsme se opět vrátili k fotbalu, což naše mužstvo potvrdilo vstřeleným gólem a neproměněnou penaltou. Domácí na zvrat již nenašli síly.
01.05.2010 - Ml. přípravka - Mini-fotbalisté se radují z domácích výher !
SK Sparta Úpice - Mostek 3:1 a 4:3. Šest statečných domácích fotbalistů po velice bojovném výkonu zvítězilo nad soupeřem v obou dnešních utkáních.
28.04.2010 - Ml. žáci - Mladší žáci potvrdili pozici lídra !
SK Sparta Úpice - Kuks 5:2 a 6:1. Naše mužstvo pod vedením Zdeňka Šulitky v dohrávaném utkání neponechalo nic náhodě a vyhrálo obě utkání.
26.04.2010 - A-mužstvo - Tento týden rozhodne o kartách do zbytku sezóny !
Dvě velice důležitá utkání čekají naše fotbalisty tento týden na našem stadionu. Nejprve ve čtvrteční dohrávce přivítáme od 17:30 poslední Železnici, která získala v soutěži pouze 8 bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. Podzimní utkání jsme vyhráli na půdě soupeře 4:0. K utkání je potřeba přistoupit s respektem a v maximálním nasazení. V sobotu nastoupíme v dalším záchranářském souboji o "šest" bodů proti Rudníku, který ztratil svoje poslední utkání s Horňákem v samém závěru a navíc přišel o 3 vyloučené hráče (Václavík, Hylmar, Zeman) což znamená automatický stop na další utkání.
25.04.2010 - St. přípravka - I druhý jarní turnaj kořistí našeho mužstva !
Výsledky turnaje v Žacléři: Vrchlabí B – Rtyně 2:1, Žacléř – Rtyně 2:3, Úpice – Rtyně 5:0, Žacléř – Vrchlabí B 3:3, Úpice – Vrchlabí B 6:1, Úpice – Žacléř 10:1. Naši hráči vyhráli druhý turnaj v řadě a průběžně vedou okresní přebor starších přípravek, kde startuje celkem 15 týmů. Průměr 6 branek na zápas značí dobrou formu našich borců.
25.04.2010 - Ml. přípravka - Dvě vítězství ve Starých Bukách našich nejmenších !
Staré Buky - SK Sparta Úpice 1:7 a 2:6. Velice pěkné výsledky nejmladších fotbalistů v úvodu jarní části soutěže značí o dobré zimní přípravě pod vedením Martina Kamitze.
25.04.2010 - B-dorost - Rezerva na jaře zatím samé porážky !
Mostek - SK Sparta Úpice "B" 2:0. SK Sparta Úpice "B" - Svoboda 2:3, SK Sparta Úpice "B" - Hostinné 1:3.
24.04.2010 - Starší žáci - Společný tým se Rtyní atakuje čelo tabulky !
Radvanice - Rtyně 1:3, Rtyně - Volanov 8:0, Bílá Třemešná - Rtyně 2:2. Naše společné mužstvo průběžně vede tabulku okresního přeboru o bod před B. Třemešnou a čtyři body před Rudníkem, ale odehrálo o dva zápasy více. Nyní hrajeme s Rudníkem.
24.04.2010 - A-mužstvo - Neproměňování vyložených šancí nás stojí body !
Mladé Buky - SK Sparta Úpice "A" 0:0 (0:0). Dnešní utkání bylo otevřené na obě strany, přesto jsme si vytvořili daleko více gólových šancí než domácí hráči a zvláště po zlepšeném výkonu ve druhém poločase jsme měli urvat vítězství. Snad nám tento bod bude na konci soutěže stačit k záchraně. Povzbudivý výkon z druhého poločasu přináší optimismus do následujících dvou domácích utkání ve čtvrtek a v sobotu.
24.04.2010 - A-dorost - Přes výrazné oslabení vezeme bod ze Smiřic !
Smiřice - SK Sparta Úpice "A" 1:1 (1:0). Branka: Kánský. Bez šestice hráčů se museli dorostenci obejít na půdě Smiřic, přesto vezou bod. První poločas jsme možná až zázračně přežili pouze s jedinou inkasovanou brankou, za to druhý poločas jsme se postupně zlepšovali a později přesnější hrou převzali iniciativu v utkání, což vyústilo ve vyrovnání v 82. minutě brankou Kánského, když přesným lobem přehodil domácího brankáře.
24.04.2010 - B-mužstvo - O výsledku utkání rozhodla jediná chyba domácích !
SK Sparta Úpice "B" - Mladé Buky "B" 0:1 (0:1). Branka: Miloš Dvořák. Rozhodčí: Cerman. Bez karet. Diváků: 50. Domácí hráči nedokázali najít recept na pozornou obranu hostů, přes kterou těžko dokázali přejít a tak utkání rozhodla chyba našeho brankáře v rozehrávce, kterou hosté využili a vytěžili z dnešního utkání maximum.
18.04.2010 - St. přípravka - Na turnaji v H. Maršově získala Úpice první místo !
Výsledky turnaje v Horním Maršově: Horní Maršov – Malé Svatoňovice 1:6, Úpice – Malé Svatoňovice 4:2, Žacléř – Malé Svatoňovice 1:2, Úpice – Horní Maršov 14:0, Žacléř – Horní Maršov 2:3, Žacléř – Úpice 2:8.
18.04.2010 - B-mužstvo - Rezerva získala první jarní bod v Libotově !
Libotov - SK Sparta Úpice "B" 1:1 (0:1) pen. 2:1. Branka: Marel. Na doslova tragickém terénu v Libotově získala rezerva svůj první jarní bod. V penaltovém rozstřelu měli více štěstí domácí hráči.
18.04.2010 - A-dorost - Dorostenci doma nestačili na Kobylice !
SK Sparta Úpice "A" - Kobylice 1:4 (0:1). Branka: Kánský. Nepříliš přesvědčivý výkon našeho mužstva na lepšího soupeře stačit nemohl.
17.04.2010 - A-mužstvo - Vítězství nám uteklo v šesté minutě nastaveného času !
SK Sparta Úpice "A" - Janské Lázně 2:2 (2:0). Branky: Hanzlík, Winter - Prokop, Hradecký. Rozhodčí: Zloch - Šmolka, Seidl - del. Vencl. ŽK: 2:6, ČK: 0:1 (Kábrt). Diváků: 100. Nepříliš pohledné utkání, ve kterém moc fotbalovosti vidět nebylo, měli od začátku v režii domácí, kteří se mohli ujmout vedení již v 6. minutě, ale Černý v samostatném nájezdu selhal. V 16. minutě se pískala penalta po zákroku na Wintera, kterou Hanzlík s přehledem proměnil - 1:0. V prvním poločase hostující celek bojující o postupovou příčku zahrozil pouze ze dvou přímých kopů Kurice a Němečka a střelou druhého jmenovaného těsně vedle Dytrychovi branky, který překvapivě nastoupil v domácí brance místo Erbena. Trest za pasivitu přišel pro hosty ve 43. minutě, kdy tečovaný míč propadl na zadní tyč, kde pohotový Winter vstřelil druhou branku zápasu - 2:0. Druhý poločas pokračoval ve stejných kolejích, ale pouze do zhruba 65. minuty, kdy postupně do té doby pouze upovídaní hosté začali získávat iniciativu na svoji stranu, což vyústilo ke vstřelení kontaktní branky v 71. minutě po ojedinělé akci, které předcházelo špatné rozehrání domácích - 2:1. Snahu o vyrovnání narušil v 85. minutě hostující Kábrt, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit a následně předvedl 5-ti minutovou tragi-komedii při odchodu ze hřiště. Bohužel to domácí pravděpodobně stálo vítězství, jelikož hostující celek dokázal v šesté minutě nastavení vyrovnat po obrovském závaru před domácí brankou, o který se postaral i brankář Bernasinskí, po jehož střele skóroval Hradecký. Jednoznačná ztráta dvou mistrovských bodů.
17.04.2010 - Ml. přípravka - Nejmladší fotbalisté rozehráli jarní část !
Rtyně - SK Sparta Úpice 5:2 a 4:8. V dohrávce posledního podzimního kola získali naši fotbalisté ve Rtyni tři body a upevnili si průběžné třetí místo v tabulce.
14.04.2010 - A-dorost - V dohrávce nejtěsnější vítězství nad posledním !
SK Sparta Úpice "A" - Robousy 1:0 (1:0). Branka: Kánský. Z velké převahy nad fotbalově slabším soupeřem jsme vytěžili v utkání pouze jediný gól, o který se postaral tečovaným míčem Kánský. Pro naše mužstvo bylo dnes zázrak trefit branku nebo dostat míč za záda hostujícího brankáře, jinak vše fungovalo. Těsné vítězství se počítá, škoda jen, že nemohl dostat větší prostor širší kádr, ale zbývá ještě hodně zápasů.
13.04.2010 - A-mužstvo - Velká převaha hostů na vítězství nestačila !
Mostek - SK Sparta Úpice "A" 0:0 (0:0). V úterní dohrávce se potkala sestupem ohrožená mužstva a hrálo se tedy o hodně. Mostek produkoval svůj tradiční anti-fotbal, Úpice zase dobře kombinovala, ale jejímu stylu nepomáhal hrbolatý povrch, přesto měla po celých devadesát minut navrch. Naše mužstvo si v průběhu utkání vytvořilo několik gólových příležitostí, o což se staral v útoku hlavně Winter, ale v brance domácích stál dnes výborný Lebeda. Na druhé straně zase brejkové příležitosti mosteckých bravurně zlikvidoval Erben. Jakou cenu bude mít tento bod z hřiště soupeře uvidíme na konci sezóny.
12.04.2010 - Informace - Tento týden začíná dohrávkou A-mužstva a A-dorostu !
V úterý zajíždí naše A-mužstvo k dohrávce na horkou půdu do Mostku a pro oba týmy to je utkání velice důležité, které navíc napoví, jaké mužstvo bude mít blíže k záchraně v soutěži. V podzimním utkání jsme otočili nepříznivý stav a zvítězili 3:2. Zápas začíná v 17:00. A-dorost ve středu dohrává úvodní jarní kolo, které bylo odloženo a hostem budou poslední Robousy, které nás ale na jejich půdě porazili 3:2. Utkání se hraje na Spartě od 17:00.
11.04.2010 - A-mužstvo - Důležité vysoké vítězství v Milíčevsi !
Milíčeves - SK Sparta Úpice "A" 0:4 (0:0). Branky: 2x Hanzlík, Černý z pen., Mach L. V prvním poločase měla obě mužstva brankové příležitosti, ale bez gólového zakončení. Druhý poločas začal převahou našeho mužstva a začali padat i góly. První gól vymyslel Černý v 50. minutě, když pohotově naservíroval na první tyč volnému Hanzlíkovi a ten uklidil míč do branky - 0:1. V 60. minutě se pískala penalta po zákroku na Wintera a Černý se z těchto situací moc nemílí - 0:2. Třetí gól ze 75. minuty byl podobný tomu prvnímu, s tím rozdílem, že L. Mach tak dlouho vymýšlel v pokutovém území, až to přihrál na první tyč volnému Hanzlíkovi a ten dalším gólem v síti domácích zvýšil na tříbrankové vedení - 0:3. V 86. minutě dostal Kafka perfektní míč za obranu a přihrávkou mezi dvěma obránci našel zcela volného L. Macha a ten měl hodně prostoru k zakončení - 0:4.
11.04.2010 - A-dorost - Z Jaroměře nečekaný bod za remízový výsledek !
Jaroměř - SK Sparta Úpice "A" 1:1 (0:1). Branka: Kánský. Bez pěti hráčů základní sestavy se muselo mužstvo vypořádat v dnešním utkání, o to více je remíza překvapivá. V prvním poločase jsme se ujali vedení po pěkném gólu Kánského z trestného kopu, ale domácí v úvodu druhého poločasu vyrovnali z nařízené penalty za ruku. Remíza je spravedlivá pro oba týmy.
11.04.2010 - B-mužstvo - Úpická rezerva nestačila na rezervu Jánek !
SK Sparta Úpice "B" – Janské Lázně "B" 0:2 (0:2). Branky: Stránský, Prokop. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 1:1. Diváků: 25.
07.04.2010 - A-mužstvo - V prvním utkání jara jsme podlehli ve Staré Pace !
Stará Paka - SK Sparta Úpice "A" 1:0 (1:0). V úvodním dějství se na naši branku valila jedna šance za druhou, přesto jsme do vedení mohli jít po obrovské šanci Černého v úvodu, který v přímém souboji s domácím brankářem neuspěl. To se povedlo na druhé straně v 16. minutě, když po sporném okamžiku proměnil sólo domácí útočník. V prvním poločase bylo na našem mužstvu hodně znát, že se jedná o první zápas na přírodní trávě, ale postupně se náš výkon stupňoval a hrálo se pouze na jednu branku, bohužel bez kýženého efektu. V závěru obě mužstva dohrávala oslabena o jednoho hráče (Trunkát). Výborný výkon dnes podal brankář Erben.
04.04.2010 - B-mužstvo - V úvodním jarním kole rezerva vysoko prohrála !
Starý Rokytník – SK Sparta Úpice "B" 6:2 (2:1). Branky: J. Hořčička 3, T. Vlček, Kosour, Tuček – Mančinger z pen., Vlček. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 2:1. Diváků: 110.
04.04.2010 - A-dorost - Jarní premiéra dorostu proti Kunčicím nevyšla !
SK Sparta Úpice "A" - Kunčice 0:2 (0:0). V prvním poločase si naše mužstvo vytvořilo více nebezpečných brankových šancí než soupeř, ale buď zvonila branková konstrukce nebo chybělo více přesnosti a klidu v zakončení. Soupeř nás v druhém poločase zaskočil rychlou brankou a poté i fyzickou připraveností. Druhou branku jsme inkasovali v nastaveném čase ve snaze o vyrovnání. Utkání se hrálo na UMT v Trutnově.
29.03.2010 - Informace - Víkendový start našeho A-mužstev opět odložen !
Třetí odložené utkání v řadě komplikuje start A-mužstva v jarní části soutěže. Sobotní utkání Úpice - Železnice v 1.B třídě mužů je odloženo z důvodu špatných klimatických podmínek. Soupeř odmítl odehrát utkání na UMT. A-dorost nastoupí proti Kunčicím, zápas se hraje v neděli od 18:30 na UMT v Trutnově. B-mužstvo nastoupí v neděli ve Starém Rokytníku a B-dorost zajíždí v sobotu do Mostku. Ve středu dohrává A-mužstvo první odložené utkání a to od 17:00 ve Staré Pace.
23.03.2010 - Informace - Do víkendového kola naše mužstva opět nezasáhnou !
A-mužstvo ani do druhého jarního kola nezasáhne, jelikož stav hrací plochy v Mostku neumožňuje utkání odehrát a zápas je odložen. Náhradní zápas sehrajeme v Náchodě na UMT proti Kocbeři od 18:00. A-dorost měl nastoupit v sobotu od 12:45 v Žacléři, ale utkání je také odloženo. B-mužstvo sehraje generálku před startem soutěže v neděli od 18:00 v Náchodě na UMT oproti Malým Svatoňovicím.
23.03.2010 - Informace - Pohyby v mužstvu dospělých v zimní přestávce !
Jaroslav Kulhánek odchází na jarní hostování do klubu FK Trutnov, opačným směrem přichází na stejně dlouhé hostování Lukáš Trunkát. Zbyněk Finger ml. ukončil podzimní hostování a pro další pokračování nebyl uvolněn z FK Trutnov. Marek Nývlt ukončil hostování a rozhodl se pro návrat do Horního Starého Města. Pavel Kejzlar přerušil aktivní činnost. Podzimní hostování v Janských Lázních prodloužil Stanislav Horák. Jakub Peterka bude pokračovat na hostování v klubu Čechie Dubeč. Šimon Novák a Jan Hanák budou pokračovat v hostování ve Rtyni. Martin Souček bude v tomto roce hostovat v Hajnici. Po delším zranění se vrací Milan Hanzlík. U Ladislava Macha budeme preferovat dospělou kategorii i přes jeho dorostenecký věk. Pozici vedoucího A-mužstva opustil po podzimní části Luboš Lorenc a post asistenta trenéra i Petr Černý, náhradit by je měli Josef Smeták a Miloš Mach.
15.03.2010 - Informace - O víkendu startuje fotbalové jaro bez našich mužstev !
A-mužstvo mělo v sobotu vstoupit do jarních bojů v krajské 1.B-třídě utkáním se Starou Pakou, ale z důvodu špatných klimatických podmínek je utkání odloženo. V sobotu od 14:00 tedy sehrajeme přátelské utkání na UMT v Novém Městě nad Metují proti Jaroměři. A-dorost v krajské 1.tříde SD měl nastoupit k prvnímu utkání v neděli na domácí půdě proti týmu z Robous, ale utkání je ze stejného důvodu odloženo.
07.03.2010 - Mládež - Nejmladší fotbalisté startují v halové sezóně !
9.1.2010 Turnaj st. přípravky ve Rtyni v Podkr. (4. místo / 7 týmů), 23.1.2010 Turnaj ml. přípravky v Horním Starém Městě (4. místo / 8 týmů), 30.1.2010 Turnaj st. přípravky v Hostinném (8. místo / 9. týmů), 7.2.2010 Turnaj ml. přípravky v Hostinném (5. místo / 5 týmů), 7.2.2010 Turnaj st. přípravky ve Rtyni v Podkr. (5. místo / 10 týmů), 7.2.2010 Turnaj mladších žáků v Červeném Kostelci (5. místo / 5 týmů), 27.2.2010 Turnaj ml. přípravky ve Rtyni v Podkr. (4. místo / 9 týmů), 7.3.2010 Turnaj st. přípravky v Červeném Kostelci (4. místo / 8 týmů), 13.3.2010 Turnaj st. přípravky ve Rtyni v Podkr. (3. místo / 9 týmů).
01.03.2010 - A-mužstvo - Výsledky mužstva dospělých v zimní přípravě !
16.01. Jaroměř - Úpice 5:1 (1:1), 23.01. Úpice - Rudník 0:4 (0:2), 06.02. Janské Lázně - Úpice 3:2 (0:0), 13.02. Úpice - Trutnov "B" 1:3 (1:1), 20.02. Úpa "A" SD - Úpice 3:4 (1:1), 27.02. Úpice - Dvůr Králové "B" 4:1 (2:1), 07.03. Velké Poříčí - Úpice 2:11 (1:6), 10.03. HSM - Úpice 3:2 (3:2), 14.03. Úpice - Babí-Náchod 3:0 (0:0), 21.03. Jaroměř "B" - Úpice 5:2 (4:0), 27.03. Kocbeře - Úpice 2:1 (0:1), 28.03. Úpice "B" - Malé Svatoňovice 3:5 (0:2).
25.02.2010 - Mládež - Ondřej Šulitka přestoupil do FK Náchod-Deštné !
Mládežnickou kategorii opustil Ondřej Šulitka, který zamířil na přestup do klubu FK Náchod-Deštné, kde již v loňském roce působil v divizi starších žáků, v jeho fotbalové kariéře mu přejeme hodně úspěchů. Martin Seidel prodloužil o další rok hostování ve Dvoře Králové, kde hraje dorosteneckou divizi. Na přestup jsme získali Ivo Teichmana z Horního Maršova.
14.02.2010 - A-Dorost - Dorost v Chlumecké hale na třetím místě !
Výsledky turnaje v Chlumci nad Cidlinou: skupina / Chlumec "B" - Úpice 4:1, Úpice - Přelouč 4:3, Úpice - Předměřice 4:2, Bukovka - Úpice 0:5. Semifinále: Úpice - Malšova Lhota 0:2. O 3.místo: Chlumec "A" - Úpice 2:2 (penalty 0:1). Kromě prvního zápasu zahráli dorostenci v průběhu turnaje dobře. V boji o třetí místo prohrávali již o dvě branky, ale nakonec v penaltovém rozstřelu zvítězili, když brankář chytil všechny tři penalty.
10.02.2010 - Informace - SK Sparta se představuje ve video-reportáži TV Účko !
V aktuálním týdenním bloku TV Účko si můžete prohlédnout video-reportáž ze seriálu "Sportovní a tělovýchovné organizace v Úpici se představují". Reportáž najdete zde nebo v naší video-galerii.
09.02.2010 - Informace - Klubové suvenýry stále v prodeji !
V klubovém fanshopu můžete vybírat z následujících suvenýrů: Publikace "SK SPARTA - to jsme my ... " (250 Kč), Klubový odznak ražený 1919 - 2009 (50 Kč), DVD 100 let fotbalu v Úpici a 90 let klubu (100 Kč), Klubová vlaječka (60, 100, 150 Kč), Tréninkové triko s logem (150 Kč), Klubová polokošile s logem (250 Kč). Více na stránce Klubové suvenýry
08.02.2010 - KZL 2010 - Ve třetím přípravném utkání jsme opět prohráli !
Janské Lázně - SK Sparta Úpice 3:2 (0:0). Branky: Winter, Mach K. Po celé utkání mělo naše mužstvo územní převahu a hra se spíše odehrávala na polovině soupeře, přesto úspěch slavila zkušenost soupeře. První poločas víceméně bez šancí na obou stranách, v tom druhém již padali branky. Naše mužstvo si vytvořilo několik 100% gólových šancí, ale v koncovce to je trápení, o čemž svědčí i neproměněná penalta v závěru utkání. Přesto na herním projevu je vidět zlepšení.
02.02.2010 - Informace - Jaromír Bosák předal ocenění sportovcům za rok 2009 !
V tradiční anketě, kterou pořádá sportovní komise města Úpice, byl v kategorii "Mládež (r.nar. 1990 a ml.)" oceněn za své výkony fotbalista Ladislav Mach a v kategorii "Osobnost sportu" funkcionář Richard Ducháč. Třetí místo v kategorii "Sportovní událost roku" patří oslavám 100 let kopané a 90 let klubu. Do "Šíně slávy úpického sportu" byl uveden bývalý člen našeho oddílu Milan Stibor (i.m.). Gratulujeme !
23.01.2010 - Dorost - Naši dorostenci se představí na halových turnajích !
V rámci zimní přípravy je dorost přihlášen na následující halové turnaje: Rtyně v Podkrkonoší (30.-31.01. - 7.-9. místo / 18 týmů), Chlumec nad Cidlinou (14.02. - 3.místo / 10 týmů), Lomnice nad Popelkou (21.02.).
22.01.2010 - Informace - Slavnostní vyhlášení sportovců města Úpice 2009 !
Sportovní komise města Úpice pořádá v úterý 2.února 2010 slavností vyhlášení výsledků ankety "Sportovec Úpice 2009". Slavnostní akt se uskuteční v Divadle Aloise Jiráska v Úpici od 18 hodin. Večerem bude provázet Petr Záliš a hostem bude populární sportovní komentátor Jaromír Bosák. Náš klub má v anketě trojnásobné zastoupení.
21.01.2010 - KZL 2010 - V prvním zápase nového roku jsme nestačili na Jaroměř !
Jaroměř - SK Sparta Úpice 5:1 (1:1). Branka: Winter. V prvním poločase odehrálo naše mužstvo dobrý první poločas, nejenom že jsme vyrovnali, ale další dvě branky zastavil praporek pomezního a další dobré příležitosti zůstali nevyužity. V druhém poločase okolo 55. minuty nám soupeř zasadil 3 rozhodující rány a o osudu utkání bylo rozhoduto. Postupem času jsme fyzicky začali odpadávat a do kombinace jsme se již nedostávali. Lépe připravený soupeř vyhrál zaslouženě.
15.12.2009 - Informace - POUR FELICITER 2010 !
Fotbalový výbor SK Sparta Úpice přeje Všem svým členům, sponzorům a příznivcům úpické kopané krásné prožití vánočních svátků, mnoho stěstí, zdraví a úspěchů v novém roce. Do dalších sta let úpického fotbalu přejme našemu klubu tolik sportovních úspěchů a radosti, jako tomu bylo ve stovce končící. Věřme, že v následujících letech můžeme společnou prací navázat na vynikající reprezentaci našeho města jako v dobách nejslavnějších, protože SK SPARTA - to jsme my ...
10.11.2009 - A-mužstvo - Naše mužstvo se představí na zimním turnaji v Trutnově !
Rozlosování Krkonošské zimní ligy 2010: 16.01. (16:00) Jaroměř - Úpice, 23.01. (17:20) Úpice - Rudník, 30.01. (19:10) HSM - Úpice, 06.02. (13:50) Janské Lázně - Úpice, 13.02. (19:10) Úpice - Trutnov "B", 20.02. (15:30) Úpa SD - Úpice, 27.02. (17:20) Úpice - Dvůr Králové SD. Zápasy se hrají na UMT Trutnov.
09.11.2009 - A-mužstvo - V podzimní části se prvnímu mužstvu moc nedařilo !
Průbežné umístění: 10. (14 účastníků), počet bodů: 14 (13 zápasů), bilance: 4-2-7 (doma 3-1-3, venku 1-1-4), skóre: 26:32 (doma 17:16, venku 9:16), nejlepší střelec: Finger 5x, ČK: 7x (3x Černý). Krajský pohár ČMFS (předkolo).
09.11.2009 - B-mužstvo - Rezerva se od počátku drží na špici, průběžně vede !
Průbežné umístění: 1. (14 účastníků), počet bodů: 30 (14 zápasů), bilance: 10-0-4 (doma 6-0-1, venku 4-0-3), skóre: 44:21 (doma 24:9, venku 20:12), nejlepší střelec: Nývlt 6x, ČK: 1x.
08.11.2009 - A-dorost - Dorostenci předčili očekávání a jsou v lepší polovině !
Průbežné umístění: 7. (16 účastníků), počet bodů: 23 (15 zápasů), bilance: 7-2-6 (doma 5-1-2, venku 2-1-4), skóre: 41:41 (doma 27:10, venku 14:31), nejlepší střelec: Mach L, ČK: 1x.
08.11.2009 - B-dorost - Mladá rezerva dorostu doplácí na nezkušenost !
Průbežné umístění: 7. (9 účastníků), počet bodů: 6 (8 zápasů), bilance: 1-3-4 (doma 0-1-2, venku 1-2-2), skóre: 14:18 (doma 4:7, venku 10:11).
07.11.2009 - St.žáci - Žáci společně se Rtyní bojují o nejvyšší příčky !
Průbežné umístění: 3. (9 účastníků), počet bodů: 17 (8 zápasů), bilance: 5-2-1 (doma 3-0-1, venku 2-2-0), skóre: 25:5 (doma 15:3, venku 10:2).
07.11.2009 - Ml.žáci - Mladší žáci ve své mini-soutěži jasně vedou !
Průbežné umístění: 1. (3 účastníci), počet bodů: 37 (14 zápasů), bilance: 12-1-1 (doma 10-1-1, venku 2-0-0), skóre: 84:19 (doma 76:15, venku 8:4).
06.11.2009 - St.přípravka - Přípravka opět bojuje o finálový turnaj !
Průbežné umístění: 6. (15 účastníků), počet bodů: 39 (18 zápasů), bilance: 13-0-5 (doma 6-0-0, venku 7-0-5), skóre: 96:32 (doma 42:5, venku 54:27).
06.11.2009 - Ml.přípravka - Nejmenší fotbalisté v první sezóně poznávají fotbal !
Průbežné umístění: 3. (5 účastníků), počet bodů: 12 (8 zápasů), bilance: 4-0-4 (doma 2-0-4, venku 2-0-0), skóre: 36:32 (doma 23:28, venku 13:4).
01.11.2009 - A-dorost - Dorost po slabém výkonu podlehl lídrovi o gól !
SK Sparta Úpice "A" - Nová Paka 0:1 (0:0). V dnešním utkání nepodali naši mladíci optimální výkon a oproti předešlým zápasům zůstali hodně za očekáváním. Přesto v závěru mohl rozhodnout Mach V., ale 2x na brankáře hostů nevyzrál. Trest přišel těsně před koncem po individuální chybě.
31.10.2009 - B-mužstvo - Z Horního Maršova veze rezerva vítězství !
Horní Maršov - SK Sparta Úpice "B" 1:5 (0:3). Branky: Duch – Kulda z pen., Jan Marel, Mach K., Žlůva, Vlček. Rozhodčí: Louda. ŽK: 1:2. Diváků: 50. O vítěsztví rozhodla rezerva již v prvním poločase. Domácí se sice snažili, ale na tým z čela tabulky to nestačilo. Vydařený podzim symbolicky zakončil gólově nejstarší hráč na hřišti úpický Jarda Žlůva.
28.10.2009 - B-mužstvo - V dohrávce jsme 3x po sobě rychle inkasovali !
Dolní Branná - SK Sparta Úpice "B" 3:2 (0:0). Branky: 2x Mečíř, Forbelský – Jan Marel, Kulda z pen. Rozhodčí: Jaroslav Janota. Bez karet. Diváků: 30. V prvním poločase rezerva neproměnila několik gólových příležitostí. V druhém dějství rychle třikrát inkasovala a v závěru již na vyrovnání bylo málo času.
25.10.2009 - B-mužstvo - Po vítězství nad Bohuslavicemi je rezerva v čele !
SK Sparta Úpice "B" - Bohuslavice 6:0 (2:0). Branky: 4x Prouza, Mach K., David. Rozhodčí: Langer. ŽK: 0:1, ČK: 0:0. Diváků: 50. Proti torzu hostujících hráčů se rezerva prosazovala velmi těžko. Důležitější než výkon je domácí vítězství, čímž po zaváhání soupeřů rezerva poskočila do čela 3. třídy. Ivoš Šulitka si z utkání odnesl těžký výron kotníku a čeká ho sádra.
24.10.2009 - A-dorost - Série nekončí ani ve Stěžerech, rozhodl Koptík !
Stěžery - SK Sparta Úpice "A" 2:3 (1:2). Branky: Malý, Mach L., Koptík. Podctivě odmakaný zápas odehrálo naše mužstvo na hřišti třetích Stěžer. Domácí spoléhali hlavně na dlouhé míče na rychlé útočníky, naše mužstvo hrálo hlavně ze silné středové řady. Zasloužené poločasové vedení a odhodlání zvítězit i bez L. Mach v druhém poločase, dávalo naději na bodový přísun. Starší hráče dnes dobře doplnili mladší, zejména Hanuš a Koptík, který utkání mazácky rozhodl. V sobotu hrajeme na domácím stadionu proti prvnímu celku tabulky Nové Pace !
24.10.2009 - Ml. žáci - Na závěr podzimu dvě výhry v Pilníkově !
Výsledky turnaje v Pilníkově: Pilníkov - Úpice 3:4, Pilníkov - Úpice 1:3. Mladší žáci po podzimní části vedou svoji soutěž před druhým Pilníkovem a třetím Kuksem.
18.10.2009 - A-dorost - Po kvalitním výkonu jasná výhra nad Lánovem !
SK Sparta Úpice "A" - Lánov 6:1 (4:1). Branky: 2x Pich, Mach L., Mach V., Koptík, Marel - Chleborád. Rozhodčí: Kott. ŽK: 2:0, ČK: 0:0. Diváků: 20. Úpice rozhodla o své výhře kolektivním výkonem již v prvním poločase, když byla lepší po všech stránkách v celém utkání. Výborný výkon podal obránce Pich, ale zahozenou penaltou odmítl tučnou prémii za hattrick. Dorost získal v posledních 6-ti zápasech 16 bodů ! V posledních třech kolech narazí na soupeře z čela tabulky.
18.10.2009 - Informace - V pátek nás náhle opustil Rudolf Mlynář !
Dnešní utkání A-dorostu začne minutou ticha a vzpomínkou na dlouholetého funkcionáře a vedoucího mužstva dorostu Rudu Mlynáře. Vzpomínkou uctěte spolu s námi jeho památku.
16.10.2009 - Informace - Odložené víkendové utkání našich mužstev !
A-mužstvo: Úpice - Jičín "B" odloženo; B-mužstvo: Dolní Branná - Úpice "B" odloženo; Ml. žáci volno; St. přípravka: turnaj H. Maršov odloženo, Ml. přípravka: turnaj Rtyně odloženo. Utkání A-dorostu a B-dorostu zůstavají v platnosti, zápasy se hrají.
11.10.2009 - B-mužstvo - Pět branek v síti lídra soutěže znamenají tři body !
SK Sparta Úpice "B" - Lánov "B" 5:2 (3:0). 2x Nývlt, 2x Finger, Mančinger - Hájek, Prušinec. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 60. Rychlé tři branky v prvních 15-ti minutách rozhodli o osudu utkání a první porážce rezervy Lánova v soutěži. Zbytek utkání byl na těžkém terénu spíše vyrovnaný a na každý gól hostů Úpice odpověděla stejnou mincí.
11.10.2009 - B-Dorost - Dorostenecká rezerva remizovala s B. Třemešnou !
SK Sparta Úpice "B" - Bílá Třemešná 2:2 (1:1). Rezerva dorostu dnes doplatila na neproměňování gólových šancí, přesto s bodem panuje spokojenost. Příští týden zbývá odehrát poslední kolo podzimu na půdě Chotěvic.
11.10.2009 - St. přípravka - Na domácím stadionu nenašla Úpice přemožitele !
Výsledky turnaje v Úpici: Úpice – Lánov 8:0, Úpice – Pilníkov 12:0, Úpice - Mladé Buky 3:1, Mladé Buky – Lánov 4:0, Mladé Buky – Pilníkov 5:0, Lánov – Pilníkov 0:1.
10.10.2009 - A-mužstvo - Bod z Hlušic a třetí červená karta R. Černého !
Hlušice - SK Sparta Úpice "A" 1:1 (0:1). Branka: Mach L. ČK: 0:1 (Černý). Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním mělo naše mužstvo nejméně tři vyložené šance, ale pouze Mach L. dokázal hlavou překonat brankáře domácích. Druhý poločas bylo spíše dobívání naší branky. Domácí dokázali utkání vyrovnat a zvláště po vyloučení Černého a odstoupení zraněného Vyhlída bylo otázkou času kdy utkání rozhodnou. Bojovností dokázala Úpice vzdorovat a utkání dotáhnout do remízového konce.
10.10.2009 - A-Dorost - Úpice v Sobotce sahala v 10-ti po vítězství !
Sobotka - SK Sparta Úpice "A" 2:2 (1:0). Branky: Kánský, Pich. ČK: 0:1 (Břicháček Patrik). V utkání bylo naše mužstvo lepším týmem, přesto prohrávalo již o dvě branky a navíc hrálo v deseti. Poté hráči Úpice zabrali a velkou bojovností dokázali utkání srovnat nejprve po gólu Kánského přímo z rohu a pochvíli ze stejné situace doklepával do branky Pich. V závěru mohl vstřelit branku Mach L., ale na brankáře nevyzrál. V poslední minutě se vyznamenal perfektním zákrokem brankář Břicháček Pavel.
23.09.2009 - A-dorost - V dohrávce přesvědčivá výhra nad Javorkou !
SK Sparta Úpice "A" - Javorka 7:1 (4:1). Branky: 2x Mach L, 2x Vosmek, Břicháček Pat., Jeschke, Kánský - Čipera. ŽK: 1:0, ČK: 0:0. Rozhodčí: Lavrenčíková. Diváků: 20. Po celých devadesát minut bylo utkání jasnou záležitostí domácího mužstva. V utkání se vystřídalo všech 17 hráčů a skóre mohlo být ještě daleko vyšší.
20.09.2009 - B-mužstvo - Nývlt se blýskl hatrickem za rezervu v Černém Dole !
Černý Důl - SK Sparta Úpice "B" 2:5 (0:3). Branky: Kučeravý 2 – Nývlt 3, Vlček, Kulda. Rozhodčí: Bartoň. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 80. Naše mužstvo bylo lepším týmem na hřišti, což potvrdilo vedením o pět branek. Domácí korigovali až v závěru utkání.
20.09.2009 - B-dorost - Rezerva dorostu v nabitém víkendu body nebrala !
Sobota: Kuks - SK Sparta Úpice "B" 4:3. Neděle: SK Sparta Úpice "B" - Mostek 0:2.
20.09.2009 - Ml. žáci - Výhra a remíza v turnaji zajišťuje vedení v tabulce !
Výsledky turnaje v Kuksu: Úpice – Kuks 3:0, Úpice – Pilníkov 1:1.
20.09.2009 - St. přípravka - Naše mužstvo po čtvrtém kole v čele tabulky !
Výsledky turnaje v Kunčicích: H. Maršov - Úpice 4:8, Kunčice - Úpice 4:0, Ml. Buky - Úpice 4:6.
19.09.2009 - A-mužstvo - Důležitá domácí výhra nad Miletínem !
SK Sparta Úpice "A" - Miletín 4:1 (2:1). Branky: Peterka, Finger, Kolman, Winter - Machačka. ŽK: 1:2, ČK: 0:0. Rozhodčí: Bednář L. - Vojka, Jehlička - del. Novák. Diváků: 80.
19.09.2009 - A-dorost - Dorostenci doma zabrali a porazili Smiřice !
SK Sparta Úpice "A" - Smiřice 4:2 (2:1). Branky: 2x Mach L, Čáp, Seidel - Kodančik, Petira. ŽK: 1:2, ČK: 0:0. Rozhodčí: Jehlička - Vojka. Diváků: 40. Domácí byli po celé utkání lepším týmem a zcela zaslouženě podruhé v sezóně zvítězili.
19.09.2009 - Ml. přípravka - Nejmenší fotbalisté Úpice vyhráli i v Mostku !
Mostek - SK Sparta Úpice 1:6, Mostek - SK Sparta Úpice 3:7. Mladší přípravka odehrála další kolo své soutěže a opět obě utkání vyhrála.
16.09.2009 - B-mužstvo - Ve vloženém kole rezerva porazila Poříčí i podruhé !
SK Sparta Úpice "B" - Poříčí 2:1 (0:0). Branky: David, Luštinec – Ulrich. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 1:2. Diváků: 60.
13.09.2009 - St. přípravka - Starší kolegové z přípravky ovládli turnaj v Žacléři !
Výsledky turnaje v Žacléři: Úpice – Žacléř 3:1, Úpice – Lánov 12:0, Úpice – Kunčice 5:3.
12.09.2009 - A-mužstvo - V Rudníku jsme měli převahu, ale jedeme s prázdnou !
Rudník - SK Sparta Úpice "A" 3:1 (1:1). Branky: Hloušek, Jebavý, Hylmar - Finger. ŽK: 2:1, ČK: 0:0. Rozhodčí: Špáta - Hron, Volný – del. Galba. Diváků: 120.
12.09.2009 - St. žáci - Žáci remizovali v Rudníku !
4. kolo: Rudník - Rtyně/Úpice 1:1. Další kolo: Rtyně/Úpice - Úpa "C".
12.09.2009 - Ml. přípravka - Nejmenší fotbalisté Úpice vstoupili do soutěže !
Úpice – Staré Buky 10:2, Úpice – Staré Buky 5:1. Zcela nové mužstvo SK Sparta Úpice (mladší přípravka 4+1) rozehrálo svoji soutěž impozantně a dvěma jasnými výhrami poslalo varování svým soupeřům.
06.09.2009 - B-mužstvo - Rezerva po vítězství v Ml. Bukách atakuje čelní pozice !
Mladé Buky "B" - SK Sparta Úpice "B" 1:4 (0:3). Branky: Maňuch – Mach K. 2x, Prouza, Lorenc. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 30.
06.09.2009 - A-dorost - Dorostenci byli lepší, ale provází je smůla v koncovce !
SK Sparta Úpice "A" - Jaroměř 1:1 (1:1). Branky: Pich - Nosek. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 30.
05.09.2009 - A-mužstvo - I v pátém kole pokračujeme v seriálu červených karet !
SK Sparta Úpice "A" - Mladé Buky "A" 1:1 (1:0). Branky: Kulhánek J. - Mikolajczik. ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (Černý). Rozhodčí: Kudláček - Horský, Ježek - del. Přibyl. Diváků: 120.
05.09.2009 - B-dorost - V Hostinném se štěstí odvrátilo v nastaveném čase !
Hostinné - SK Sparta Úpice "B" 2:1 (1:1). Branka: Břicháček Pavel. Rozhodčí: Zajíc - Beránek, Romančák. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 30.
05.09.2009 - St. žáci - Do sezóny vstoupili žáci dvěma výhrami !
1. kolo: Rtyně/Úpice – Mostek 10:0; 2. kolo: Volanov – Rtyně/Úpice 0:3; 3. kolo: Rtyně/Úpice – Bílá Třemešná 0:2.
03.09.2009 - Ml. žáci - I ve druhém kole plný počet bodů !
1. kolo: Úpice – Kuks 7:0, Úpice – Pilníkov 4:1; 2. kolo: Úpice – Kuks 3:0, Úpice – Kuks 4:0.
26.08.2009 - A-dorost - Áčko dorostu nezáhájilo sezónu výsledkově dobře !
Robousy - SK Sparta Úpice 3:2 (0:1), Žlunice - SK Sparta Úpice 7:0 (3:0), SK Sparta Úpice - Žacléř 5:2 (2:1), SK Sparta Úpice - Kopidlno 0:1 (0:0).
25.08.2009 - B-dorost - Béčko dorostu v prvním zápase OP vyhrálo !
Svoboda - SK Sparta Úpice "B" 1:2 (1:1). Další utkání se hraje v Prosečném.
19.08.2009 - Informace - Míra Kulhánek a Jarda Pich v anketě KN "Borec kola" !
V souboji fanoušků můžete hlasovat pro naše dva hráče a dotáhnout je co nejvýše v anketě "Borec kola". Pro borce A-mužstva můžete hlasovat zde. Pro borce B-mužstva můžete hlasovat zde. První kolo v kraji ovládl Zbyněk Finger ml. gratulujeme !
16.08.2009 - A-mužstvo - Vysoké vítězství se rodilo až po přestávce !
Železnice - SK Sparta Úpice 0:4 (0:0). Branky: 2x Kulhánek M., Hanzlík, Nývlt. Rozhodčí: Zavřel - Pešava, Hájek - Židík. ŽK: 1:1, ČK: 0:0. Diváků: 100. Podrobnosti později ...
16.08.2009 - B-mužstvo - "Juniorka" porazila konečně v derby Starý Rokytník !
SK Sparta Úpice "B" - Starý Rokytník 4:1 (2:0). Branky: David, Čáp, Vylíčil, Prouza – Handlíř. Rozhodčí: Louda. ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (Pich). Diváků: 100.
09.08.2009 - A-mužstvo - Úspěšný vstup našeho mužstva do sezóny !
SK Sparta Úpice - Mostek 3:2 (1:1). Branky: 2x Černý, Mesner - 2x Novák. Rozhodčí: Jehlička - Vojka, Bednář ml. ŽK: 2:3, ČK: 1:1 (Černý - Duchek D.). Diváků: 130. Video-reportáž z utkání najdete zde. Podrobnosti najdete zde.
08.08.2009 - B-mužstvo - Omlazená rezerva překvapila Poříčí !
Poříčí - SK Sparta Úpice "B" 1:3 (1:3). Branky: Kulhánek M., Luštinec, Mach K. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 2:1, ČK: 0:0. Diváků: 60. Rezerva po dobrém prvním poločase slaví vítězství hned v prvním kole. Na lavičce si odbyl úspěšnou premiéru Jaroslav Maršík.
02.08.2009 - A-mužstvo - V krajském poháru ČMFS jsme vypadli v úvodu !
SK Sparta Úpice - TJ Červený Kostelec 0:3 (0:1). Branky: 2x Kocián, Hála. Rozhodčí: Nožka - Hofman, Bárta D. ŽK: 3:0, ČK: 0:0. Diváků: 80. Video-reportáž z utkání najdete zde.
28.07.2009 - A-mužstvo - Hráčské změny v A-mužstvu dospělých !
A-mužstvo se v nové sezóně bude muset vypořádat s odchodem brankáře Nováka (hostování, operace) a tvůrce hry Horáka (nezapojil se do přípravy). Stoper a kapitán J. Kulhánek na podzim zůstává v týmu. Do branky se vrací Dytrych a na hostování přichází Nývlt (H.S.M.), Vyhlíd (Malé Svatoňovice) a Finger ml. (Trutnov). Z dorostu přešel Mach K. a dorostenec Mach L. pravděpodobně zakotví již na stálo v áčku.
20.07.2009 - A-mužstvo - Soupeři v přátelských zápasech !
Úpice - B. Třemešná (22.07. 18:00), Úpice - Rtyně (25.07. 16:00), Nové Město - Úpice (29.07. 18:00), Úpice - Velké Poříčí (01.08. 17:00).
20.07.2009 - Informace - SK Sparta Úpice pořádá letní soustředění dorostenců !
Od 30.7. do 2.8.2009 se uskuteční letní soustředění dorostenců na Jestřebí Boudě. Letního kampu se zúčastní A-dorost a nově založený B-dorost. Soustředění podpořilo za finančního přispění město Úpice !
19.07.2009 - Informace - Termíny mužstev dorostů a mužů definitivní !
Oficiální termíny mistrovských utkání A + B mužstva i A + B dorostu si můžete prohlédnout zde. A-mužstvo bude některá vybraná domácí utkání hrát v neděli. Mládež zatím neoficiálně.
24.06.2009 - A-mužstvo - Známe soupeře pro nový ročník 1.B třídy !
Oficiální seznam klubů pro novou sezónu - 1.B třída - sk. A: Stará Paka, Miletín, Železnice, Horní Staré Město, Hlušice, Milíčeves, Mostek, Janské Lázně, Libáň, Mladé Buky, Jičín "B", Sobotka, Rudník, Úpice. Soupeř pro předkolo poháru KFS: Červený Kostelec (02.08.2009 od 17:00).
23.06.2009 - Informace - SK Sparta Úpice pořádá letní fotbalový camp mládeže !
Od 9.8. do 15.8.2009 se uskuteční ve sportovním areálu v Havlovicích letní fotbalový camp mládeže (ročníky 1997-2002). Campu se mohou zúčastnit i chlapci a dívky, kteří nejsou zatím členy našeho klubu (kontakt: Kaplan Radek 774 040 276). Pořadatelem akce je fotbalový klub SK Sparta Úpice, camp podporuje za finančního přispění město Úpice !
22.06.2009 - Informace - Přihlášené týmy pro následující ročník 2009/2010
SK Sparta Úpice: A-muži (1.B třída KFS), B-muži (3. třída OFS TU), A-dorost (1. třída SD KFS), B-dorost (OP OFS TU), starší žáci (Rtyně - OP OFS TU), mladší žáci (OS OFS TU), starší přípravka (OP OFS TU), mladší přípravka (OS OFS TU).
22.06.2009 - Archiv - Zprávy ze sezony 2008/2009 přesunuty do archivu.
Všechny zprávy a novinky ze sezony 2008/2009 byly přesunuty do archivu.