.

Exhibice: Dorost - A-tým 7:1 (6:0)
V sobotu se na Spartě sehrálo exhibiční utkání mezi dorostem a A-týmem. Dorost chtěl potvrdit svou jarní sílu a Áčko zase chtělo napravit reputaci po nevydařené sezoně. Hrálo se na dvakrát 30 minut a už po první půli bylo rozhodnuto. Šestigolový příděl v síti brankáře A-týmu jasně ukázal, kdo že je na hřišti pánem. Druhý poločas se odehrál v poklidném tempu a padly už jen dvě branky. Čestný úspěch Áčka zaznamenal Petr Udatný. O branky dorostu se postarali dvakrát Jakub Peterka, Pavel Kejzlar a Aleš Kolman. Jednu trefu zaznamenal brankář Milan Dytrych. Pro pět hráču dorostu byl tento zápas poslední v mladších barvách. Příští sezonu budou již bojovat za A-tým, i když věkově by ještě jednu sezonu za dorost odehrát mohli. Letní příprava začíná v sobotu 19.7. dvoufázově na místním stadionu.
26. kolo: Milíčeves - Úpice 0:3 (0:2)
Poslední utkání celkem vydařené sezony sehráli úpičtí dorostenci důstojně a kromě úvodních pár minutek zcela vládli na hřišti Milíčevse. Pro tu je konečný výsledek 3:0 ještě přívětivý, poněvadž Úpice si vytvořila množství kvalitních šancí a jen smůla v koncovce a dobře chytající brankář domácích dokázali zabránit kanonádě. O první branku se po kvalitním presingu postaral Aleš Kolman. Do poločasu stačil přidat druhý gol Jan Peterka, který si ve vápně pohrál s domácí obranou. Třetí úspěch, který přišel v druhé půli, zaznamenal pohotovou střelou Jaroslav Mikeš. Navíc v poslední minutě neproměnil brankář Dytrych pokutový kop. Utkání tedy skončilo jasně 3:0. Nejen za toto utkání, ale hlavně za celé jaro si dorost zaslouží velkou pochvalu. Bez větších kopýtnutí a s nejlepším skore se tato půlsezona skutečně vydařila. Velké díky by se také mělo dostat trenérům Zdenku Šulitkovi a Petru Černému za skvěle odvedenou práci. Zapomenout se nesmí ani na vedoucího týmu Luboše Lorence.
25. kolo: Úpice - Staré Místo 3:0 (2:0)
Ani do posledního domácího utkání v této sezoně nenastoupili naši dorostenci v plné síle. Chybělo totiž 5 hráčů, kteří z různých důvodů nemohli hrát. Přesto byly cíle pro toto utkání jasné. Zvítězit a předvést divákům líbivý fotbal. Utkání ale tak lehké nebylo. Místo aby jsme na hosty ze Starého Místa "vlítli", předváděli jsme jen hru plnou nepřesností. A navíc se do dvou šancí dostali hosté. Nevytěžili však nic. Zhruba od desáté minuty už ale převzali kontrolu na hrou domácí. Poprvé jsme udeřili chvilku před půlhodinou odehrané doby. Jaroslav Mikeš se skvělým průnikem dostali na roh vápna, odkud poslal přízemní skákavý centr před bránu. Do volného prostoru si naběhl Jakub Peterka a akci dovršil podél bezmocného brankáře - 1:0. Úpice si stále vytvářela náznaky šancí, ale podruhé skorovat se jí podařilo až těsně před půlí. Petr Hübner si předkopl balon víc než měl, ale k překvapení všech přítomných si hostující obránce povedenou střelou pod břevno z hranice šestnáctky vsítil druhý gol. Po výměně stran tlačili opět domácí. Asi po pěti minutách se po pravé straně prohnal Aleš Kolman, jenž posléze přeloboval golmana a zvýšil na 3:0. Od té chvíle Staré Místo odpadlo a hrálo se vesměs na jednu bránu. Ale když ani jeden ze svých průniků nedokázal zakončit Jakub Peterka a cestu do branky si nenašla ani slabá střela Romana Kostovského, skončilo utkání vítězstvím domácích v poměru 3:0. Jeden cíl se tedy splnil, druhý však méně, neboť urputné vedro a dusno nedovolily předvést příliš atraktivní hru.
24. kolo: Sobotka - Úpice 0:5 (0:2)
Souboj se stále se lepšícím týmem Sobotky v tropickém vedru chtěli naši dorostenci přeměnit ve 3 body. Po špatném vstupu do utkání, kdy se do chvilkového tlaku dostali domácí, udělali úpičtí první krok k vytouženému cíli. Do pokutového území domácích vtrhl Jan Peterka a domácí si s ním poradili jen za cenu penalty. Jakub Peterka ji namířil k levé tyči a bylo to 1:0. Ve 20. minutě zatáhl balon do šestnáctky Petr Hübner a jeho centr usměrnil na dvakrát za záda domácího brankáře Saša Rybak - ukrajinská posila. Do přestávky se pak hrál nemastný fotbal s několika šancemi hostí. Druhou půli naši začali o poznání lépe než tu první a po pěti minutách se golově ujala samostatná akce Jana Peterky. O pár chvil později přiťukl Saša Rybak míč Aleši Kolmanovi a ten si dravým průnikem vysloužil čtvrtý gol v síti domácích. Zhruba čtvrt hodiny před koncem dostal Petr Hübner výborný pas od Jaroslava Mikeše a s trochou štěstí se mu povedlo skorovat. Ke konci už ubývali síly a tak se nic významného již nestalo. Úpice si tedy zaslouženě odvezla ze Sobotky tříbodový příděl. Vítězství je o to cennější, že k utkání nemohlo nastoupit 5 hráčů, kteří v době zápasu reprezentovali okres Trutnov na mezinárodním turnaji ve Francii a Pavel Kejzlar, jenž dostal v minulém utkání "A" týmu červenou kartu. Výborně ho však zastoupil výše zmíněný Saša Rybak, jenž bojovný výkon okořenil golem a asistencí.
23. kolo: Úpice - H. S. Město 7:1 (4:1)
Utkání s Horním Starým Městem, které bylo jen o skore před naším týmem, s sebou neslo ještě větší důležitost než obvykle. Úpici se již delší dobu nedařilo hosty porazit a tak se do zápasu vstupovalo s maximálním nasazením. V úvodu byli aktivnější hosté, ale z dobré pozice slabě vypálili. Zhruba od sedmé minuty převzali otěže zápasu do svých rukou domácí a výsledkem toho byla i úvodní branka. Z levé strany odcentroval Jakub Peterka a z těžké pozice rozvlnil síť Petr Hübner. O několik málo minut sice vyrovnal z trestného kopu hostující Šembera, ale záhy strhl vedení na stranu Úpice z bleskového protiútoku po nezištné přihrávce Jana Peterky parádní střelou opět Petr Hübner - 2:1. Hosté se ještě ani nestihli rozkoukat a třetím golem je dorazil vlastní bek, kterého dobře atakoval, kdo jiný než Petr Hübner. A aby toho nebylo málo, tak uvodní střeleckou dvacetiminutovku zakončil Pavel Kejzlar. Akce začala na pravé straně vápna, kde výtečně vybojoval míč navrátilec do sestavy Aleš Kolman, naservíroval míč na malé vápno a výše uvedený střelec se nemýlil - 4:1. To bylo za první půli vše. Do té druhé vstoupili naši opět dobře. Domácí kopali roh a po nacvičeném signálu se přímo od rohového praporku trefil Jakub Peterka. Domácí s vědomím tří bodů pustili na hřiště všechny náhradníky, ale iniciativu neztratili. V 70. minutě vysunul Jan Peterka do brejku Jaroslava Mikeše a ten pohotově obstřelil brankáře hostí. Poté skvěle zabránil korigování výsledku náhradní brankář Rostislav Erben, když se na něho po kombinaci řítil hostující útočník. Účet zápasu uzavřel pár minut před závěrečným hvizdem Jan Peterka, který hlavou usměrnil centr Romana Kostovského za bezmocného golmana. Náš dorost potvrdil svou obrovskou sílu na domácím hřišti a vyprovodil Horní Staré Město rozdílem několika tříd 7:1.
22. kolo: Robousy - Úpice 0:7 (0:4)
V tomto utkání nešlo jinak než vyhrát. Vždyť Robousy jsou v tabulce poslední s pouhými dvěma body. V parném počasí začli naši výtečně. Už po dvaceti vteřinách se ujali vedení. Jan Peterka poslal do sola Pavla Kejzlara a ten trochu se štěstím zavěsil. Uběhla další minuta a bylo to 2:0. Petr Hübner zatáhl míč do vápna, našel nekrytého Romana Kostovského a ten si už poradil. Po této brance se většina času odehrávala kolem středového kruhu. Ojedinělou příležitost si vytvořili i domácí. Útočník postupoval sám na brankáře Dytrycha, ale ten ho vychytal. Až 10 minut před koncem poločasu se hnal do šestnáctky Pavel Kejzlar, který byl posléze nedovoleně zastaven. Pokutový kop proměnil Jakub Peterka - 3:0. Ještě do pauzy stihl definitivně srazit domácí na kolena opět Pavel Kejzlar po kombinaci s Petrem Hübnerem. Po prvním poločase tedy 4:0. Do druhé půle nastoupili úpičtí už s jistým klidem, ale útočná síla neochabovala. Výpady domácích se bortily už v počátcích a tak Úpice v pohodě hlídala výsledek. A znovu udeřila. Jaroslav Mikeš přenechal míč Jakubu Peterkovi, který prošel přes dva hráče a prostřelil domácího brankáře - 5:0. Hned na to se do vápna prodral výborně hrající Pavel Kejzlar a završil tak již druhý hattrick za poslední dva zápasy! V posledních minutách se ještě po samostatné akci prosadil Roman Kostovský a tak utkání skončilo zaslouženě a přesvědčivě 7:0.
21. kolo: Úpice - Lovčice 8:1 (5:0)
V tomto utkání byli mírnými favority hráči Lovčic. Na hřišti ale od začátku do konce vládl dorost Úpice. Už v páté minutě uháněl na bránu Pavel Kejzlar a hostující brankář ho nedovedl zastavit jinak než faulem. Pokutový kop proměnil Jakub Peterka. O pár chvil později se situace opakovala. S tím rozdílem, že tentokráte se s penaltového puntíku nemýlil Adam Šulitka. Do poločasu ještě stihli skorovat Martin i Pavel Kejzlarovi a Petr Hübner. Do šaten se tedy šlo za stavu 5:0! Ani po přestávce Úpice neztratila kontrolu na hrou a Lovčice měli občas potíže s překročením půlící čáry. Čestný úspěch zaznamenali v závěru utkání. Do té doby ale pokořili hostující bramkáře znovu Petr Hübner a dvakrát Pavel Kejzlar, jenž tedy v utkání zaznamenal hattrick. A tak diváci, kteří se sešli v hojném počtu, zaslouženě aplaudovali domácím klukům, kteří pokořili Lovčice vysoko 8:1.
20. kolo: Hostinné - Úpice 2:1 (2:1)
Utkání proti jasnému favoritovi začali podle očekávání lépe domácí. Už v 5. minutě hlavičkovali do břevna a ten samý hráč mohl otevřít skore i o chvíli později, ale přestřelil. Záhy se s první šance dostali do vedení hosté. Centr z levé strany prodloužil do vápna Jakub Peterka, na míč si naběhl Pavel Kejzlar,jenž trefil břevno. Do prázdné brány pak dokopával Petr Hübner. Po půl hodině hry bylo vyrovnáno. Pomezní rozhodčí přehlédl jasný třímetrový ofside a domácí si s nabídnutou příležitostí poradili - 1:1. O pět minut později poslal Milan Hanzlík malou domů, se kterou trestuhodně naložil brankář Milan Dytrych. Trefil jen protihráče stojící na hranici šestnáctky a nemohlo to skončit jinak než gólem - 2:1. Do pauzy si domácí hlídali náskok. Druhá půle se většinou odehrávala na půlce domácích. Nejprve mohl skorovat Jaroslav Mikeš, když uháněl sám na bránu, ale domácího brankáře nepřelstil. Hned na to následovala šance Pavla Kejzlara s Petrem Hübnerem, kteří mohli jít ve dvojici na samotného brankáře, ale v rozhodující chvíli se nesmyslně srazili. Zbývalo deset minut do konce, když rozhodčí za protesty vyloučil hráče Hostinného. Úpice se však již k ničemu vážnemu nepropracovala a tak utkání skončili výhrou domácích 2:1. Po konci utkání se na hřišti strhla strkanice mezi hráči, na čemž paradoxně nese vinu hlavní rozhodčí, který celý zápas odřídil velmi nepřesně a nedokázal udržet hru v mezích pravidel.
19. kolo: Úpice - Kunčice 2:0 (0:0)
Zápas se soupeřem, který je v tabulce o několik pater výše, začali domácí bez respektu a hosté chvílemi nevěděli kam dřív skočit. Úpice ale neměla štěstí v koncovce. Když postupoval Pavel Kejzlar sám na brankáře, zazmatkoval a nic z toho nebylo. Hosté si svou největší šanci první půle vytvořili po půl hodině hry. Po standardní situaci pálil z voleje hostující útočník a po zákroku brankáře Dytrycha skončil míč na břevně. Tempo zápasu bylo vysoké, ale žádné větší šance se už nevyskytly. Do druhého poločasu nastoupili domácí tlakem, ale ani jeden ze dvou solových úniků nedokázal Pavel Kejzlar zakončit. Poté se opět blýskl golmán Dytrych, když za svá záda nepustil nebezpečnou střelu s hranice šestnáctky. V 80. minutě se k míči dostal Petr Hübner a jím centrovaný balon zastavil hostující bek rukou. Následoval pokutový kop, ke kterému se postavil Jakub Peterka. Svou střelu namířil přesně k tyči - 1:0. Uběhlo pět minut a skore se měnilo podruhé. Petr Hübner zatáhl balon do šestnáctky a Pavel Kejzlar aspoň trochu napravil svou reputaci - 2:0. Poté už si domácí v poklidu hlídali náskok, takže utkání skončilo zaslouženou výhrou úpického dorostu.
18. kolo: Lázně Bělohrad - Úpice 1:1 (0:0)
V tomto utkání byla Úpice papírovým favoritem, ale na hřišti to ze začátku vypadalo jinak. Vázla kombinace a střelba. Naštěstí ani domácí neměli golový apetit, když svou největší šanci v prvním poločase nezakončili přesně. Od tohoto okamžiku se úpičtí přeci jen trochu zvedli a svým golem to po půl hodině hry potvrdil Pavel Kejzlar. Do přestávky se již nic významného nestalo. Do druhé půle si hosté dali za cíl minimálně udržet náskok. To se rozplynulo již po deseti minutách. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal domácí hráč a Úpice poprvé na jaře kapitulovala. Poté byl po nepřehledné situaci vyloučen Aleš Kolman a posléze i Jan Peterka. Rozhodčí jako by neviděl nic, než jen fauly hostí. Dvojitým vyloučením dostal domácí do tlaku, ale ti z něho nic nevytěžili. Utkání tedy skončilo remízou 1:1. Zápas pískal rozhodčí Králíček, který svým výkonem shodil úroveň o několik příček. Bylo na něm vidět, že nemá zápasovou praxi, což mělo fatální vliv na vývoj utkání. Vyloučení obou hráču hostí bylo spravné, ale to samé mělo následovat i pro hráče domácích, neboť ti se potyček, které předcházeli vyloučení rovněž účatnili. Rozhodčí tohoto kalibru by se měli zamyslet nad tím, zda je jejich účast v zápase přínosem.
17. kolo: Úpice - Hořice 3:0 (2:0)
Dorostenci začali zápas s desátým týmem tabulky očekávaným náporem, což se muselo líbit i divákům, kteří přišli v hojném počtu. První branka však padla až v době, kdy to vypadalo, že Hořice vyrovnávají hru. Jan Peterka na půlce přebral míč, přízemním pasem našel rozjetého Pavla Kejzlara, jenž obešel i domácího golmana a zasunul míč do brány. Netrvalo dlouho a domácí zasadili Hořicím druhou ránu. Po přetaženém centru se míče ujal Pavel Kejzlar, posunul míč Radku Kuldovi a ten spoza velkého vápna prudkou ranou trefil přesně k tyči. Kejzlar mohl přidat ještě jeden gol, ale hostujícího brankáře neprostřelil. Poločas tedy skončil 2:0. Do druhé půle nastoupili oba týmy ospale a hra neměla valnou úroveň. Přesto mohli Hořice inkasovat. Petr Hübner se ocitl sám před brankou hostí, ale proti byl opět hořický golman. Hübner si vše o chvíli později vynahradil. Propletl se na vápně mezi dvěma protihráči a levou nohou umístil míč mimo dosah brankáře hostí - 3:0. Poté hlavičkoval Jakub Peterka pouze do tyče. Ke konci utkání mohla skorovat ještě ukrajinská akvizice v domácích službách Rybak, ale v rozhodující chvíli zvolil kličku navíc. A když hosté nevyužili po chybě brankáře Dytrycha svou jedinou šanci, odešli ze hřiště poraženi.
16. kolo: Libáň - Úpice 0:4 (0:2)
Utkání plné obranných chyb a spousty šancí začali lépe hosté, ale úvodní prúnik Jakuba Peterky skončil nepřesně. Po deseti minutách hry našel tentýž hráč Pavla Kejzlara a ten obstřelil brankáře domácích. Náš dorost tlačil i nadále, ale nevyvaroval se nepřesností, ze kterých domácí párkrát zahrozili. V zakončení však byli bezzubí. V 17. minutě si několikrát vyměnili balon Jan Peterka a Petr Hübner a prvně jmenovaný se z hranice šestnáctky nemýlil - 0:2. Poté mohli hosté ještě zvýšit, ale Jan Peterka nedovedl solový nájezd k vytouženému cíli. A když zákrok na Jakuba Peterku neposoudil rozhodčí jako penaltový, šlo se do kabin za stavu 0:2. Z kraje druhé půle se domácí snažili o kontaktní gol, ale větší šanci si nevypracovali. A tak opět zaúřadovali úpičtí. Po rychle rozehrané standardce se míče zmocnil Jan Peterka, obešel soupeřova obránce i brankáře a z ostrého úhlu mířil přesně do růžku. Úpice se stala pánem na hřišti, což po chvíli korunoval Radek Kulda efektní kličkou, kterou obešel brankáře a pohodlně vsítil čtvrtý gol. Poslední šanci alespoň na čestný úspěch dostali domácí v poslední minutě. Z výhodně vyhlížející standardky však nic nevytěžili a tak si odnesli porážku 0:4.
15. kolo: Úpice - Nová Paka 4:0 (0:0)
Zápas našeho dorostu s druhým týmem tabulky začali lépe favorizovaní hosté. Lépe se pohybovali ve středu hřiště a dlouhými bálony hledali útočníky. Vyústila z toho však jen jedna šance, kterou bravurně lapil Dytrych. Od dvacáté minuty se ujali iniciativy domácí. Kejzlar dvakrát z vyložených pozic netrefil bránu a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Do druhé půle nastoupili domácí s větším odhodláním a po deseti minutách díky Kuldově ušmudlané střele ze skrumáže otevřeli skore. Hosté dál pokračovali v nakopávaných balonech, které domácí obránci s klidem odebírali. A přišla druhá trefa. Po standardní situaci se k míči dostal Mikeš a z ostrého úhlu obstřelil brankáře hostí. To ale ještě nebylo všechno. V 80. minutě našel Peterka excelentním pasem Kuldu, který pohodlně zakončil - 3:0. Neuběhly ani dvě minuty a po ukázkové kombinaci zavěsil Hubner do prázdné brány. Míč mu servíroval agilní Kulda. Hosté se v závěru nemohli dostat k vápnu a snižovali se k zákrokům na hranici únosnosti. A tak utkání skončilo překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím domácích borců.